Skocz do zawartości

Wymiana żarówki w ringach e90 ???


czarnydjwojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Mam pytanie związku z wymianą żarówki w ringach w e90.

Kupiłem tydzień temu bmw e90 i nie świecą mi ringi w jednej lampie , więc kupiłem żarówkę w aso za 108 zł i chciałem ją wymienić i pojawił się problem , mianowicie znajomy mi powiedział że trzeba ściągać zderzak żeby wymienić tą żarówkę.

Miał rację czy jest jakieś obejście tego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 315
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Temat juz byl poruszany, :search:

Tak na szybko, to aby wymienic zarowke to musisz zdjac kolo i zdemontowac nadkole od przodu, a pozniej wymienic zarowke.

Jesli bedziesz mial problem z umiejscowieniem jej w reflektorze to wtedy moze zajsc potrzeba wyjecia lampy i do tego trzeba juz zdjac zderzak.

Zerknij tu: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=189399&page=3

Ten link juz jakis poglad Ci da.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że jest już ten temat gdzieś.

To dzisiaj z próbuje ją założyć tylko że mam inną żarówkę niż tą co mi linka wysłałeś , moja jest z małym halogenem a nie diodami i nie wiem czy ma to jakieś znaczenie no ale spróbuje.

Dzięki i pozdrawiam. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zdjąć koło

2. odkręcić przednią częsć nadkola i odchylić. Dostep bezproblemowy. Nie ma potrzeby wyciągania lampy czy demontownia zderzaka.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
co do wymiany żarówki w ringach to po co kupować w serwisie i płacić takie grube pieniądze za taką marną żarówkę 12V 10W taka sama jak w latarkach siedzi kupujesz taką w focie za 5 zł i po prostu odcinasz spiek w oprawce żeby wyjąć żarówkę wkładasz nową taką samą za 5 zł wciskasz w oprawkę cały wkład i po robocie :) przerobisz raz tak oprawkę i już zawsze ta wymiana kosztować cię będzie 5 zł :) jak masz chęć można sobie założyć 12V 20 W mocniej świeci :) ja wymieniałem od strony nadkola n a najlepsza jest satysfakcja że wydałeś 5 zł a nie 110 zł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany żarówki w ringach to po co kupować w serwisie i płacić takie grube pieniądze za taką marną żarówkę 12V 10W taka sama jak w latarkach siedzi kupujesz taką w focie za 5 zł i po prostu odcinasz spiek w oprawce żeby wyjąć żarówkę wkładasz nową taką samą za 5 zł wciskasz w oprawkę cały wkład i po robocie :) przerobisz raz tak oprawkę i już zawsze ta wymiana kosztować cię będzie 5 zł :) jak masz chęć można sobie założyć 12V 20 W mocniej świeci :) ja wymieniałem od strony nadkola n a najlepsza jest satysfakcja że wydałeś 5 zł a nie 110 zł :)

 

 

http://allegro.pl/item1071849666_bosma_0140_501254_hal_12v_20w_ba9s_hurt.html i wtedy jako DRL same ringi, ciekawe jak to świeci.. i ciekawe czy się nic nie stopi..

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę nie experymentować... już jedną lampę z nadtopionymi światłowodami (ringami) mam na pamiątkę ;), ale powodem tego było brak szkiełka absorbującego ciepło żarówki, które podejrzewam na skutek dostania się tam wody pękło.. ciekawe tylko czy to szkiełko jest na tyle mocne, żeby wytrzymać 23w :roll: ja wolę nie próbować :D

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktos jezdzi z BA9S 20W? Sa jakies skutki uboczne? Ktos cos wie w powyzszym temacie?

 

Znalazlem, ze BA9S 10W daje strumien swiatla 200lumenow przy temperaturze barwy swiatla 2900 stopni Kelvina. Odpowiednio zarowki BA9S 20W i BA9S 20W halogen daja 340 i 450lumenow. Czyli jak widac dla halogenowej zarowki jest ponad dwukrotny przyrost. Teraz probuje znalezc dane ile ciepla wytwarzaja te zarowki.

Tutaj ciekawa wyszukiwarka: http://www.donsbulbs.com/cgi-bin/r/t.pl?searchb=ba9s+20W&bclick.x=0&bclick.y=0

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wymieniłem żarówki ringów w swojej e90 i żadnego zderzaka ściągać nie trzeba. Auto na lewarek podnieść odkręcić koło i zdjąć nadkole. Idealny dostęp wszystko widać i po sprawie. Można to robić przez komorę silnika na wyczucie też się uda ale lepiej zdjąć nadkole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie żeby zdjąć nadkole. Chodzi o zewnętrzny element (blachę) czy plastik wewnątrz komory gdzie jest koło?

 

sowa23: możesz zrobić trochę dokładniejszy DIY Twojego pomysłu?

 

 

Skąd Ty tam blachę wytrzasnąłeś :), chodzi o plastikową część przedniego nadkola :) tą bliżej zderzaka :) hehe

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi o błotnik... Rzeczywiście takaż to głupota, że wstyd mi przed całym światem... O Wszechwiedzący!

 

Tolerancja i wyrozumiałość niektórych bogów wszechwiedzy jest niezwykła...

 

eXiDe - no jakoś mi się tam ta blacha zaplątała :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Poszukaj na Ebayu , albo po prostu wpisz w google LUX 5.0 lub LUX 5.1.

 

Albo bezpośrednio http://www.namotorsports.net/detail.cfm/part_cd/MDSLUX5.0

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ja założyłem led-y (allegro) i ładnie świecą i mam nadzieję tam nie zaglądać przez dłuższy czas! I nie ma żadnych błędów

 

Ja też, ale po trzech miesiącach jeden padł i wróciłem do żarówek - te zwykle wytrzymują więcej niż rok i kosztują 10 zł za szt. Jak będą oryginalne BMW to może się skuszę - bo garażowa lub chińska produkcja się nie sprawdziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.