Skocz do zawartości

Prosze Pomocy 530d Automat Padł :(


Petro20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów jestem novy prosze wybaczyc jesli moj post jest w niewłaściwym miejscu kupilem niedawno bmw 530d automat tiptron jak kupowałem w skrzyni był litr oleju :| i gdzies prawdopodobnie uciekał bo co raz byla plama podemna ;( dalem zeby mi zmienili olej i zrobili z calym automatem pożądek jezdzilem cale 2 dni aż do dzisiaj samochod nie jedzie automat nie zmienia biegów to raz a dwa wcale jak by sprzegło sie slizgało nie jedzie :( ale jak zablokuje go na pierwszym biegu to zbiera sie normalnie jak by bylo wszystko ok co jest prosze pomocyyyyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez od niedawna mam mam automata z tiptronikiem (523i) i czytalem sobie kiedys troche o skrzyniach automatycznych. jesli dobrze kojarze to dla starych skrzyn automatycznych w ktorych nie wiadomo jak dawno temu wymieniany byl olej lepsze jest jezszenie na tym starym niz wymiana na nowy. moze mi sie cos pokrecilo ale z tego co pamietam to wlasnie cos takiego bylo chyba tam napisane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby olej zalany fabrycznie do skrzyni jest LIFETIME, niby nie zaleca się jego wymiany. Niektórzy jednak wyznają zasadę, ze można wymieniać i wymieniają. U jednych nic się po wymianie nie dzieje, u innych zaczyna szwankować skrzynia. O ile w manualnej skrzyni taka wymiana nie jest niczym groźnym i można w niej sobie od czasu do czasu wymienić olej o tyle w ASB jeśli wszystko działa ok lepiej tego nie ruszać. Wymianę oleju zaleca się z reguły tylko przy okazji remontu skrzyni.

Jak widać są różne szkoły i opinie na ten temat - a co już każdy z nas z tym zrobi to już indywidualna sprawa...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

eee ja wymienilem olej i skrzynia jezdzi jak nowa.

 

Odnosnie autora tematu:

1. PODLACZYC POD KOMPUTER I WKLEIC LISTE BLEDOW :!:

2. Czy wlany zostal prawidlowy olej i prawidlowa jego ilosc :?:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu.

 

Mam automat, zmienia biegi idealnie. Jednakże olej nie był zmieniany. Serwis BMW nie zaleca zmiany, jednak zastanawiam się czy ruszać olej. W sumie jest loterią czy skrzynia będzie potem działać poprawnie czy nie.

 

Ktoś miał problem ze skrzynią po wymianie? Jakie mogą być skutki uboczne wymiany oleju i jakie wtedy są koszta przywrócenia skrzyni do życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam 523i 1997 250tys km przejechane olej nigdy nie byl wymieniany raz tylko dolewalem 1 litr. Nie bede wymienial oleju gdyz skrzynia pracuje idealnie jak sie zepsuje nie bede naprawial tylko kupie druga z anglika.Rozmawialem ze swoim mechanikiem ktory pracowal w serwisie BMW i mowil mi ze jak skrzynia pracuje dobrze nie ma co ruszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jasne :!: 250kkm przejechane bez zmiany oleju i nie szarpie na przelozeniach, nawet na zimnym... Gratuluje fantazji. Nie zmienianie oleju w automacie to zastawianie sobie tykajacej bomby, ktora wiadomo, ze kiedys wybuchnie.

 

Nie bede wymienial oleju gdyz skrzynia pracuje idealnie jak sie zepsuje nie bede naprawial tylko kupie druga z anglika.Rozmawialem ze swoim mechanikiem ktory pracowal w serwisie BMW i mowil mi ze jak skrzynia pracuje dobrze nie ma co ruszac.

Kupno nowej skrzyni "z anglika" czy z czegokolwiek innego wiaze sie ze... zmiana w niej oleju. Czyli tak na prawde kupujemy uzywana skrzynie (byc moze taka, ktora nawet przejechala wiecej), wymieniamy w niej olej i jedziemy dalej... Tylko wydalismy w bloto zbedne 4000pln http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gif

 

Proponuje nie wymieniac rowniez oleju silnikowego - gdyz pracuje idealnie, jak sie zepsuje nie naprawiac, tylko kupic nowy z anglika... :duh: :mad2:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze tak jak pisalem moja skrzynia pracuej bez zarzutu oczywiscie zima przy mrozach czuc ze skrzynia ciezej zmienia biegi ale jak sie troche rozgrzeje to pracuje cicho i rowno a po drugie skrzynia nie kosztuje 4 tysi z wymiana oleju tu masz przyklad

http://moto.allegro.pl/item1067859617_tiptronic_bmw_523i_e39.html

http://moto.allegro.pl/item1068716954_bmw_e39_523i_99r_automat_tiptronic_warszawa.html

http://moto.allegro.pl/item1053309585_bmw_e39_523i_skrzynia_automatyczna_5hp18_2_0_2_5.html#gallery

Takze uwazam ze nie oplaca sie remontowac skrzyni.Mam kolegow co maja Bunie jest nas 5 rzaden z nas nie wymienial oleju w skrzyni automatycznej.Tydzien temu kumpel co ma jaguara w automacie wymienial olej w skrzyni i mu padla skrzynia a pzred wymiana wszystko bylo gitara.Moze jak ktos ma nowe auto z automatyczna skrzynia i wymienia co 50 tysiecy olej to moze sie zgodze ze systematycznie nalezaloby wymienic olej.A przy moim przebiegu jak wymienie olej to moze pasc skrzynia.Za 4 tysie mozna kupic cala fure :D :D :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po pierwsze tak jak pisalem moja skrzynia pracuej bez zarzutu oczywiscie zima przy mrozach czuc ze skrzynia ciezej zmienia biegi ale jak sie troche rozgrzeje to pracuje cicho i rowno a po drugie skrzynia nie kosztuje 4 tysi z wymiana oleju tu masz przyklad

http://moto.allegro.pl/item1067859617_tiptronic_bmw_523i_e39.html

http://moto.allegro.pl/item1068716954_bmw_e39_523i_99r_automat_tiptronic_warszawa.html

http://moto.allegro.pl/item1053309585_bmw_e39_523i_skrzynia_automatyczna_5hp18_2_0_2_5.html#gallery

Takze uwazam ze nie oplaca sie remontowac skrzyni.Mam kolegow co maja Bunie jest nas 5 rzaden z nas nie wymienial oleju w skrzyni automatycznej.Tydzien temu kumpel co ma jaguara w automacie wymienial olej w skrzyni i mu padla skrzynia a pzred wymiana wszystko bylo gitara.Moze jak ktos ma nowe auto z automatyczna skrzynia i wymienia co 50 tysiecy olej to moze sie zgodze ze systematycznie nalezaloby wymienic olej.A przy moim przebiegu jak wymienie olej to moze pasc skrzynia.Za 4 tysie mozna kupic cala fure :D :D :D Pozdrawiam

Kolego tu jest mowa o skrzyni GM a5s360/390r,a tych jest niewiele na rynku wtornym i kosztuje troche wiecej http://moto.allegro.pl/item1069181438_skrzynia_biegow_automat_bmw_3_0_diesel_e39_530d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiscie mowie o regularnej zmianie oleju co 80-100kkm, chociaz u mnie olej byl zmieniany pierwszy raz po 160kkm.

 

Jezdzic az sie zajezdzi, potem kupic remontowana pewnie uzywke :mad2:

Pewnie ktos zajechal skrzynie, wyremontowal i wystawil jako "wyjeta z anglika" :duh: http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gif

Edytowane przez mcmt

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie panowie jestem tu nowy, bo chce zakupić e39 z silnikiem 2.8 w automacie od roku 98 ale to mniejsza o to jeśli chodzi o wymianę oleju w skrzyni to należało by to zrobić ponieważ po przejechaniu powiedzmy 100k gromadzą się jakiś tam opiłki co może powodować większe zużywanie się elementów skrzyni i jednym słowem zajechanie skrzyni na amen a nie wiem czy tam znajduje się jakiś filtr tego oleju w skrzyni wcześniej miałem zamiar kupić omegę z automatem model MV6 i dużo czytałem o tych skrzyniach tam jest na przykład filtr tego oleju i chodniczka i wydaje mi się ze można było by tu to tez podciągnąć a mianowicie ze cały pic polega na tym ze ten olej trzeba wymienić umiejętnie podobno przy złym wymienianiu oleju skrzynia się po prostu zapowietrza i koniec z jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze takie małe pytanko czy w bmw w automatach typu tip tronick jest cos takiego jak guzik sport czy cos w tym stylu, bo w ogóle się nie orientuje w omegach jest guzik sport co powoduje kręcenie auta na wysokie obroty i dopiero zmiana biegu i druga fajna funkcja puszczasz pedał gazu wciskasz do dechy i automat robi odraz zrzut o jeden bieg niżej i rakieta do przodu czy cos podobnego jest w BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

O zapowietrzeniu sie skrzyni ZF jeszcze nie slyszalem. Skrzynie w BMW maja filter + specjalne magnesy wylapujace ow opilki, aby nie psuly skrzyni (elementy skrzyni celowo wykonane sa z ferrometalow).

Pedal do dechy redukuje bieg, to jest normalne w BMW od wczesnych lat '90. Pewnie wspominasz o kick-downie, dodatkowej zapadce w pedale gazu - po wcisnieciu do dechy, mozesz jeszcze docisnac, nastepuje klick i redukcja do najnizszego z mozliwych biegow - jest to normalka przy kazdym automacie.

Oprocz oczywistej opcji S ma rowniez opcje M (mozesz sobie sam zmieniac wszystkie biegi).

 

Wszystko co ma Omega bedzie w BMW. Nie wszystko co ma BMW bedzie w Omedze.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wyjaśnienia, bo naprawdę nie miałem żadnego kontaktu z automatem w BMW i nie wiedziałem jak to wszystko działa i jeszcze jedno pytanko, panuje ogólne przekonanie ze w automatach, i to wszystkich marek jest mniej dynamiczna od manuala czy to prawda i czy jest to aż tak porażająca różnica. Bo chce się zdecydować na automat, bo podobno są mniej pozajeżdżane silniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wlasnie przez to, ze automat przenosi naped na oleju i ewentualnie pozniej lock-up'ie, nie niszczy sie tak uklad napedowy. Gdy kick-downujesz, moment obrotowy nalozony na tylna os jest taki sam, jednak dzieje sie to znacznie plynnej, nie ma szarpniec jak w przypadku sprzegla w manualu, jak i rowniez nie ma strat (sa minimalne) przy zmianie biegow. Automat aktualnie jest lepszym rozwiazaniem uwazam niz manual.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wyjaśnienia, bo naprawdę nie miałem żadnego kontaktu z automatem w BMW i nie wiedziałem jak to wszystko działa i jeszcze jedno pytanko, panuje ogólne przekonanie ze w automatach, i to wszystkich marek jest mniej dynamiczna od manuala czy to prawda i czy jest to aż tak porażająca różnica. Bo chce się zdecydować na automat, bo podobno są mniej pozajeżdżane silniki

 

nawet sie nie zastanawiaj... kiedys kiedys dawno temu chodzilem i gadalem jak kazdy kto nigdy nie mial i nie jezdzil automatem tzn "ze te skrzynie sie psuja, ze to porazka jakas, ze auto wiecej pali itd". bylo tak do kiedy ojciec nie kupil e34 w automacie. od tamtej pory nie chcialem miec innego auta. wystarczy godzinka jazdy automatem i czlowiek zaczyna powaznie zastanawiac sie nad zmiana swojego auta z manualna skrzynia. silnik nie jest zajezdzony (a wiadomo bmw ma tylny naped i takie auto w manualu swietnie nadaje sie np do driftoow, automatem raczej ciezko byloby driftowac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatem też można driftować w trybie manualnej zmiany i widziałem takie sytuacje niejednokrotnie. Ale jest nieco trudniej niż w przypadku manuala ;)

 

Abstrachując od tematu: Ktoś wie czy jest różnica w przyspieszeniu w trybie automat i w trybie sport?

 

Jakie są czasy przyspieszeń dla 530d po lifcie (193 KM)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatem też można driftować w trybie manualnej zmiany i widziałem takie sytuacje niejednokrotnie. Ale jest nieco trudniej niż w przypadku manuala ;)

 

Abstrachując od tematu: Ktoś wie czy jest różnica w przyspieszeniu w trybie automat i w trybie sport?

 

Jakie są czasy przyspieszeń dla 530d po lifcie (193 KM)?

 

 

napisalem ze automatem ciezko driftowac, a nie ze sie nie da. z tego co wiem to jesli chodzi o przyspieszenia to sa takie same w trybie manual i w trybie sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jesli chodzi o przyspieszenia to sa takie same w trybie manual i w trybie sport.

Niestety nie, automat spisuje sie lepieje jesli chodzi o test przyspieszenia, ze wzgledu na plynna i prawie niestratna zmiane biegow. Aby zmienic biegi w podobny sposob manualem, trzeba niszczyc synchronizatory, tudziez wbijac biegi na polsprzegle. Testujac 2 auta o tym samym silniku i innych skrzyniach biegow, ma sie wrazenie, ze manual co zmiane zaczyna sie cofac. Moze to byc cofniecie nawet o cwiartke samochodu.

 

Kilka takich testow i mozna uszkodzic skrzynie manualna.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o przyspieszenia to sa takie same w trybie manual i w trybie sport.

Niestety nie, automat spisuje sie lepieje jesli chodzi o test przyspieszenia, ze wzgledu na plynna i prawie niestratna zmiane biegow. Aby zmienic biegi w podobny sposob manualem, trzeba niszczyc synchronizatory, tudziez wbijac biegi na polsprzegle. Testujac 2 auta o tym samym silniku i innych skrzyniach biegow, ma sie wrazenie, ze manual co zmiane zaczyna sie cofac. Moze to byc cofniecie nawet o cwiartke samochodu.

 

Kilka takich testow i mozna uszkodzic skrzynie manualna.

 

 

nie zrozumiales mnie. chodzilo mi o to ze przy jezdzie autem z asb+tiptronic przyspieszenie jest takie same bez wzgledu na to czy samu zmieniamy biegi na tipie czy jedziemy na "pelnym" automacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tego jeszcze nie mierzylem, ale chyba w trybie D ma mniejszy zakres obrotow niz S czy M. Podobno w trybie M najszybciej zmienia biegi, ale nie wiadomo czy jesli nie wcisniemy kick-down'a w trybie D skrzynia automagicznie nie przechodzi w ktorys z pozostalych trybow.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.