Skocz do zawartości

Wymiana paska wielorowkowego


lalka281

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniałem.

Prosta sprawa :)

 

na początek standardowo musisz napinacz poluzować torx chyba 55 i zdejmujesz pasek.

gożej jest z tym którszym paskiem od pompy wspomagania - trzeba odkręcić koło z pompy i razem z kołem zakładać - masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Panowie powiedzcie jeszcze, bo wlasnie zakupilem pasek (ten dluzszy) czy zeby go wymienic trzeba zdejmowac ten krotszy od wspomagania. Bo nie widze mozliwosci zalozenia go na kolo pasowe bez zdejmowania paska od wspomagania. Nie wiem czy sie za to brac. Dzieki za pomoc :) !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Własnie wymieniłem pasek klinowy (dłuższy). Jeśli to będzie komuś pomocne to musze sie nie zgodzic z kolegami którzy wczesniej sie wypowiadali. Nie trzeba sciagac paska od wspomagania tzn wykrecac rolki lub tym bardziej sciagac paska na hama. Wystarczy poluzowac napinacz sciagnac stary pasek i nawlec nowy poprzez obracanie kolem zamachowym oczywiscie na luzie. Pozdro. Mam nadzieje ze komus sie przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wymysliłem. Trzeba długi pasek wyciagnać na zewnątrz przez środek krótkiego paska i obracajac wałem przeciagnac go po kole pasowym pod krotkim paskiem, ktory jest elastyczny? :D

 

Przecież paski można w ten sposób uszkodzić...

jaki problem jest zdjąć krótki pasek - żaden! i normalnie założyć ten długi...

My Polacy zawsze chcemy być lepsi niż ustrawa przewiduje :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HIPO. Ja piszac to nie sugeruje aby tak postepowac, kazdy zrobi jak uwaza. Ja poprostu starałem sie rozwiazac zagadke. :mrgreen: Co do tego maja przywary narodowe? :mrgreen:

Spoczko, ale przyznasz mi rację, że tacy jesteśmy... ...Polacy

Proponuję zdjąć pasek od wspomaganie i na spokojnie założyć ten długi, jak producent przewidział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 lata później...
Witam panowie takie pytanko chciał bym wymienić te oba paski ale nie wiem z tego co tu czytam to wystarczy tylko te paski na nowe zmienić a co z rolkami napinaczem pompą wody wymieniał ktoś już komplet :?:
od zawsze na zawsze BMW:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej niema żadnych oznak ale jak pytam mechanika to odpowiedź jest taka że należy komplet wymienić.A wiecie jak tam z dojsciem jest trzeba przot zdemontowac :?:
od zawsze na zawsze BMW:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Myślę, że w dziale e70 bardziej ktoś doradzi :wink: ale biorąc pod uwagę sporo komorę silnika oraz niezbyt wielki silnik wymiana nie powinna być kłopotliwa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sorry za odkop ale mam pytanie w tym temacie, dotyczace silnika 320d 163km, a mianowicie:

Czy można odpalić silnik bez obu pasków? Walcze z szumem/ szelestem dochodzacym z okolic paska/rolek, wymienilem juz rolke napinacza i rolke prowadząca jednak szum nadal pozostał. Nurtuje mnie jeszcze luz na kole sprężarki klimy lecz dla pewnosci chcialbym zrzucic oba paski i posłuchać silnika bez nich. Dodam ze pasek wyglada dobrze, nie ma żadnych pęknięć czy przetarć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Wymieniał ktoś pasek w samochodzie z servotronikiem, tzn. w wersji bez pompy wspomagania i bez drugiego paska? Można ten jeden pasek samemu wymienić? Niby bez pompy odchodzi jedno obciążenie i pasek dłużej wytrzyma ale może warto zmienić?
www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.