Skocz do zawartości

318i problem z otwieraniem auta w kluczyku


koguto-k1

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam tai problem nie moge zamykac auta z pilota,otwiera normalnie,wiec czy ktos wie czy to problem kluczyka tj.pilota czy moze centralny sie zepsul?druga sprawa to czy ktos moze wie jak otworzyc kluczyk zeby wymienic baterie i zeby nie uszkodzic niczego,powiem szczerze ze troche sie boje silowac bo mam tylko jeden klucz.

Dzieki za wszelka pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kluczykach nie wymienia się baterii. Są tam zamontowane fabryczne akumulatorki, które ładują się podczas gdy kluczyk jest w stacyjce. Co do centralnego zamka to może być padnięty przekaźnik w module komfortu. Sprawdź czy zamek działa sprawnie z przycisku na tunelu środkowym. Jeżeli tak, to pewnie jest coś z kluczykiem. Dobrze byłoby sprawdzić czy wszystko śmiga na drugim kluczyku. Jeżeli go nie masz to jest mały problem z diagnostyką problemu. Trzeba kombinować i przede wszystkim czytać inne wątki..

 

PS: Wystarczy poszukać... to nie boli. Odpowiadanie setki razy na te same pytania mija się z z celem...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w kluczyku właśnie się wymienia baterię,ja jak kupiłem swoją bemkę to mogłem zamknąć ale z bliska zaś otworzyć były problemy,kupiłem baterię za 7 zł i już 2 lata chodzi bez problemu,żeby otworzyć kluczyk trzeba podważyć ten prostokątny plastik z tyłu kluczyka (śmiało) i odkręcić dwie śrubki,roztworzyć go na pół i tam jest bateria,może właśnie masz słabą baterie i tak się właśnie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

A u mnie taki objaw:

- zamykanie z kluczyka działa zawsze OK

- otwieranie\zamykanie z konsoli działa zawsze OK

- otwieranie bagażnika zawsze OK

- otwieranie zamykanie szyb zawsze OK

 

Natomiast otwieranie z pilota\kluczyka - nie zawsze się otworzy. Tzn. zawsze chce się otworzyć, ale nie zawsze do końca wyskakuje bolec w drzwiach. Ponowne zamknięcie z pilota i otwarcie zazwyczaj skutkuje, rzadko trzeba powtórzyć 3 raz.

Czasami tak się dzieje z drzwiami kierowcy, czasami pasażera.

 

Co na warsztat? kluczyk (oba działają tak samo) czy moduł komfortu?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taki objaw:

- zamykanie z kluczyka działa zawsze OK

- otwieranie\zamykanie z konsoli działa zawsze OK

- otwieranie bagażnika zawsze OK

- otwieranie zamykanie szyb zawsze OK

 

Natomiast otwieranie z pilota\kluczyka - nie zawsze się otworzy. Tzn. zawsze chce się otworzyć, ale nie zawsze do końca wyskakuje bolec w drzwiach. Ponowne zamknięcie z pilota i otwarcie zazwyczaj skutkuje, rzadko trzeba powtórzyć 3 raz.

Czasami tak się dzieje z drzwiami kierowcy, czasami pasażera.

 

Co na warsztat? kluczyk (oba działają tak samo) czy moduł komfortu?

Z tego co piszesz to pilot obstawiałbym że ok, bardziej pasuje to do moduł komfortu i niepewnych styków na przekaźniku. Nie pasuje tylko, że z konsoli jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

No właśnie, jak kiedyś czytałem na forum, że moduł to raczej objawem było też szwankowanie z konsoli.

W ogóle to jakieś dziwne jest. Ten bolec w drzwiach wyskakuje, ale nie do końca i zamek trzyma drzwi - losowo - czasami kierowcy, czasami pasażera. Tak jakby mu mocy brakowało :D

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego obstawiam moduł. Z konsoli może byc inne zamykanie.

Z konsoli nie ma chyba podwójengo ryglowania, a kluczem jest podwóje ryglowanie ?? Pisze ze znakami zapytania bo coś mi się obiło o uszy / przeczytałem po angielsku że coś takiego jest. Może ktoś potwierdzi.

Jak wróce do domu to zajrze jeszcze do pomocy naukowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

to łatwo sprawdzić

jak jest zaryglowany, to nie otworzy się klamką wewnątrz

jak jest zamknięty z konsoli:

- pierwsze pociągnięcie klamki odblokowuje zamek

- drugie otwiera drzwi

 

nie mam auta pod ręką, żeby sprawdzić jak po zamknięciu z pilota

 

jeszcze jedno doprecyzowanie - otwieranie kluczykiem w tradycyjny sposób :mrgreen: czyli mechanicznie - w zamek i kręcimy - działa zawsze

tylko otwieranie pilotem w kluczyku mi szwankuje

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w kluczyku właśnie się wymienia baterię,ja jak kupiłem swoją bemkę to mogłem zamknąć ale z bliska zaś otworzyć były problemy,kupiłem baterię za 7 zł i już 2 lata chodzi bez problemu,żeby otworzyć kluczyk trzeba podważyć ten prostokątny plastik z tyłu kluczyka (śmiało) i odkręcić dwie śrubki,roztworzyć go na pół i tam jest bateria,może właśnie masz słabą baterie i tak się właśnie dzieje.

 

 

Popieram

ja w zeszłym tygodniu wymieniałem baterie w swoim kluczyku , nie wiem jak jest po lifcie ale u mnie są baterie i miałem takie same objawy jak zdechła :cool2:

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Kolego w kluczyku właśnie się wymienia baterię,ja jak kupiłem swoją bemkę to mogłem zamknąć ale z bliska zaś otworzyć były problemy,kupiłem baterię za 7 zł i już 2 lata chodzi bez problemu,żeby otworzyć kluczyk trzeba podważyć ten prostokątny plastik z tyłu kluczyka (śmiało) i odkręcić dwie śrubki,roztworzyć go na pół i tam jest bateria,może właśnie masz słabą baterie i tak się właśnie dzieje.

Możesz wkleić zdjęcie tego kluczyka?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to tych kluczyków to kilka modeli jest.

Pewnie to zależne było od roku produkcji i wyposażenia np. była opcja

kluczyka który można było w serwisie zaprogramować i podczas otwierania

fotele i lusterka ustawiały się do zapamiętanej wcześniej pozycji.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

No właśnie - macie rozbieralne kluczyki, ja mam jak Jaisu wkleił.

 

to łatwo sprawdzić

jak jest zaryglowany, to nie otworzy się klamką wewnątrz

jak jest zamknięty z konsoli:

- pierwsze pociągnięcie klamki odblokowuje zamek

- drugie otwiera drzwi

 

nie mam auta pod ręką, żeby sprawdzić jak po zamknięciu z pilota

zamknięcie z pilota rygluje zamek - nie otworzy się klamką od wewnątrz

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak ze wersje przedliftowe maja kluczyk z wymienna bateria,a wersje po lifcie niewymienny akumulatorek ladowany przez stacyjke?

Nie jest.

no to w takim razie jest przynajmniej dwie wersje kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - macie rozbieralne kluczyki, ja mam jak Jaisu wkleił.

 

to łatwo sprawdzić

jak jest zaryglowany, to nie otworzy się klamką wewnątrz

jak jest zamknięty z konsoli:

- pierwsze pociągnięcie klamki odblokowuje zamek

- drugie otwiera drzwi

 

nie mam auta pod ręką, żeby sprawdzić jak po zamknięciu z pilota

zamknięcie z pilota rygluje zamek - nie otworzy się klamką od wewnątrz

 

No nie teraz to ja mam problem bo u mnie nie,kiedy zamykam z pilota wychodzi na to że nie rygluje zamka bo mogę otworzyć od wewnątrz HAHAHA

czy to temat na nowy post? :D "318i Pilot nie rygluje zamka" :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to tych kluczyków to kilka modeli jest.

Pewnie to zależne było od roku produkcji i wyposażenia np. była opcja

kluczyka który można było w serwisie zaprogramować i podczas otwierania

fotele i lusterka ustawiały się do zapamiętanej wcześniej pozycji.

To nie zależy od wersji kluczyka, tylko od wersji wysposażenia auta. Ustawienia "Key memory" nie są zapamiętywane w kluczyku, tylko w odpowiednim module w samochodzie. Można zaprogramować, że w zależności od użytego kluczyka ustawiają się różne opcje do ustawień zapamiętanych przy zamykaniu tym luczykiem, np.: pozycja siedzień, ustawienia klimy, radia. Mam to zaprogramowane :cool2: Ja mam swój kluczyk a żona swój i szkoda, że jeszcze lusterko wsteczne się nie ustawia. Po tym poznaję, że żona jeździła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
zamknięcie z pilota rygluje zamek - nie otworzy się klamką od wewnątrz

 

No nie teraz to ja mam problem bo u mnie nie,kiedy zamykam z pilota wychodzi na to że nie rygluje zamka bo mogę otworzyć od wewnątrz HAHAHA

czy to temat na nowy post? :D "318i Pilot nie rygluje zamka" :D

:mrgreen: :mrgreen:

coś czuję w takim razie, że to ryglowanie z pilota to można zaprogramować...

niech ktoś obeznany w softach podpowie ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję temat, bo od wczoraj pojawiły się problemy z otwieraniem drzwi kierowcy.

Przejrzałem kilka wątków i sam już nie wiem czy wina leży w module komfortu, zamku czy pilocie.

 

Moje objawy:

- z pilota zawsze zamyka wszystkie drzwi i bagażnik

- z pilota zawsze otwiera wszystko oprócz drzwi kierowcy (nie wyskakuje bolec do góry) - trzeba je otworzyć z kluczyka (zawsze działa)

- gdy drzwi są otwarte - przycisk obok "awaryjnych" do zamykania drzwi - nie zamyka drzwi kierowcy :(

 

Próbowałem dwóch kluczyków - te same objawy. Żeby wejść do środka muszę otworzyć wszystko z pilota, a później jeszcze użyć kluczyka na drzwiach kierowcy.

Wczoraj drzwi wysiadały "stopniowo". Najpierw otwierały się co drugą próbę. Później bolec wyskakiwał tylko do połowy i drzwi były już zamknięte. Na końcu przestały się otwierać z pilota. Za każdym razem słychać, że coś się w drzwiach "przestawia", ale bolec nie wyskakuje do góry.

 

Temat stary, więc mam nadzieję, że ktoś z Was poradził już sobie z tym problemem i podpowie co robić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wczoraj drzwi wysiadały "stopniowo". Najpierw otwierały się co drugą próbę. Później bolec wyskakiwał tylko do połowy i drzwi były już zamknięte. Na końcu przestały się otwierać z pilota. Za każdym razem słychać, że coś się w drzwiach "przestawia", ale bolec nie wyskakuje do góry.

 

Temat stary, więc mam nadzieję, że ktoś z Was poradził już sobie z tym problemem i podpowie co robić.

 

Pozdrawiam.

 

Opcje masz dwie, albo wymiana przekaźników w module komfortu - zazwyczaj rozwiązuje problem, u mnie nie rozwiązała - albo wymiana zamka w drzwiach - u mnie pewnie da efekt ale nie chce mi się rozbierać drzwi szczególnie, że problem jest z pasażerem. Z tydzień temu był temat właśnie o wymianie zamka.

 

viewtopic.php?f=15&t=96892&start=105 - jeden z tematów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.