Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nie podobają mi sie te czarne koła dlaczego?

 

jestem zdania, ze do BMW tylko i wyłacznie oryginały i to takie wzory, które były montowane w danej serii. Nie podobają mi sie felgi w E90 od M E60 czy w E39 od E60 itd, bo w E90 powinny być takie jak do E90. Nie przepadam też za malowaniem felg na kolory inne niż oryginalne typu brudny srebrny czy czarne. Ale kazdy może mieć inne zdanie

Edytowane przez Natek

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podobają mi sie te czarne koła dlaczego?

 

jestem zdania, ze do BMW tylko i wyłacznie oryginały i to takie wzory, które były montowane w danej serii. Nie podobają mi sie felgi w E90 od M E60 czy w E39 od E60 itd, bo w E90 powinny być takie jak do E90. Nie przepadam też za malowaniem felg na kolory inne niż oryginalne typu brudny srebrny czy czarne. Ale kazdy może mieć inne zdanie

 

nie chce mi się wchodzić w dyskusję, ale popraw mnie jeśli się mylę

jeśli takie felgi na których jeżdżę teraz wychodziły by w oryginale do tego modelu to by Ci podobały ?

bo szczerze to uważam że Twoje myślenie jest trochę płytkie :wink:

 

takie też byś założył jakby były ori ? :D

http://img528.imageshack.us/img528/1526/felgaw.jpg

 

mi się taki image samochodu podoba na tych felgach i tyle

na żywo wygląda jeszcze ładniej niż na zdjęciach

Audi B2 4.2 V8 yeahh

BMW e91 2.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podobają mi sie te czarne koła dlaczego?

 

jestem zdania, ze do BMW tylko i wyłacznie oryginały i to takie wzory, które były montowane w danej serii. Nie podobają mi sie felgi w E90 od M E60 czy w E39 od E60 itd, bo w E90 powinny być takie jak do E90. Nie przepadam też za malowaniem felg na kolory inne niż oryginalne typu brudny srebrny czy czarne. Ale kazdy może mieć inne zdanie

 

nie chce mi się wchodzić w dyskusję, ale popraw mnie jeśli się mylę

jeśli takie felgi na których jeżdżę teraz wychodziły by w oryginale do tego modelu to by Ci podobały ?

bo szczerze to uważam że Twoje myślenie jest trochę płytkie :wink:

 

Kolego, jezeli dajesz zdjecia na ogolno dostepne forum (w poscie "czytanym jako czy sa ladne/fajne/dobre") to licz sie z tym, ze nie kazdemu bedzie sie podobac Twoj "dobry gust" ....podobaja sie Tobie :cool2: , jest OK, komus innemu podobaly sie "kapsle z misiem" :cool2: tez jest OK, a ze 99% innych osob uwaza, ze jest to "beznadziejne" :duh: to tez nalezy uszanowac a nie wsciekac sie, ze ktos mysli/czuje inaczej....

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie wściekam o to, że komuś się nie podobają

rozumiem to, są różne gusta, dlatego nie mam nic do kogoś kto powie "bleee" czy "nie podoba mi się"

trzeba się z tym liczyć

ale podejście, że mam zakładać to co fabryka mi każe to ... no nie mogę tego zrozumieć :wink:

Audi B2 4.2 V8 yeahh

BMW e91 2.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podobają mi sie te czarne koła dlaczego?

 

jestem zdania, ze do BMW tylko i wyłacznie oryginały i to takie wzory, które były montowane w danej serii. Nie podobają mi sie felgi w E90 od M E60 czy w E39 od E60 itd, bo w E90 powinny być takie jak do E90. Nie przepadam też za malowaniem felg na kolory inne niż oryginalne typu brudny srebrny czy czarne. Ale kazdy może mieć inne zdanie

 

nie chce mi się wchodzić w dyskusję, ale popraw mnie jeśli się mylę

jeśli takie felgi na których jeżdżę teraz wychodziły by w oryginale do tego modelu to by Ci podobały ?

bo szczerze to uważam że Twoje myślenie jest trochę płytkie :wink:

 

takie też byś założył jakby były ori ? :D

http://img528.imageshack.us/img528/1526/felgaw.jpg

 

mi się taki image samochodu podoba na tych felgach i tyle

na żywo wygląda jeszcze ładniej niż na zdjęciach

 

1. z określeniem "płytkie myślenie" troche przesadziłeś i chyba poniosły CIę emocje. Ale ok, nie żywie urazy.

2. widze, ze chyba budujesz jakieś niezbyt przychylne nastawienie do mnie, choć zupełnie jest to nieuzasadnione. Tak, jestem zdania, ze oryginalne do auta są najlepsze i w 100% ma to zastosowanie w przypadku BMW. Tematu innych marek z egzotycznymi wynalazkami w postaci felgi w kształcie misia nawet nie poruszam.

3. Zapytałes o opinię, wiec ją wyraziłem. Liczyłes jedynie na klepanie po plecach? Przecież nie napisałem "co za wiejski tjuning a włascicielowi pewnie wystaje słoma z butów jeśli podoba mu sie takie rozwiązanie". Napisałem tylko, ze mi sie nie podobają. Z gustem tak jak z doopą, każdy ma swoją.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie wściekam o to, że komuś się nie podobają

rozumiem to, są różne gusta, dlatego nie mam nic do kogoś kto powie "bleee" czy "nie podoba mi się"

trzeba się z tym liczyć

ale podejście, że mam zakładać to co fabryka mi każe to ... no nie mogę tego zrozumieć :wink:

 

1. przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i zastanów sie jaki to mogło mieć wydźwięk

2. nigdzie nie napisałem, ze masz cokolwiek zakładac, wyraziłem jedynie swoje zdanie i tyle.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na forum taką przypadłość użytkowników, że jeśli wszyscy krzyczą "super", "bajka", "wypas" to jest wszystko w jak najlepszym porządku. Jeśli jednak ktoś pokaże zdjęcie jakiegoś swojego "wynalazku" i innemu użytkownikowi się to nie spodoba to jest już "obraza majestatu" i zaczynają się wytykania i offtopici (jak ten), że każdy ma swój gust, że to, że tamto... I za każdym razem to samo...

 

A mi się czarne felgi nie podobają w ogóle bo kojarzą mi się z penerówkami :-)... Też jestem za oryginałami chociaż niestety poza dwoma modelami żadne do e90 ori mi się nie podobają (w przeciwieństwie np. do e60). Ale każdy jeździ na czym lubi i na co go stać (często tu się rozchodzi :-)).

 

Dajcie sobie spokój chłopaki z chwytaniem za słówka i wskazówkami typu "przeczytaj jeszcze raz" - każdy czyta jak umi :-) i jak chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
eee no z tego linku nie są takie złe ...w końcu to Ronal'e : http://moto.allegro.pl/item1008352145_ronal_misie_13_skoda_vw_mazda_opel_honda.html :D ale tak na poważnie to wróćcie do tematu felg do BMW na lato :!:

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ori felg to wiadomo są dobre wytrzymałe ale także bardzo ciężkie o czym się sam przekonałem. Przekleństwem w nich jest to że są przystosowane do fun flatów mają od środka dwa dodatkowe garby co zwiększa ich wagę... Sam kupiłem BBS CH 18 na lato i felga 18x10 z oponą 255/35 waży mniej niż ori 17x8 z oponą 225/45 nie run flat , a jak wiadomo masa nieresorowana także się liczy.

 

Jak kolega pisał większość felg ori do e 90 to lipa wg. mnie poza tym jeśli już są to sprzedawcy chcą za nie kupe kasy, więc niekiedy warto zastanowić się na innymi markowymi felgami lżejszymi mocniejszymi.

 

Co do koloru felg kolegi "sokolnh" to mi jak najbardziej się podoba zresztą sam mam czarne fele do czarnego samochodu mi się podoba a opiniami innych się nie przejmuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dalej męczę się z zakupem jakiegoś ciekawego felunku i ostatnio wypatrzyłem ładny model: http://accessories.bmw.com/internet_bmw/servlet/navigateDetails.do?language=pl&nscId=1118&localePath=/PL/pl&ts=1272617180816&from=2&fromList=true&nav=2&absoluteNav=3 - mogę go kupić za 1650PLN (używki w dobrym stanie), ale z różnych spisów (np. na realoem, na stronie bmw itd.) te felgi niby nie pasują do E90... Pytanie dlaczego?

 

Z tego co wynurałem to mają 5x120 8Jx17 i ET47 (mega duże...) - i chyba to ET to jest właśnie to co miesza bo koło zniknie w nadkolu :-), a diabli wiedzą co zrobi wewnętrzny rant felgi. Ale przecież mogę dorzucić 17mm dystanse i mam już piękny ET 30, prawda? Czy nie prawda? :-)

 

I teraz jeśli założę taki dystans (mam upatrzony wkręcany niezależnie żeby zachować oryginalne złodziejki) to czy zmieniają się jakoś właściwości jezdne auta? Teoretycznie opona pozostaje praktycznie w tym samym miejscu co oryginalna 17" przy ET 34. Może trochę głupie to pytanie, ale a nóż widelec jest coś na co trzeba zwrócić uwagę...

 

I drugie pytanko: czy na 8Jx17 opona 225/45 będzie dobrze leżała? Niby sugerowana felga do takiej opony to 7,5... Może trzeba kupić 235 albo 245? Tylko to już w moim odczuciu troszeczkę za szeroka opona (nie z powodu wyglądu bo ten mi się podoba, ale z powodu ceny :(...).

 

Anyone? :-) - ja się niestety na aluskach nie znam za bardzo - moja dotychczasowa wiedza była ukierunkowana na opony, teraz trzeba nauczyć się czegoś nowego - trochę poczytałem, ale nie wszystko z tych suchych opisów idzie wywnioskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wynurałem to mają 5x120 8Jx17 i ET47 (mega duże...) - i chyba to ET to jest właśnie to co miesza bo koło zniknie w nadkolu :-), a diabli wiedzą co zrobi wewnętrzny rant felgi. Ale przecież mogę dorzucić 17mm dystanse i mam już piękny ET 30, prawda? Czy nie prawda? :-)

I drugie pytanko: czy na 8Jx17 opona 225/45 będzie dobrze leżała? Niby sugerowana felga do takiej opony to 7,5...

dla Twojego auta i szerokosci felgi 8" ET to 34, gdyby felga miala szerokosc 8,5" to ET byloby juz 37...ET najprosciej oznacza odlglosc w przekroju od mocowania felgi do srodka szerokosci felgi..."przyjmuje sie" ze zmiana ET o +/-5 w odniesieniu do zalecanej nie ma wplywu na "odczuwalna" jazde i w na 100% nie ma wplywu na ewentulane obcieranie....co do wszelkich dystansow to ja osobiscie jestem ich przeciwnikiem: dochodzi dodatkowy element, ktory jest "ruchomy" a powinnien byc "staly"....

co do szerokosci opony na felge 8", 225 bedzie idelana, z perspektywy "czucie/trzymanie" auta podczas jazdy najlepsza dla 225 jest felga 8'5 (najwieksza dopuszczalna), czesto daje sie 7,5" a nawet szerokosc min. 7" (ponizej moze juz spasc opona...) z powodu wiekszej szansy "nie ocierania" felgi o "krawezniki" ale to jest tylko jej jedyna zaleta...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AO napisał, że "co do szerokosci opony na felge 8", 225 bedzie idelana, z perspektywy "czucie/trzymanie" auta podczas jazdy najlepsza dla 225 jest felga 8'5 (najwieksza dopuszczalna),"

No nie do końca. Mam u siebie 8,5 " z tylu i kiedys kupilem 4 szt. 225/45/17. Niestety, byly za waskie, wulkanizator zalożył mi na probe 235/45/17 i dalej bylo za wąsko. Musiałem pare odsprzedac i założyć 255/40/17. A co do 225/45/17 na felgi 8" to jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam u siebie 8,5 " z tylu i kiedys kupilem 4 szt. 225/45/17. Niestety, byly za waskie, wulkanizator zalożył mi na probe 235/45/17 i dalej bylo za wąsko. Musiałem pare odsprzedac i założyć 255/40/17. A co do 225/45/17 na felgi 8" to jest idealnie.

...ja obecnie tez mam 8" na 225/45/17 ale mialem tez 8,5" na 225/45/17 i dla mnie bylo OK...zbytnio nie rozumiem co to znaczy "za wasko" jezeli opona wchodzi a jej "mocowanie" jest szersze od szerokosci felgi :?: ...jedno jest pewne: 8,5" to maks a 7" to min. ponizej jedna z "1000" stron o rozmiarach, pozdr.

http://www.forumsamochodowe.pl/rozmiary/

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

Od jakiegoś czasu użytkuję e90 318d, auto spisuje się rewelacyjnie. Jestem bardzo zadowolony z wyboru, dręczy mnie tylko mały szczegół … wygląd felg w moim aucie :(.

Mam założone fabryczne alu - 205/55/16 opony RUN FLAT (czy jakoś tam)

Zastanawiam się nad założeniem 17” 225/45/17 jednak boję się, że odbić się to może na komforcie auta.

Dlatego wykombinowałem, ze założę zwykłe opony nie RUNFLAT (dodatkowo dokupię zestaw naprawczy do kół) mając nadzieję że zwykła opona zrekompensuje trochę komfort w samochodzie po zmianie felg na rozmiar większe.

Czy dobrze rozumuję?

Z góry dziękuje za wasze sugestie.

Olo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myslisz :cool2: jak jedziesz to i tak siedisz w aucie i wlasnych kol nie widzisz :) wiec co za roznica czy sie 16" czy 19" kreci a przy 19" wszystko w kregoslupie odczujesz - no ale albo ktos ma auto dla jazdy albo na pokaz :norty: wlasnie czytalem o wycinaniu DPF bo ludziom koszta wymiany sa za drogie i sie zastanawiam - na alumy daja 8000 Zl a na filtr najlepiej wyciac hahaha

 

ja osobiscie nie dal bym wiekszych jak 17" dla wygodnej jazdy co do opon to spokojnie mozesz na normalne zamienic i KIT do reperatury ale koniecznie z kompresorkiem a zima lepiej sie spisuja mniejsze kola niz wieksze, optycznie 162 sie troche traci w ogromnych muldach BMW ale czy to mi przeszkadza? Sam mysle o nowych zimowych i chyba kupie Hankooka w dobrej sen ie i 16" wystarcza. Alumy od BMW deczko cenowo sa przesadzone wiec chyba cos takiego na zime wystarczy jak te http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170469304953&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze uwagi.

Forum przejrzałem dokładnie, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie tj. czy komfort na zwykłej oponie 17” jest zbliżony do run flat 16”

Auto bardzo lubię, ale „zakochany” w nim nie jestem :wink: , pełni przede wszystkim funkcje użytkowe, nie ma zamiaru do niego niczego dokładać, jednak na fabrycznych felgach wygląda koszmarnie :| . (Jeszcze zanim kupiłem ten samochód wiedziałem ze obecne felgi raczej wylatują)

Na zimę mam stalówki 16 i tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komfort jazdy na zwyklych jest lepszy niz na RUN FLAT a napewno przy 17" sie nie pogorszy

Dodam tobie ze na niemieckich forach BMW wiekszosc nie chwali RFT, sa glosniejsze, twardsze, szybciej robia sie "zeby" i zaczynaja byc glosne. Duzo ludzi kombinuje gdzie wpakowac cienkie kolo zapasowe - ja tez o tym mysle bo jak cos to na takim dojedziesz przy 80km/h do domu i spokojnie sobie znajdziesz i kupisz oponke nowa w necie czy u wlasnego handlarza. a czy na RFT jak bedziesz zaladowany 100km zrobisz? czytalem ze niektorzy po 20 km po ADAC dzwonili.

 

IMHO wole zwykle dobre oponki + KIT naprawczy albo kolo zapasowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.