Skocz do zawartości

sportowy wałek rozrządu


radziuzgr

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro znalazłem jakiś sportowy wałek rozrządu do m20b25 i koleś pisze, że da radę dzięki niemu podwyższyć moc o 40KM. Jak to jest? Dzięki wymianie dało by radę podwyższyć moc? link do aukcji: http://www.allegro.pl/item965724095_sportowy_walek_rozrzadu_do_bmw_e30_m20b25_b20.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałek poprawia charakterystykę silnika - ale o wzrost mocy o 40KM to pobożne życzenia sprzedającego.

Decydując się na taki wałek powinno się zastosować barany, zmienić program.

Samo zastosowanie wałka nie podniesie zbytnio mocy a przyczyni się do zwiększonego zużycia paliwa..i czasami do nierównej pracy silnika na wolnych obrotach.

Także wymiana wałka pociąga za sobą jeszcze inne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, czyli ogółem, nie ma sensu wbijać się w koszta? Lepiej poszukać już troche zmieniony silnik? Chodzi mi głównie o to, że m20b25 da radę podkręcić do 190KM, i zastanawiam się jak to zrobić tanim kosztem, i czy taki wałek jest opłacalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dla m20b25 najlepszym rozwiązaniem by podnieść moc jest złożenia poszególnych części z m20b20 i m20b27. Nie wiem co i jak ale jak poszukasz na forum to wiem ze bylo opisane co i jak. Moce bez problemu po takiej operacji przekracza 200km. Pod warunkiem ze Twoje m20b25 dysponuje mocą zblizoną do 170km a nie np.130 hehe. Poszukaj coś a znajdziesz. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moce bez problemu po takiej operacji przekracza 200km.

No nie tak znowu bez problemu.

Przekroczenie 200KM w M20B25/27 wymaga sporo nakładów finansowych i sporej wiedzy w temacie.

Wiele osób tylko opowiada o przekroczeniu 200KM a niestety nie jest to poparte żadnymi wykresami z hamowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kiedys znajomy cos takiego przerabiał. Po montaży wszystkiego udał sie na strojenie. wynik przed strojeniem to ok 180km, ale jak na hamowni dostroili mu do nowych elemntów wszystko to przekroczył 210km. Koszty?, Nie wiem, nie pytałem ale miał na placu u siebie kilka jakiś rozbitych luba zajechanych e30 i z nich cos składał, wiec najwiekszym kosztem było strojenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale zapomniałem o najwazniejszym. Momentu obrotowego była o wiele wiecej niz w 325e i wiecej niż w 324td.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.