Skocz do zawartości

Olej do silnika do 3.0d


PAPPAY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! Potrzebuje pomocy.Przyszedł czas na wymiane oleju w moim X5 które nie dawno kupiłem.Auto jest sprowadzone z Danii.W aucie nie było żadnych adnotacji jaki był stosowany olej do tej pory.Po moich obserwacjach oleju na bagnecie przy zimnym silniku widać że olej jest żadki czyli napewno syntetyk.Jaki zalać przy przebiegu 280 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj samochod ma silnik 218 koni,tez diesel.Zalewam go ELF excellium full-tech 0W30.

http://moto.autocentrum.pl/img_parts/49ca3640d5a04_exceliumfulltech0w30.jpg

 

Spelnia specyfikacje BMW LL 01,jestem bardzo zadowolony.

 

A czy na 7 tys km,jeden centymetr na miarce to nie duzo,to nie wiem ?

Wydaje mi sie ze to duzo.U mnie jeden centymetr na miarce to ponad litr oleju.

Byc moze u ciebie w 194 konnym dieslu tego oleju mniej wchodzi,ale nie sadze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

 

Dowolny markowy 0W40, oferuje nieco lepszą lejność niż poprzednia norma 5W30.

 

Standardy producentów olejów są te same i żaden producent nie będzie ryzykował wpadki dla zwiększenia marży o 5-10%. I żadna rafineria nie produkuje specjalnego oleju dla BMW, chociaż mit "olej specjalnie dla BMW" trzyma się wyjątkowo długo. Najlepsza marketingowa sztuczka, jaką widzę ostatnio, to jeden i ten sam olej w cenie +25% a w zamian nowa etykieta z napisem "new life" albo "zwiększona ochrona silnika" :)

 

a jak ktoś lubi wiedzieć, to zapraszam tu: http://www.autoflesz.pl/artykuly/81,Wokol_EURO_4_najnowsze_normy_jakosciowe_ACEA_olejow_silnikowych.html

 

pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żadna rafineria nie produkuje specjalnego oleju dla BMW, chociaż mit "olej specjalnie dla BMW" trzyma się wyjątkowo długo. Najlepsza marketingowa sztuczka, jaką widzę ostatnio, to jeden i ten sam olej w cenie +25% a w zamian nowa etykieta z napisem "new life" albo "zwiększona ochrona silnika" :)
hmmm... :think:

 

a kto mówił że ktoś produkuję coś specjalnego dla BMW... :?: w tym temacie się nie wypowiadam... bo tego nie wiem... ale z tego co wiem to już dobre kilka lat BMW oficjalnie współpracuję z firmą CASTROL... potwierdzeniem tego jest logo CASTROL na korku od wlewu oleju... :oops:

 

dlatego by uniknąć pytań jaki olej... dla mnie odpowiedź jest prosta... olej BMW odpowiedni dla danego silnika... :cool2:

 

jednocześnie może to i mit... ale tak jest przecież z wszystkimi produktami-częściami zamiennymi dostarczanymi do BMW... ktoś je produkuję i wcale nie jest to BMW... :oops:

 

a co do ceny... to ceny w Salonach BMW są wysokie... ale kto mówi że trzeba kupować olej w salonie BMW... :?:

 

dziś koszt oleju BMW Quality Longlife-04 5W30... to około 30 zł za 1 litr... więc czy to dużo... :?:

 

pozdrawiam

cosmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A mi znajomy mechanik u którego od 4 lat robię auto powiedział rzecz która nie daje mi spokoju a mianowicie, że BMW poleca Olej Catrol EDGE 5w30 ponieważ on wypłukuje wszystko z silnika, nawet aż nadto . Dzięki temu BMW zarabia na serwisie bo jest krótsza żywotność silnika.

Sam niedawno stałem się posiadaczem mojego pierwszego w życiu BMW i stoję przed dylematem co zalać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi znajomy mechanik u którego od 4 lat robię auto powiedział rzecz która nie daje mi spokoju a mianowicie, że BMW poleca Olej Catrol EDGE 5w30 ponieważ on wypłukuje wszystko z silnika, nawet aż nadto . Dzięki temu BMW zarabia na serwisie bo jest krótsza żywotność silnika.

Sam niedawno stałem się posiadaczem mojego pierwszego w życiu BMW i stoję przed dylematem co zalać:(

 

Kolego tego oleju to uzywa prawie wiekszosc producentow aut Castrol Egde 5w30

 

To jak ci radzi twoj znajomy mechanik to zalej sobie Polskiego oleju ktory przypomina Olej Rzepakowy z Zapachu i Koloru--nie bede tu wymienial nazwy naszych rodzimych olejow...Bo po co...

 

 

A zobaczysz jak dlugo pojezdzisz na nim i wtedy Twoj Znajomy mechanik bedzie mial robote i niezly zarobek na tobie kolego..

Wiekszosc osob tu z forum ci to powie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem to moje pierwsze bmw więc z każdą"pierdołą" wole doradzić się tu na forum gdzie spotykam opinie stałych użytkowników tej marki.

Chciałem podzielić się tylko tą opinią i sprawdzić co o tym myslcie. Już wiem, że pozostaję przy oleju zalecanym przez producenta.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.