Skocz do zawartości

E60 530D Filtr domy, koszt i kiedy wymienić


arkadius1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wracam ponownie do tematu filtra odmy.

 

Otóż mam pytanie: czy ktoś słyszał o nowszej wersji separatora oleju niż sznurkowy lub plastikowy? Zamówiłem filtr odmy z separatorem plastikowym (do silnika M57N http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC71&mospid=47753&btnr=11_3935&hg=11&fg=15 ) , a sprzedawca z allegro polecił mi jakiś bawełniany - że niby najnowsze rozwiązanie BMW polecane do odmy. Czy ktoś montował coś takiego ostatnio? Jutro będę odbierał części to obejrzę ten separator.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam pytanie: czy ktoś słyszał o nowszej wersji separatora oleju niż sznurkowy lub plastikowy? Zamówiłem filtr odmy z separatorem plastikowym (do silnika M57N http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC71&mospid=47753&btnr=11_3935&hg=11&fg=15 ) , a sprzedawca z allegro polecił mi jakiś bawełniany - że niby najnowsze rozwiązanie BMW polecane do odmy. Czy ktoś montował coś takiego ostatnio? Jutro będę odbierał części to obejrzę ten separator.

 

Nie kombinuj. Nie wiem jakie masz auto ale ten separator który Ci polecają do 2.0D jest, a link dałeś do e60 3.0D na którym masz wyraźnie plastikowy separator.

Poprzednik pisał że w e61 w ogóle się wycofali z montowania separatora hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednik pisał że w e61 w ogóle się wycofali z montowania separatora hmmm...

 

no właśnie hmmm.... ja nadal zastanawiam się co zrobić włożyć plastikowy (podobno nie zawsze się da muszą być jakieś nacięcia - tak słyszałem) ? czy tak jak wg. katalogu wymienić samą jednostkę odpowietrzającą i nie wkładać separatora :?: muszę to w końcu wymienić.

Wg. Auto Fus i wg. katalogu ETK/realoem u mnie w aucie nie ma żadnego wkładu w jednostce odpowietrzającej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Auto Fus i wg. katalogu ETK/realoem u mnie w aucie nie ma żadnego wkładu w jednostce odpowietrzającej

 

Kiedy zabrałem się do wymiany separatora, zobaczyłem u siebie pięknie oklejony sznurkowy i taki miałem zamiar założyć - oczywiście nowy :]

Zapytałem pracownika serwisu o taki separator. Polecił mi nowszą "lepszą" konstrukcję plastikową do mojego silnika i taki separator zamontowałem bez najmniejszego problemu. Ale u mnie separator był i miał być.

 

Myślę, że może kolega polegać na serwisie i danych z realoem.

Odma bez separatora będzie działać, w końcu chodzi wyłącznie o prawidłowe odpowietrzenie skrzyni korbowej. Pary oleju pewnie są "odzyskiwane" w inny sposób... technika i normy idą do przodu :)

Odrobina teorii : http://www.auto-swiat.pl/wydania,Przedmuchy,6535,1.html

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
kupiłem z plastikowym seperatorem i po zamontowaniu na odmie nie byłem w stanie przykręcić całości do silnika bo poprostu się nie mieściło :/ jest na to jakiś patnet bo całkiem sporo oleju przedostaje się to odmą do dolotu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.