Skocz do zawartości

[E90 320d] Wymiana oleju w silniku


eXiDe

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko zasugerowalem koledze bo tak mi powiedzieli na serwisie ze oba te oleje tu cytuje "są mieszalne"

Chodziło o 0W30 i 0W40 CASTROLA.

Ja tam nie robie w olejach. :mad2:

Jesli jest juz potrzeba to leje to co było wlane.

Więc tyle mojej polemiki na ten temat. :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie czemu sie tak czepiliscie tego mieszania? Oczywiscie ze mozna dolac, aczkolwiek nie jest to zalecane (rozni producenci, ta sama klasa oleju).

Wtedy to parametry techniczne oleju lepszego ulegaja nieznacznie pogorszeniu, jak dolejemy olej gorszy.

Jesli chodzi o jednego producenta to wogole nie ma problemu, jak dobrze pamietam nawet na oleju jest napisane, ze oleje sa mieszalne.

To tak jak z lancuchem. Lancuch jest tak mocny jak jego najslabsze ogniwo.

Jesli mowimy o 5W30 do ktorego dolejemy 0W30 to nie ma tu jakichkolwiek przeszkod. Taka dolewka teoretycznie spowoduje nawet polepszenie wlasnosci, gdyz 0W30 jest olejem bardziej zaawansowanym technologicznie, czytaj lepszym. Mysle ze na opakowaniach tych produktow znajduje sie info, iz oleje syntetyczne sa mieszalne a takimi wlasnie sa powyzsze.

Prywatnie uwazam ze wiekszym problemem dla silnika jest okres miedzy wymianami oleju na poziomie 35kkm. Olej po takim przebiegu dla silnika diesla jest juz szlamem a nie olejem.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie wtrace do tematu i zadam pytanie. Po kupnie samochodu nie wiedziałem jaki olej był zalany wiec skorzystalem ze strony castrola na ktorej dobiera olej do konkretnego silnika i zalalem castrol edge sport 0W-40. Teraz szykuje sie mi kolejna wymiana i nie wiem czy zostawic ten sam olej czy np castrol edge sport 0W-30 lub 5W-30. Dzieki za jakies info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym szlamem to troche przesada. Nowoczesne oleje syntetyczne sa praktycznie niezniszczalne. Czytałem o probie oleju polegającej na "skatowaniu" auta bez bez wymiany oleju. Po 200 tys. km. nie zauwazono istotnych zmian w strukturze samej oliwy i nie stwierdzono zuzycia silnika. Zurzywaja sie oleje mineralne i tutaj zgodze się, ze trzeba je czesto je zmieniac ale te czasy mijaja. Samo okreslenie przez znamienita firme jaką jest BMW dlugiego uzytkowania oleju jest tego dowodem.W innych przypadkach (inne firmy samochodowe) straszenie ludzi awarią jest czystym marketingiem. Zaznaczam, że jest to tylko moje zdanie i prosze o nie pisanie postow, że cos mi sie pop......., kazdy i tak zrobi jak uwaza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze "azajec" powiedzial tu zlota mysl, "kazdy i tak zrobi jak uwaza".

" lalka281" jesli chcesz znac moja opinie to ja bym zostal przy 0W40. Ma szerszy zakres temperaturowy dla dodatnich temperatur. Sam jezdze na takim.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polegałbym na konfiguratorze ze strony Castrola do 2.0d leje 5W30 EDGE albo lepszy 0W30 EDGE, bez różnicy który, byle spełniał norme BMW LL 04

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam takie pytanko?

Auto mam od 5 miesięcy po kupnie komputer wskazywał mi że do wymiany oleju pozostało 30 tyś km.

przejechałem jakieś 5 tyś km. teraz wskazuje mi do wymiany zostało 22 tyś km. praktycznie nie mam

szans że w ciagu 7 miesięcy przejade 22 tyś a producent zaleca wymiane co 12 mieś.

Więc jak to jest czy w BMW rzeczywiscie jest jakis czujnik który sprawdza lepkośc i stan zużycia oleju ?

i czy mozna mu ufać. Bo z moich przejeżdzanych kilometrów to wymiana wyjdzie mi co 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko?

Auto mam od 5 miesięcy po kupnie komputer wskazywał mi że do wymiany oleju pozostało 30 tyś km.

przejechałem jakieś 5 tyś km. teraz wskazuje mi do wymiany zostało 22 tyś km. praktycznie nie mam

szans że w ciagu 7 miesięcy przejade 22 tyś a producent zaleca wymiane co 12 mieś.

Więc jak to jest czy w BMW rzeczywiscie jest jakis czujnik który sprawdza lepkośc i stan zużycia oleju ?

i czy mozna mu ufać. Bo z moich przejeżdzanych kilometrów to wymiana wyjdzie mi co 2-3 lata.

 

 

Nie ma czegoś takiego jak czujnik lepkości oleju czy inne takie magiczne urządzenia. Komputer podaje Ci wartości mniej więcej.

Zwykle zużycie mierzone jest na podstawie zużytego paliwa. Jeśli pokazuje Ci 30kkm do wymiany, przejeżdżasz 5kkm i pokazuje 22kkm to oznacza, że jeździsz albo bardziej dynamicznie, albo przejechałeś te 5kkm w ciągu długiego czasu, ponieważ pod uwagę brany jest również czas między wymianami. Nawet jeśli tych kilometrów nie przejedziesz to komputer automatycznie to skróci i powiadomi, że już czas wymiany.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam takie pytanko?

Auto mam od 5 miesięcy po kupnie komputer wskazywał mi że do wymiany oleju pozostało 30 tyś km.

przejechałem jakieś 5 tyś km. teraz wskazuje mi do wymiany zostało 22 tyś km. praktycznie nie mam

szans że w ciagu 7 miesięcy przejade 22 tyś a producent zaleca wymiane co 12 mieś.

Więc jak to jest czy w BMW rzeczywiscie jest jakis czujnik który sprawdza lepkośc i stan zużycia oleju ?

i czy mozna mu ufać. Bo z moich przejeżdzanych kilometrów to wymiana wyjdzie mi co 2-3 lata.

 

W Twoim bmw wymiana oleju jest co 2 lata. Ale sprawdź jeszcze tę informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Od pewnego czasu przegładam forum w poszukiwaniu informacji na temat jaki powinienem kupić olej do mojego auta i trochę się zagubiłem. Proszę zatem tych którzy dobrze znają temat o pomoc w sformułowaniu tabeli zamienników wg wzoru:

 

1. Model silnika -

2. typ oleju oryginalnego BMW -

3. Dokładny odpowiednik firmy Castrol -

4. Dokładny odpowiednik innej firmy (jakiej) -

 

 

Proszę też o informacje wyłacznie dotyczące modeli serii 90.

Proszę też moderatora o nie przenoszenie tego wpisu do sekcji "oleje.......itd" bo tam zniknie pośród postów dotyczących starszych modeli.

Przy okazji - uważam, że wpisy powinny być dzielone głównie wg typów samochodów i modeli, bo problemy dotyczące nowych modeli giną w powodzi wpisów dotyczących starszych modeli. Z całym szacunkiem dla wszystkich i aby nikogo nie urazić, teraz produkowane samochody to zupelnie inna bajka niz modele z lat 90-tych. Wspólną mają tradycję marki i znak firmowy.

Edytowane przez multilab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko?

Auto mam od 5 miesięcy po kupnie komputer wskazywał mi że do wymiany oleju pozostało 30 tyś km.

przejechałem jakieś 5 tyś km. teraz wskazuje mi do wymiany zostało 22 tyś km. praktycznie nie mam

szans że w ciagu 7 miesięcy przejade 22 tyś a producent zaleca wymiane co 12 mieś.

Więc jak to jest czy w BMW rzeczywiscie jest jakis czujnik który sprawdza lepkośc i stan zużycia oleju ?

i czy mozna mu ufać. Bo z moich przejeżdzanych kilometrów to wymiana wyjdzie mi co 2-3 lata.

 

Ja mam na odwrót, gdy kupiłem samochód do wymiany było 20 tys km, zrobiłem 11 tys a pokazuje mi 14 tys :shock:

Tak czy siak, nie patrząc na ten wynalazek zakupiłem juz olej Motula 6L plus wszystkie filtry Mann-a (powietrze, olej, paliwo, pp).

Jak zrobi sie cieplej przeprowadze wymiane wszystkiego. Przy okazji postaram sie zrobic fotostory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu przegładam forum w poszukiwaniu informacji na temat jaki powinienem kupić olej do mojego auta i trochę się zagubiłem. Proszę zatem tych którzy dobrze znają temat o pomoc w sformułowaniu tabeli zamienników wg wzoru:

 

1. Model silnika -

2. typ oleju oryginalnego BMW -

3. Dokładny odpowiednik firmy Castrol -

4. Dokładny odpowiednik innej firmy (jakiej) -

 

 

Proszę też o informacje wyłacznie dotyczące modeli serii 90.

Proszę też moderaora o nie przenoszenie tego wpisu do sekcji "oleje.......itd" bo tam zniknie pośród postów dotyczących starszych modeli.

Przy okazji - uważam, że wpisy powinny być dzielone głównie wg typów samochodów i modeli, bo problemy dotyczące nowych modeli giną w powodzi wpisów dotyczących starszych modeli. Z całym szacunkiem dla wszystkich i aby nikogo nie urazić, teraz produkowane samochody to zupelnie inna bajka niz modele z lat 90-tych. Wspólną mają tradycję marki i znak firmowy.

 

...strona www.castrol.pl zakldaka "dla ciebie", zakladka "dobierz olej..." ...wybierasz "swoje auto" i wysywietlaja Ci sie wszystkie plyny jakie masz w aucie, jakie typy, jakie objetosci....pozdr

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...strona http://www.castrol.pl zakldaka "dla ciebie", zakladka "dobierz olej..." ...wybierasz "swoje auto" i wysywietlaja Ci sie wszystkie plyny jakie masz w aucie, jakie typy, jakie objetosci....pozdr

 

Wg tej strony wchodzi 5,2L oleju czyli w praktyce przy wymianie ponizej 5L.

Jesli rzeczywiście tak jest to bedzie szło obalic mit podawany tutaj przez co poniektórych o 5,5L oleju wchodzącego do silnika.

Troche sie wkurze bo specjalnie ten 1L dokupiłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mit tylko realne zycie. Do wymiany potrzebujesz 5,5 litra. Olej ma spelniac aprobate BMW LL-04.

 

Tutaj wg Valvoline:

Engine M47TU2

· Capacity : Capacity 5,5 liter

· Use condition : Flexible (max)

· Service intervals : Change 30000 km / 24 months

· Recommendation : SynPower XL-III 5W-30

: SynPower MST 5W-30

: SynPower MXL 0W-30

: SynPower MXL 5W-30

: SynPower 5W-30

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze tylko co mozna przeczytac na stronie Castrola.

Wymiane bede robił na dniach, okaze sie wiec czy robią was w bambuko w serwisie czy faktycznie strona Castrola sie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze tylko co mozna przeczytac na stronie Castrola.

Wymiane bede robił na dniach, okaze sie wiec czy robią was w bambuko w serwisie czy faktycznie strona Castrola sie myli.

 

A dlaczego ma się mylić? Ja sugerowałem się castrol.pl i nie widzę żadnego problemu.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawaliscie ze wchodzi 5,5L, strona podaje ze pojemnośc to 5,2L - nigdy nie schodzi dokładnie wszystko a wiec w takim wypadku 5L na wymiane starszy spokojnie - o to sie rozchodzi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawaliscie ze wchodzi 5,5L, strona podaje ze pojemnośc to 5,2L - nigdy nie schodzi dokładnie wszystko a wiec w takim wypadku 5L na wymiane starszy spokojnie - o to sie rozchodzi :P

 

Kup 5,5 zawsze na dolewkę będziesz miał, lepiej więcej niż mniej :)

 

Pzdr.

Edytowane przez eXiDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz 6L wiec tu nie o to chodzi, tylko bardziej jako ciekawostka.

Ps. Zrobiłem samochodem póki co 12 tys. km i nie ubyło ani mm na bagnecie wiec na dolewke nie potrzebuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu przegładam forum w poszukiwaniu informacji na temat jaki powinienem kupić olej do mojego auta i trochę się zagubiłem. Proszę zatem tych którzy dobrze znają temat o pomoc w sformułowaniu tabeli zamienników wg wzoru:

 

1. Model silnika -

2. typ oleju oryginalnego BMW -

3. Dokładny odpowiednik firmy Castrol -

4. Dokładny odpowiednik innej firmy (jakiej) -

 

 

Proszę też o informacje wyłacznie dotyczące modeli serii 90.

Proszę też moderatora o nie przenoszenie tego wpisu do sekcji "oleje.......itd" bo tam zniknie pośród postów dotyczących starszych modeli.

Przy okazji - uważam, że wpisy powinny być dzielone głównie wg typów samochodów i modeli, bo problemy dotyczące nowych modeli giną w powodzi wpisów dotyczących starszych modeli. Z całym szacunkiem dla wszystkich i aby nikogo nie urazić, teraz produkowane samochody to zupelnie inna bajka niz modele z lat 90-tych. Wspólną mają tradycję marki i znak firmowy.

 

dowolny olej spełniający normę BMW LL04, w serwisie są stosowane głównie 5W30 i 0W30

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...strona http://www.castrol.pl zakldaka "dla ciebie", zakladka "dobierz olej..." ...wybierasz "swoje auto" i wysywietlaja Ci sie wszystkie plyny jakie masz w aucie, jakie typy, jakie objetosci....pozdr

 

Wg tej strony wchodzi 5,2L oleju czyli w praktyce przy wymianie ponizej 5L.

Jesli rzeczywiście tak jest to bedzie szło obalic mit podawany tutaj przez co poniektórych o 5,5L oleju wchodzącego do silnika.

Troche sie wkurze bo specjalnie ten 1L dokupiłem :mrgreen:

 

Podawane pojemności, takze przez producenta 5,5l w 320d to pojemność całego układu, a przy wymianie nie usuniesz starego oleju w 100%. Oczywiscie przy wymianie wlewamy co najmniej pół litra mniej bo w innym przypadku przekroczymy maxymalny poziom. W E39 520d układ miał 6 litrów i wlenie 5,5 litra to był max na bagnecie.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz 6L wiec tu nie o to chodzi, tylko bardziej jako ciekawostka.

Ps. Zrobiłem samochodem póki co 12 tys. km i nie ubyło ani mm na bagnecie wiec na dolewke nie potrzebuje :)

 

W poprzednim aucie olej zużywał mi sie w ilości 40-50 ml na 1000 kkm wiec tyle co nic. W obecnym poziom na bagnecie ani drgnie czyli też nie trzeba dolewac, jednak troche oleju w bagażniku zawsze woże bo nigdy nie wiadomo.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.