Skocz do zawartości

Skrzypiące tylne zawieszenie 750iA


gawor89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Od dłuższego czasu podczas jazdy po nierównościach coś "skrzypi: mi w tylnym zawieszeniu. Pojechałem do znajomego na kanał aby sprawdził czy nie ma nigdzie luzów. Okazało się że jednak jest wszystko ok. Po kilku ładnych miesiącach czytając ogłoszenia o E38 właściciel w prawdzie opisał mój problem ale nie do końca tzn. napisał że wymienił tylne wahacze bo mu skrzypiało w zawieszeniu tylko że nie napisał które wahacze bo są dwa rodzaje. Chce się zapytać czy ktoś z Was miał taki problem i mi podpowie które wahacze wymienić czy też robić już całość..

 

Pozdrawiam !

...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skrzypi jak stara kanapa to najpewniej tuleje pływające, numer 2 na rysunku

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GF81&mospid=47517&btnr=33_0444&hg=33&fg=30 lub http://img36.yfrog.com/img36/1460/15968791.jpg

ponieważ wymieniając tą tuleję trzeba zdemontować drążek skrętny, dobrze jest go wymienić przy okazji (część numer 4). radzę również wymienić śrubę i nakrętkę (numer 5 i 6) którymi ustawia się kąt pochylenia koła. po wymianie tulei i drążka obowiązkowe ustawienie geometrii.

marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzypienie powodował wahacz oznaczony numerem 17 na tych schematach. Często skrzypi również linka od ręcznego, w miejscu, gdzie przechodzi przez metalowy okrąg. Powinna tam być guma, która lubi odpaść z biegiem lat... :cool2:

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

U mnie też skrzypiało w tylnym zawieszeniu,okazało się że to tuleja pływająca z lewej strony po zdjęciu zabezpieczenia z gumy tulei i wtłoczeniu w środek smaru po pewnym czasie problem zniknął :)Oczywiście jeśli element jest zużyty no to do wymiany.

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.