Skocz do zawartości

żółta kontrolka na tablicy


Foxkrzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie odnosnie mojej bmw otóż zapala mi sie zółta kontrolka na desce rozdzielczej taka jakby w otoczce z łańcuczka w srodku jest wykrzyknik znajduje sie pod kontrolką ABS po prawej stronie deski w ksiązce jest po angielsku pisze ze jest to Automatic Transmission mieszkam w anglii a tutaj mozna miec watpliwosci co do mechaników jezeli mozecie powiedzcie co to jest i co z tym zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zolta migajaca kontrolka na tablicy rozdzielczej o tej porze roku w pierwszej kolejnosci kojarzy mi sie z DSC. Rozumiem, ze kolega wie gdzie jest kontrolka DSC?

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokladnie jak ta kontrolka sie nazywa jestem w anglii i ksiazke mam po angielski przy zapalaniu zaswiecasie tez ale gasnie po jakims czasie zapala sie i auto jakby mialo mniejsza moc, znajduje ona sie po prawej stronie na tablicy na samym koncu taki jakby łancuszek i wykrzyknik w srodku?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - moze to być ASC/DSC. Choć u mnie kontrolka od DSC - znajduje się na środku, między zegarami. Nie wiem jak jest w innych egzemplarzach z innym kompem lub rocznikiem. Jest to niedomknięte u dołu kółko/strzałka z wykrzyknikiem umieszczonym w trójkącie na środku symbolu. Zapala się naturalnie wtedy kiedy koła tracą przyczepność. Auto zwalnia, bo koła zostają przyhamowane klockami hamulcowymi z tyłu ( także z przodu w przypadku poślizgu w bok). Może to właśnie to u Ciebie się świeci.

Pzdr.

Edytowane przez Manolito77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie odnosnie mojej bmw otóż zapala mi sie zółta kontrolka na desce rozdzielczej taka jakby w otoczce z łańcuczka w srodku jest wykrzyknik znajduje sie pod kontrolką ABS po prawej stronie deski w ksiązce jest po angielsku pisze ze jest to Automatic Transmission mieszkam w anglii a tutaj mozna miec watpliwosci co do mechaników jezeli mozecie powiedzcie co to jest i co z tym zrobic?

 

na pewno to jest od skrzyni biegów a masz automata czy manualna?? a zauważyłeś jakieś zmiany w zachowaniu skrzyni ?? sprawdź olej w niej może brakuje?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie ma ze jest to automat.

Ja mam tak samo jak Manolito77 na srodku tablicy. i Jest to u mnie ASC. Funkcjonuje tak jak napisał Manolito77 wiec nie bede powtarzal.

 

http://www.bmwtips.com/ownersmanuals/2000Manual-5Sedan-SportWagon.pdf

na tej stronie masz manual E39 na podstronie 24 przejrzyj kontrolki i powiedz ktora to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie ma ze jest to automat.

Ja mam tak samo jak Manolito77 na srodku tablicy. i Jest to u mnie ASC. Funkcjonuje tak jak napisał Manolito77 wiec nie bede powtarzal.

 

http://www.bmwtips.com/ownersmanuals/2000Manual-5Sedan-SportWagon.pdf

na tej stronie masz manual E39 na podstronie 24 przejrzyj kontrolki i powiedz ktora to.

Z ciekawości przejrzałem ten manula i może faktycznie autorowi wątku chodzi tu bardziej o symbol wykrzyknika z takim jakby łańcuszkiem/zębatką dookoła. Wtedy istotnie jest to jakiś problem z ASB. Może niski poziom oleju a może jakiś bład w elektronice. Tak czy inaczej - podpiąć pod kompa trzeba bo inaczej niewiele się doradzi.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.