Skocz do zawartości

swieci sie kontrolka asc i abs.systemy nie dzialaja


byku0

Rekomendowane odpowiedzi

witam.ma e39 97rok. po odpaleniu samochodu wszystkie kontrolki gasna ale po ruszeniu zaswieca sie asc i abs. oczywiscie oba systemy wtedy nie dzialaja. pedal hamulca jest dosc twardy ale po uporczywym bardzo mocnym wcisnieciu go schodzi gleboku w dol. wydaje mi sie jednak ze nie do konca. po wylaczeniu silnika pedal twardy jak tralala. hamulce sa ale autem jezdzi moja dziewczyna i nie wiem czy mam sie bac odrazu o nia i nie pozwolic jej jezdzic? zapowietrzyl sie uklad? przyznam szczerze ze odkupna (1rok) nie sprawdzalem stanu plynu hamulcowego. prosze o dorade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tydzień temu przerabiałem podobny temat. Zaraz po ruszeniu, czasem po kilku min zapalały mi się te kontrolki. Na komputer, wykazało - przerwa w przednim lewym czujniku ABS (raczej do przewidzenia po przeczytaniu tego forum :). Zakup oryginalnego i po sprawie. Tyle że u siebie nie odczułem zmiany w sile jakiej musiałem użyć do wciśnięcia pedału hamulca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dziwnie działającego pedału hamulca/twardego itp to sprawdziłbym czy się woda do pompy hamulcowej nie dostała. Zdejmij lewą/od kierowcy obudowę filtra kabinowego i sprawdź czy Ci się odpływy nie zatkały. Przy ich niedrożności zbiera się na dole woda i zalewa układ hamulcowy/pompę do której potem dostaje się woda i zaczyna się wariowanie układu hamulcowego.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podpiąć pod komp. wyjdzie czy czujnik i który.

Ja miałem 2tyg. temu to samo taką bunie kupiłem nie działał ABS i ASC wyjąłem czujniki z przodu bo na kompie wyszło ż e lewy przód , wyczyściłem , prawy na lewy i odwrotnie kasowanie błedów i ... śmiga do dziś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie opinie o czujniku jedna o zalewaniu pompy. sprawdze jedno i drugie a dziewczyne poucze o spokojnej jezdzie bo ona zawsze mowi lubie szybkie i kradzione samochody:))) dziekuje panowie! KM z Wami!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem tak dwa razy.Jednak myśle ze w moim przypadku spowodował do snieg. Parking u mnie w robocie nie jest odsnieżony i trzeba sie troche pomęczyć żeby wjechać. Kiedy pierwszy raz mi sie to zapaliło to tez pomyślałem ze ktorys z czujników jest do wymiany. Jednak kiedy zaparkowałem pod marketem to zaczełem kopać w koła i po przejechaniu może 100metrów wszystko wróciło do normy. Do końca nie jestem przekonany czy to wina śniegu,być może kończy sie któryś z czujników. Czas pokaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na początek się przywitam. Jestem świeżym posiadaczem BMW, mieszkam w Gdańsku.

 

mam ten sam problem. Kontrolka ABS i ASC świeci się po przejechaniu kilku metrów. Zakładam, że tragedii nie ma, padł jakiś czujnik.

 

I teraz moje pytanko, czy jakieś nieautoryzowane warsztaty mają możliwość podłączenia tego pod kompa, czy trzeba jechać do ASO?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Poohaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na początek się przywitam. Jestem świeżym posiadaczem BMW, mieszkam w Gdańsku.

 

mam ten sam problem. Kontrolka ABS i ASC świeci się po przejechaniu kilku metrów. Zakładam, że tragedii nie ma, padł jakiś czujnik.

 

I teraz moje pytanko, czy jakieś nieautoryzowane warsztaty mają możliwość podłączenia tego pod kompa, czy trzeba jechać do ASO?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Poohaty

 

Do aso nawet niejedz bo tam to jak z prezydenta kasuja :D poczytaj na forum polecane warsztaty w Gdansku i wszystko bedzie jasne jak podlaczysz pod kompa to pokaze co ja boli :wink: powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontuj oba czujniki z przodu i przeczyść je szmatką następnie załóż prawy na lewy a lewy na prawe koło i jedz na skasowanie błedów jak po skasowaniu znów się zapali trzeba podpiąć kompa i jak wyjdzie że ten sam czyli ta sama strona mimo zamienionych czujników to już robota dla elektryka bo albo połączenie miedzy czujnikiem a sterownikiem pompy albo sam sterownik jest walnięty koszt naprawy w granicach 300zł czujniki to wydatek 400zł oryginał 250dobry zamiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to o dobry zamiennik to ciezko jak juz to tylko siemensa bo to org.tylko loga bmw niewybili...tutaj gosciu konkretnie opisuje jak sprawdzic czy to sterownik czy czujnik http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1028312.html a siemensa czujnik to z tej strony http://www.czescidobmw.pl/ ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie i po podłączeniu do kompa wyszło, że to czujnik prawy przedni. Czy jeśli kupię oryginalny siemensa (ok 300zł np. z czescidobmw.pl) to wystarczy go tylko podłączyć, czy jeszcze coś trzeba zrobić? W treści ze strony elektroda.pl piszą, że dotyczy to czujników/sterowników do ABS po 1998r. Mój samochód jest z 1997r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie i po podłączeniu do kompa wyszło, że to czujnik prawy przedni. Czy jeśli kupię oryginalny siemensa (ok 300zł np. z czescidobmw.pl) to wystarczy go tylko podłączyć, czy jeszcze coś trzeba zrobić? W treści ze strony elektroda.pl piszą, że dotyczy to czujników/sterowników do ABS po 1998r. Mój samochód jest z 1997r.

 

wystarczy podlaczyc i wykasowac bledy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E 39 Montowane były "wadliwe" sterowniki ABS Boscha pewny typ. Wada polegała na upalaniu się ścieżek w sterowniku naprawa takiego sterownika trwa 10 minut. Trzeba wiedzieć że gdy raz działa ABS raz nie to może być walnięty sterownik. Po podpięciu pod kompa wyjdzie np. Przerwa w czujniku prawego przedniego koła, to nie musi oznaczać uszkodzonego czujnika abs-u i kupno nowego nic nie da.

Ja tak miałem było upalonych 8 ścieżek i nawet mi przestał działać prędkościomierz i ekonomizer a na kompie wychodziło że uszkodzone są 3 czujniki abs-u, a mimo to czasem wszystko działało jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E 39 Montowane były "wadliwe" sterowniki ABS Boscha pewny typ. Wada polegała na upalaniu się ścieżek w sterowniku naprawa takiego sterownika trwa 10 minut. Trzeba wiedzieć że gdy raz działa ABS raz nie to może być walnięty sterownik. Po podpięciu pod kompa wyjdzie np. Przerwa w czujniku prawego przedniego koła, to nie musi oznaczać uszkodzonego czujnika abs-u i kupno nowego nic nie da.

Ja tak miałem było upalonych 8 ścieżek i nawet mi przestał działać prędkościomierz i ekonomizer a na kompie wychodziło że uszkodzone są 3 czujniki abs-u, a mimo to czasem wszystko działało jak należy.

Zgadzam się tak się to obiawia. Diagnostyka na kompie to nie wszystko trzeba też mieć wiedze i umiec ja wykożystac inaczej kilkaset zł można puścić w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panow mam podobny problem niedziala mi kontrola trakcji oraz czujnik abs a jakby tego bylo malo to przestal dzialac mi licznik teraz do tego doszly wycieraczki maja teraz bardzo powolny ruch a kilometry nie nabijaja sie czego to przyczyna w warsztacie w hannoverze mowia ze to komputer za 300 euro niewiem co robic czy gdzies taniej sie uda dziekuje za ewentualne odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj w tematach o sterownikach abs jezeli masz z koncowka 001 to prawie na 99%jego wina,,,niekupuj nowego popatrz na allegro sa mistrzowie co to reperuja...ja za reperacje swojego dalem 300zl a nie euro :cool2: mozez go wyjac wyslac do naprawy a co najwazniejsze bez niego tez nozna jezdzic :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik jest jeden sorry za wprowadzenie cie wblad a tutaj masz wszelkie info na ten temat:

http://www.allegro.pl/item891396032_sterownik_pompa_abs_audi_a4_bmw_e39_vv_passat.html

ale proponowałbym ci podlaczyc moze pod kompa i popatrzec co pokaze,,z tego co mi wiadomo to czujnik abs w tylnim lewym kole jest odpowiedzialny za podobne objawy mianowicie:niedziala predkosciomierz,swieci sie abs/asc,nienabija przebiegu.....

U mnie byly te same objawy + niedalo sie jej podlaczyc pod zaden interfejs!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

musze powiedziec ze mialem podobny problem tez mi sie swiecily kontroliki ale to jest normalna rzecz ktora ma prawo sie zepsuc. no wiec w moim przypadku zrobilem tak ze pojechalem autem do mechanika (oczywiscie to bylo lato bo w zime to nawet balbym sie wyjechac bmw na smieg bez ASC bo chwila nieuwagi i [BAD] przed toba :) podlaczyl komputer sprawdzil wszystko elegncko pokazalo mu ze jest zepsuty czujnik abs w przednim prawym kole i wszystko jasne juz bylo. tylko najlepsze jest to ze koles chcial mnie skasowac za to 300 albo 350zl ;/ masakra no wiec ja kupilem czujnik na wlasna reke na allegro za 89zl :) i podlaczyl mi go za 40:) i wszystk chula jak CZA!!!:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.