Skocz do zawartości

Jaki olej E38 740iA


Leon740i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

niedawno kupilem 740iA za pare dni bede wymienial olej i nie wiem do konca jaki kupic

BMW ma najechane 180 tys wiem ze jakis czas od zakupu napewno zalewany byl castrolem 5w/30 (naklejka)

jednak od przebiegu 120 tys samochod byl serwisowany w stacjach o ile dobrze zrozumialem tylko zajmujacymi sie BMW (nie fabryczny serwis) ostatnia naklejka jest z przebiegu 171 tys i zalany byl olej 10w/40 firmy MOTOREX (szwajcarski producent)

problem polega na tym ze firma ta produkuje oleje o tej specyfikacji i syntetyczne i pol syntetyczne i teraz niewiem jaki olej zalac

generalnie moj mechanik zaleca jezeli nie jest sie niczego pewnym do koca zalac pol syntetyk 10w/40 castrol magnatec jednak ja wolal bym wlac olej syntetyczny 10w/60 tez castrola edge sport (mechanik nawet mowi ze wlasnie taki leje wszystkim klientom ktorzy serwisuja u niego swoje bmki od jakiegos czasu i wiedza co i jak)

dodam ze silnik delikatnie ale to delikatnie poci sie z pod pokryw zaworow ale bede to wymienial mysle w marcu wiem tez ze delikatnie poci sie z tylu silnika ten zymering czy jak to sie nazywa miedzy skrzynia a silnikiem ale takze zrobie to przy wymianie uszczelek dekli zaworowych

 

doradzcie mi jaki olej kupic bo juz sam niewiem jest ich taki wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejść na stronę CASTROLA wpisać model i wiadomo jaki olej. Tylko syntetyk i to 0W/40 i 0 lub 5W/30 szczególnie jeśli są VANOSY. Takiego mechanika to gonić. To, że się poci pod pokrywą zaworów to częste (trzeb będzie wymienić uszczelki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie wymiany tego Twojego zimeringu między silnikiem a wałem a dokładniej między skrzynią a wałem kosz tego jest 500 zł + zimering.
...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci bym proponował olej shela 5albo 5w40 /10w oznaczeniem jak dobrze pamiętam Sw jak zle napisałem to niech ktos mnie poprawi jest drogi ale polecam:)
było e32 735 automat e34 524td automat, e36 320i , e36 323i perełka ;( automat, e38 740 i automat , e32 735 automat , e39 528i automat :) ,obecnie e39 520 i e39 523i e65 730d individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Co osoba to inne preferencje.

Ten silnik zostal zaprojektowany na olej syntetyczny i jest to podane w instrukcji obslugi samochodu.

BMW zaleca olej o specyfikacji API SH lub wyzszej, SAE 0W-30, 40 lub 50, SAE 5W-30, 40 lub 50.

Jesli chodzi o marke to odradzam rozlewanego w Polsce Mobila oraz Castrola.

Polecam Texaco poniewaz nie jest rozlewany w kraju, importuje sie go w 200 litrowych beczkach, sprzedaja go warsztaty samochodowe (32 zl/L).

Kiedys uzywalem polskiego Mobila 1 ale silnik slabo pracowal i byl brudny pod pokrywa zaworowa.

Od 8 lat uzywam Texaco 5W-30 lub 40 i jest czysto w silniku, silnik na mrozach odpala od 1 dotkniecia.

 

Do 740 potrzebujemy 7.5 L oleju.

 

Co do uszczelki pod pokrywa zaworow to jest to zmora w silnikach V8 M60, M62 i M62TU (z Vanosem). Uszczelka puszcza olej do swiec zaplonowych, czasami zalewa je (u mnie utonela swieca cylindra 4, 7 i 8) powodujac problemy z uruchomieniem silnika.

Jezeli zauwazycie pocenie sie do okola swiec to koniecznie trzeba wymienic uszczelke (100 zl/szt). W skrajnych przypadkach moze to doprowadzic do uszkodzenie cewek zaplonowych a to juz wiekszy wydatek.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW zaleca olej o specyfikacji API SH lub wyzszej, SAE 0W-30, 40 lub 50, SAE 5W-30, 40 lub 50.

Polecam Texaco poniewaz nie jest rozlewany w kraju, importuje sie go w 200 litrowych beczkach, sprzedaja go warsztaty samochodowe (32 zl/L).

 

Dla osób majacych jakiś kontakt w D, bądź tam jeżdżących mogę polecić http://cgi.ebay.de/Original-BMW-Motoroel-5W30-LL-04-8X1-Liter-5W-30-5W-30_W0QQitemZ180477231734QQcmdZViewItemQQptZAutopflege_Wartung?hash=item2a05480276

Wychodzi z transportem na terenie Niemiec 25,00zł za litr

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.