Skocz do zawartości

323ci Wymiana łożysk tył ile za robocizne?


qasdf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj wymienili mi łożyska tylnie w mojej e46 323ci i ku mojemu zdziwieniu gośc po robocie zawołał 800zł :shock: gdzie jak sprawdziłem ceny łożyska FAG kosztują 150zł więc za robocizne wychodzi 650zł a to nie był żaden serwis tylko warsztat w koszlinie 3 podnośniki i wszytko. Robiło to jeden mechanik i trwało to 9 godzin. Dałem mu narazie 300zł i powiedziałem że jutro przyjade i ureguluje reszte ale moim zdaniem gośc ściął mnie straszliwie ile was kosztowała wymiana łożysk z tyłu ile taka wymiana kosztuje ? żebym wiedział ile mniej więcej mu zawołać ale jestem pewien że napewno za robocizne nikt nie wezmie 600zł poprostu chyba chciał mnie naciągnąc.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

210-220 zł za strone czyli 440 zł za całośc w tym łożysko FAG około 110 zł za sztuke tyle płaciłem mżna to zrobić w 3-4 godzinki warsztat zajmujący się zawieszeniami w małej miejscosoci 40 km od Katowic. Wymiana rok temu w e36 ale w e46 są te same łożyska i robota ta sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, cena konkretna. W zeszłym roku (teraz to w sumie już dwa lata temu :D ) za wymianę dałem 100zł za jedno łożysko. Mówię o robociźnie, łożysko miałem swoje. Czyli tylko trochę drożej niż martur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:?: potarguj sie bo niestety u wielu mechesów panuje jeszcze opcja że skoro stać cie na Bardzo Modny Wóz

to możesz i zapłacić :mad2:

BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wlasnie. zanim da sie auto do roboty to sie uzgadnia koszta naprawy, zeby pozniej nie zawolal ceny z kosmosu. bo tak to wyglada, mechanik naprawi a jak sie nie uzgodnilo kwoty to sobie na takich klientach zarabia duzo wiecej niz powinien. w kazdym badz razie targuj sie i juz bo dajac za wymiane lozysk 600 zl to przesada. z tego co wiem to godzina robocza mechanika to jakies 40 zl nawet gdy meczyl sie z tym 9 godzin to nie powinienes zaplacic wiecej jak 400 zl

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

teoretycznie wymiana całkiem prosta

ale bmw to złośliwy samochód (przynajmniej moj egzemplarz)

juz miałem sam wymieniać ale jako że nie miałem ściagacza to wyluzowałem, podzwoniłem i zleciłem wymiane mechanikowi

efekt taki że nie można było wybić jednej półosi, druga wyszła ręką,

cały dzień walki z tyłem zapłaciłem niewiele.... 250zł za wymianę 2 łożysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie wymiana całkiem prosta

ale bmw to złośliwy samochód (przynajmniej moj egzemplarz)

hehe oj prawda :lol:

Jak komuś poszło gładko to sie może wydawać 100 dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.