Skocz do zawartości

320i Nie odpala zimny.olej po wymianie kontrolka świeci


bartekk_83

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich i prosze o pomoc..jakieś 2 tygodnie temu nabyłem moją E46 2.2 170km..wracałem nią ponad 360kilometrów i sprawowała się rewelacyjnie.przyjechałem nią do domu.rano postanowiłem odpalic nowy nabytek...silnik kreci ale nic..próbowłem chyba 4razy aż wkońcu odpalił.na początku chodził ciężko ale po jakimś czasie już wszedł na obroty.przejechałem się i wszystko było ok.do momentu aż znowu ją postawiłem..stała ok 4 5 godzn i znowu nie chciała odpalić.pojechałem na kompa i wyszło że padnięty jest przepływomierz.wymieniłem go na oryginalny i nic znowu to samo postoi dłużej i lipa trzeba krecic.to był pierwszy problem a to jeszcze nie koniec.swieci kontrolka oleju na żółto..zapala sie po jakkims czasie a pózniej po jakimś czaśie gaśnie.przed wczoraj wymieniłem olej filtr i nic dalej sie zapala...co to może być?proszę o pomoc... Edytowane przez bartekk_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz uszkodzony czujnik poziomu oleju ..... koszt ok 300zł ! Z tym można normalnie jeździć tylko sprawdzaj stan oleju , bo ta żółta kontrolka oznacza właśnie minimalny stan oleju , ale jeśli jest u Ciebie stan to masz padnięty właśnie czujnik o którym pisałem!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego współczuje ,nowy nabytek i od razu porażka,jeśli chodzi o kontrolke to 100% czujnik ja na takim już jeżdże ponad rok ale z tym drugim to trzeba do fachowca a nie do kolesia co poza podpinaniem kompa nic niepotrafi,pewnie jakaś pierdoła a [MOD: a co?] Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a próbuje dojść z moją 330i ( viewtopic.php?f=69&t=113666 )bo czasem też nie chce odpalić nawet się juz z 4 dni cieszylem że wszystko w porządku a tu lipa. narazie wydatek to prawdopodobnie nietrafiony czujnik impulsów wałka rozrządu(140zl zamiennik). sprawdź czy załącza Ci sie pompa paliwowa gry nie chce odpalić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam za podpowiedzi z góry dziękuje.Czujnik na pewno zakupie nowy oryginalny....ale niestety pojawiły sie nowe problemy byłem dziś na kompie u kumpla tak z ciekawości zobaczyć czy nałapał jakichś błędów...i wyskoczyło błąd mieszanki i błąd sondy lambda za katalizatorem...Czy te błędy mogą mieć wpływ na to że auto nie chce odpalic gdy zimnie.?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.