Skocz do zawartości

Podświetlenie Licznika


Krzyzak1685047791

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam

Postanowilem wymienic zarowki kontrolek i gdy wyciagnalem licznik moim oczom ukazal sie taki widok:

 

http://img694.imageshack.us/i/zdjcie0251.jpg/

 

Czy te wszystkie puste pola powinny byc puste czy powinny tez tam byc zarowki?? Jakie kontrolki sie powinny swiecic w tym modelu??

I przed wyjeciem licznika kontrolka AIR BAG swiecila sie normalnie (po przekreceniu kluczyka zapalala sie, gdy odpalalem gasila sie tak jak byc powinno), a teraz tez sie zapala ale gdy odpalam samochod nie gasnie tylko czaly czas sie swieci i dopiero gasnie po kilku minutach:(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał-masz tam wolne gniazda pod np kontrolkę świec żarowych itp. Ja wepchałem dla testu w wolne miejsca żarówki i cały czas świeciła mi się kontrolka od automatycznej skrzyni biegów, a mam manual :P A co do airbag to właśnie błąd wskoczył przy wydzieraniu zegarów i dziwie się że w ogóle gaśnie a nie świeci cały czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jednokrotnie przy zakładaniu OBC zdejmowałem zegary i było ok nic nie wyskakiwało

 

Bo jeśli kluczyka nie przekręcisz to teoretycznie nie wyskoczy (chociaż nie ryzykował bym). Błąd skasujesz podłączając auto pod komputer, innej opcji niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne pytanie --dlaczego zapalają się kontrolki na liczniku podczas zapalania, potem gasną .Wczesniej przekręcałem kluczyk kontrolki zapalały się i gasły ,oczywiscie nie olej i bateria.Czy to sprawa akumulatora?

 

Opisz trochę dokładniej kiedy się zapalają, kiedy gasną (po jakim czasie) i jakie to kontrolki bo czytam post 5 raz i za cholerę nie mogę go dobrze zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale "Zrob to sam" jest dokladnie opisane jak wyjac licznik bez odkrecania kierownicy:D Wiec zrobilem tak jak bylo to opisane, czyli wyjety zegar, przekrecic razem z kierownica:D Lecz jak mam przekrecic kierownice nie zapalajac zaplonu?! Wiec dlatego nie odpinalem akumulatora:P

A ktos moglby mi polecic jakis dobry warsztat w tychach?? Z gory dziekuje:D Aha i jeszcze jedno: Skad mam wiedziec jakie kontrolki powinny mi sie swiecic w tej wersji samochodu jaka mam??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyłączyć blokadę kierownicy nie trzeba auta na zapłonie mieć :) wystarczy przed operacją włączyć zapłon, wyłączyć (bez wyjmowania kluczyka żeby blokada się nie włączyła) i obracasz kierownicą jak Ci pasuje. A blokada kierownicy jest mechaniczna nie elektryczna więc czy odpięty czy podpięty akumulator blokadę da się zdjąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne pytanie --dlaczego zapalają się kontrolki na liczniku podczas zapalania, potem gasną .Wczesniej przekręcałem kluczyk kontrolki zapalały się i gasły ,oczywiscie nie olej i bateria.Czy to sprawa akumulatora?

 

Opisz trochę dokładniej kiedy się zapalają, kiedy gasną (po jakim czasie) i jakie to kontrolki bo czytam post 5 raz i za cholerę nie mogę go dobrze zrozumieć.

 

 

Sorki, że tak póżno ale nie miałem czasu więc tak .... Gdy przekręcam kluczyk to się zapalają kontrolki olej ,bateria ,paliwa ,wody,hamulec ręczny i te obok tej dwie chyba czujnik klocków i płynu po chwili gasną i odpalam. I wtedy spowrotem się zapalają te same i także po chwili gasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.