Skocz do zawartości

getribenotprogram


johny530d

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszym wlascicielem nie jestem a przebieg jest sprawdzony w aso wiec wydaje mi sie ze mnie nie wykiwali ... Chyba? Ale mysle ze nie podjade jutro do aso i sprawdzimy co i jak. Napewno opisze wszystko na forum pozdrawiam i dzieki za dalsze info
:D aprawdzony w aso to tylko dla uspokojenia wlasnego niepokoju,jak juz tu bylo duzo pisania nA TEN TEMAT jest to niedosprawdzenia niestety,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bylem w aso no i dopiero termin na poniedzialek na sprawdzenie stanu oliwy itp. sie troche zdenerwowalem bo gosciu mi krzyknol z wejscia ze najprawdopodobniej skrzynia i koszt nowej to okolo 3 do 4 kola euro sie zalamalem ale mowi ze niedaleko jest firma ZF i oni z nim jakis uklad maja i nie zawsze tak drogo wychodzi i teraz nie wiem jak wyjdzie taka sytuacja ze naprawde skrzynia pada to czy jechac do polski i ja regenerowac i wtedy gdzie :?: pozdrawiam i bede uzupelnial info jakie dostane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
ale mowi ze niedaleko jest firma ZF i oni z nim jakis uklad maja i nie zawsze tak drogo wychodzi

 

Nieźli tam "fachowcy" w tym ASO, skoro nawet nie wiedzą, że w e39 530d montowane były skrzynie produkcji General Motors. Oznaczenie tej skrzyni wg BMW AG to A5S390R. Dlatego panowie z ZF raczej nie pomogą, chyba że znają się na naprawach wszystkich ASB :roll: W międzyczasie na oczekiwanie na diagnozę polecam zapoznać się z tym tematem viewtopic.php?f=72&t=74758

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. skrzynie GM padaja najczesciej pomiedzy 150k a 250k km

2. jednorazowy tryb awaryjny nie musi oznaczac konca skrzyni

3. odnosnie regeneracji w Polsce - nie slyszalem o warsztacie, ktory bylby bez skazy, w mazowieckim najlepszy z tego calego bajzlu jest Olczak

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatni robilem gm 390 w asb dlugoleka

jak narazie jestem zadowolony ale kasuja tez ladnie odemnie wzieli 5500 PLN do tego wymiana oleju za 2000km koszt okolo 450pln i gwarancja na 6miechow bez limitu km

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
co do wymiany oleju po kilku tysiacach kilometrow od naprawy, to np. Olczak sie smieje, ze to wyciaganie pieniedzy od klientow, on nie widzi sensu robienia czegos takiego, jesli naprawa jest dokonana zgodnie ze sztuka - to tyle od Olczaka :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany oleju po kilku tysiacach kilometrow od naprawy, to np. Olczak sie smieje, ze to wyciaganie pieniedzy od klientow, on nie widzi sensu robienia czegos takiego, jesli naprawa jest dokonana zgodnie ze sztuka - to tyle od Olczaka :)

 

TO Olczak niech zamknie warsztat i zajmie się hodowlą jedwabników.

 

Mogę polecic warsztat w Poznaniu, sam robiłem tam skrzynie. A getriebprogram raczej oznacza zwłoki.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, mozesz wytlumaczyc po co sie wymienia olej w skrzyni po kilku tysiacach km? pytam jak zwykle z ciekawosci, nie mowie, ze tak nie nalezy robic :)

 

przez te pare tyś km elementy metalowe docierają się do siebie i powstaje troche opiłków, które pływają w oleju. Wymienia się olej po dotarciu się wszystkiego do siebie, żeby wlasnie tych opiłków się pozbyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. skrzynie GM padaja najczesciej pomiedzy 150k a 250k km

 

 

Nie strasz kolegów, bo w długim wątku o ASB kilka osób pisało że te skrzynki chodzą też bezproblemowo przy przebiegach rzędu ponad 300kkm.

 

Poza tym w PL padają bo często to auta od handlarzy które w Niemczech zrobiło już te 350 kkm ( a czemu takie stoją u handlarzy tłumaczyć chyba nie trzeba ) .., choć oczywiście to też nie reguła.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nikogo nie zamierzam straszyc, ktos mial watpliwosci, czy jesli przy przebiegu cos kolo 170k km pada skrzynia GM, to jest to normalne / mozliwe

 

pisze, to czego dowiedzialem sie kiedy mialem awarie swojej skrzyni (bylo to przy przebiegu ok. 220k km), naczytalem sie duzo w necie, na roznych forach, w duzej mierze niemieckich - moze moje godziny spedzone na czytaniu na ten temat komus sie przydadza, niekoniecznie chodzi o Ciebie

 

skrzynie GM mialy wadliwy konwerter, wadliwy, to znaczy, ze awarie sa czestsze nie przewaznie, nie oznacza to, ze wystepuja zawsze

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności można jeszcze dodać że skrzynek było kilka wersji ( do dziś nikt nie potrafi mi odszyfrować mojej :) ) i te nowsze są wzmocnione, więc na pewno lepiej kupić jak najnowsze auto, choć to wiadomo - cena - więc czasem lepiej bardziej zadbane i starsze.
Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany oleju po kilku tysiacach kilometrow od naprawy, to np. Olczak sie smieje, ze to wyciaganie pieniedzy od klientow, on nie widzi sensu robienia czegos takiego, jesli naprawa jest dokonana zgodnie ze sztuka - to tyle od Olczaka :)

 

TO Olczak niech zamknie warsztat i zajmie się hodowlą jedwabników.

 

Mogę polecic warsztat w Poznaniu, sam robiłem tam skrzynie. A getriebprogram raczej oznacza zwłoki.

 

No i kolega zgadl niestety okazaly sie zwloki tzn juz powoli pada a co do tego ZF to nie wiem oni mi powiedzieli ze robia oni jakies plukanie tej skrzyni ale nie mam pojecia czy to cos pomaga wiec jezeli by ktos slyszal o jakims dobrym zakladzie asb kolo poznania bo niestety jestem za granica i nie mam ochoty jej tu naprawiac.pozdrawiam :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a wiec tak padla skrzynia i to calkowicie dojechalem do poznania na lawecie hihi troche mnie to kosztowalo ale jeszcze nie jest tak tragicznie jakby ktos potrzebowal naprawiac skrzynie to polecam TEO motors w swadzimiu kolo poznania naprawde szybko sie uwineli no i oczywiscie policzyli ale sie oplacalo polecam a na dodatek chcialbym polecic jakby ktos potrzebowal lawety http://www.pomocdrogowa.w.poznaniu.pl/ naprawde dobrzy i tanio dalsze info na PW pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.