Skocz do zawartości

amortyzatory


piotrek1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie sprawdzić w swoich E39 w jaka stronę są ułożone amory, chodzi o to czy wypustki są skierowane do przodu czy do tyłu auta.

 

http://img2.imageshack.us/img2/3951/82887382.jpg

'

http://img22.imageshack.us/img22/1037/62462460.jpg

 

Dodam że naklejka mi zeszła, tzn. jest w strżępach i nic nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam to te wypustki muszą wejsć w taki rowek który jest od wewnętrznej strony, czyli ani do przodu ani do tyłu.

Sprawdź i odpisz czy się zgadza :)

 

Czyli wychodzi na to że amortyzatory powinny być założone dokładnie w takiej pozycji jak na załączonych zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amorach masz naklejone etykiety z czarnymi kwadratami i literkami "L" i "R". Kwadraty ustawiasz, w zależności od strony montażu, do szczeliny gniazda zwrotnicy. Jak wejdziesz pod auto i popatrzysz na amortyzator, to z pewnością zobaczysz.

 

Napisałem przecież że te naklejki mam zniszczone i nie widać gdzie jest L i R, chodzi tylko o to abyście zobaczyli jak jest u was,w którą stronę są skierowane. Z resztą sobie poradzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam to te wypustki muszą wejsć w taki rowek który jest od wewnętrznej strony, czyli ani do przodu ani do tyłu.

Sprawdź i odpisz czy się zgadza :)

 

Czyli wychodzi na to że amortyzatory powinny być założone dokładnie w takiej pozycji jak na załączonych zdjęciach

 

Najłatwiej będzie jak spojrzysz u siebie czy masz tak jak na zdjęciu pierwszym czy drugim to już mi ułatwi sporawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze zdjęciem nr 1! Zresztą jeśli masz amortyzatory Sachs'a jest do nich dołączona instrukcja montażu.

Wypustki służą głównie do ustawienia sprężyny (ona powinna mieć kolorowe znaki na zwojach i one mają pokrywać się z wycięciem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze zdjęciem nr 1! Zresztą jeśli masz amortyzatory Sachs'a jest do nich dołączona instrukcja montażu.

Wypustki służą głównie do ustawienia sprężyny (ona powinna mieć kolorowe znaki na zwojach i one mają pokrywać się z wycięciem).

 

mam amory bilsteina, wymieniałem już 2 razy łożysko amora i ta naklejka na amorze się zniszczyła, dlatego nie wiem jak ustawić, teraz mam zgodnie ze zdjęciem nr 1. Na sprężynie mam trzy białe punkty i one pokrywają się z wycięciem. poszukałem w sieci i znalazłem kilka rzeczy dzieki którym mam pewnośc że jest teraz u mnie ok, ale jakbyś miał instrukcję sachsa to możesz tu wkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony 5 jest po polsku:

http://webcat.zf-trading.com/se230_image/0032001_MH40013_INBMW5ALU.pdf

Ja kupiłem Sachsa, tak jak było w oryginale. Szef dobrego warsztatu, w którym serwisuje moją E39, stwierdził "Tylko Sachs" tak jak w przypadku tarcz hamulcowych, tylko oryginały. Na tarczach już się przejechałem (Jurid, ATE, Bosch, a nawet Brembo wysiadały po kilku tysiącach km. Straciłem prawie 2k zł na tarcze w ciągu jednego roku, więc z amortyzatorami postanowiłem nie ryzykować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony 5 jest po polsku:

http://webcat.zf-trading.com/se230_image/0032001_MH40013_INBMW5ALU.pdf

Ja kupiłem Sachsa, tak jak było w oryginale. Szef dobrego warsztatu, w którym serwisuje moją E39, stwierdził "Tylko Sachs" tak jak w przypadku tarcz hamulcowych, tylko oryginały. Na tarczach już się przejechałem (Jurid, ATE, Bosch, a nawet Brembo wysiadały po kilku tysiącach km. Straciłem prawie 2k zł na tarcze w ciągu jednego roku, więc z amortyzatorami postanowiłem nie ryzykować).

 

Też drugi raz kupiłbym sachsa, chodziaż z Bilsteinami po 30 tys, też na razie ok. Dzięki za instrukcje, dużo mi pomogła, potwierdziła moje założenia i zrobiłem wszystko na cacy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.