Skocz do zawartości

Co znaczy "Selflevel susp. inact" na komputerze?


pabik1000

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił mi się taki napis w zegarach. Co to oznacza? Napis włączył się po odpaleniu przy prawie pustym zbiorniku. Po zatankowaniu komunikat znikł. Podobno to jakiś problem z nivo ale słyszałem że moglo to być coś z pompa wyrównująca poziom paliwa w komorach zbiornika. Kto może to wytłumaczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dosłowne tłumaczenie: samopoziomujące się zawieszenie nie działa. więc problem z nivo - działanie związane ze zbiornikiem paliwa jedynie w roli obciążenia - może być jakiś czujnik nivo, poduchy lub kompresor.

Poduchy nie sygnalizują błędu. Padł czujnik (czujniki) lub kompresor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak. zatankowałem i problem zniknął. I od tamtej pory sie nie pojawił. Gdzieś w necie wyczytałem że to ma coś wspólnego równiż z przepompowaniem paliwa. Ale juz nie ważne. Problem sam sie rozwiązał.

To znaczy, że pada Ci czujnik i w konkretnym położeniu nie daje prawdziwego sygnału. Te czujniki tak mają, że najpierw przestają działać płynnie, tylko stopniowo, a po jakimś czasie zdycha całkiem. Ja tak miałem z czujnikiem położenia świateł, a te same czujniki odpowiadają za sygnał poziomu do nivo tylko, że ja mam 2 na samochodzie, a Ty 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam też tak miałem mam e398 na taksówce i też myślałem że jużpo kłopocie , po jakimś miesiącu wylądowałem u mechanika z wymianą kompersora ponieważ wogóle nie ładował poduszek . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam e39 sedan 96r. i mam ten sam błąd na komputerze. Tył mi opadł ale nie raz słyszę jak pompa z tyłu pod kołem zapasowym pracuję ale tył się nie podnosi

Proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny

Najprościej jak sprawdzisz czy kompresor pompuje ciśnienie do poduszek. Odkręć małą deskę podłogi bagażnika (śruby są po 2 na stronę pod uchwytami do siatki bagażowej), wyjmij przewód ciśnieniowy, uruchom silnik i przekonasz się czy dmucha. Jeśli tak, to masz dziurkę (-i) w poduszce (-ach), a jeśli nie dmucha, to padł kompresor, albo coś nie tak z czujnikami i w tej sytuacji będzie konieczne podłączenie do komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie (E39 530dAT 2001) ten komunikat pokazuje się praktycznie zawsze jeśli temperatura zejdzie poniżej -10 stopni Celsjusza. Jak było ciepło to wszystko było OK. A u Was jak to się ma do temperatury zewnętrznej ?!?!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (E39 530dAT 2001) ten komunikat pokazuje się praktycznie zawsze jeśli temperatura zejdzie poniżej -10 stopni Celsjusza. Jak było ciepło to wszystko było OK. A u Was jak to się ma do temperatury zewnętrznej ?!?!

Pozdrawiam

 

Na pewno nie powinno tak być. Najprawdopodobniej czujnik ci powoli siada. U mnie jest ok bez względu na temp. (czy -30 czy +30st.C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że jednak mróz daje się we znaki i czujniki podmarzają. U mnie przy mrozie -22 C wyrzuciło ten błąd dwa razy po nocy. Jak się auto troche zagrzało po ponownym uruchomieniu nie sygnalizuje już błędu.

 

Byle do wiosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jak temperatura się podniesie to jest wszystko OK. Ale może faktycznie jakiegoś śniegu się tam nawarstwiło czy coś ... podpowiedzcie gdzie są te czujniki to wjadę na kanał i sprawdzę sobie ?!?! Bo mnie strasznie irytuje ten napis na zegarach !!! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ... wszystkie te zabiegi które należałoby wykonać są dla mnie bardzo jasne i zrozumiałe .... tylko czy ktoś mógłby powiedzieć (wreszcie) gdzie jest ten czujnik (są te czujniki) ?!? Może jakieś zdjęcie ?!?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ma ktos moze schematy elektryczne do nivo z kolorami kabelkow bo u mnie blad wyskakuje i odkrylem ze ktos w kabelkach od czujnika majstrowal i nie wiem czy dobrze podlaczyl

 

 

przy jednym czujniku sa 3 kabelki (lewy) a przy 2gim 6 kabelkow (prawy) i nie wiem oco kaman?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Co jakiś czas jestem u mojego super mechanika kasuje bląd ijakiś tydzień dwa jest ok poczym wyskakuje

błąd SELFLEVEL SUSP. INACT w moim BMW x5 i tyle bujam się tygodniami autem z nie aktywnym zawieszeniem i tyle bo nikt nie jest w stanie mi udzielić pomocy!

Może wy cos poradzicie gdzie te czujniki pomocy????!!!! :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas jestem u mojego super mechanika kasuje bląd ijakiś tydzień dwa jest ok poczym wyskakuje

błąd SELFLEVEL SUSP. INACT w moim BMW x5 i tyle bujam się tygodniami autem z nie aktywnym zawieszeniem i tyle bo nikt nie jest w stanie mi udzielić pomocy!

Może wy cos poradzicie gdzie te czujniki pomocy????!!!! :duh:

 

 

To może ten twój mechanik nie jest taki "super" jak sobie z tym nie radzi. Wklej tu dokładny opis błędu jaki ci wyskakuje przy diagnozie, a może coś zaradzimy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

błąd SELFLEVEL SUSP. INACT.tyle!!!

Wymieniałem już moduł sterujacy ten pod schowkiem i starczyło tylko na trzy dni jazdy potem bład znów sie pojawił.Co ciekawe zawsze w tedy pada centralny zamek znaczy nie otwiera tylnych dżwi i klapy dolnej i siada wspomaganie.Dopiero po przekręceniu zapłonu zgaszeniu i ponownym otwarciu auta z kluczyka dżwi sie otwierają jest wspomaganie tyle że zawieszenie auta nie działa już?????Pomocy!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.