Skocz do zawartości

Raporty spalania, tylko 330d !!


M330d

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ mam jakieś kosmiczne wyniki spalania, w mieście , chciałbym aby każdy kto ma 330d podawał swoje wyniki, i to bez sciemy.

 

Ja na ten moment:

 

330d automat, touring, 204 KM

 

miasto, krótkie trasy, klima, dynamiczna jazda - 14-15 litrów.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

330d 204 ps automat sedan dynamiczna jazda max 11.5 litra trasa niemcy predkosc 170 -200 km/h 8,5 litra okolo spokojna trasa do 140km/h 7 litrow

bmw e46 330d automat 204 ps

bmw e46 320d manual 150 ps

a3 110 ps ahf

suzuki gsxr 1000 k3 175 ps 0-200 7sek :P

bylo a6 c5 2.5 tdi quattro ake -mile wspomnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chce zweryfikować moje wyniki. Tak wyglada mój dzień.

- 8 rano, trasa 5 kilometrów z synem do szkoły, korki. Powrót do domu 5 km, bez korków, ale światła

-10 rano , trasa 2 kilometry do firmy, światła, skrzyżowania.

- 13-14, trasa 7 kilometrów , do szkoły po syna, korki, powrót do domu 5 km, korki

- 17-18 , 2 kilometry do firmy, potem powrót, również 2 km.

 

Jesli jade spokojnie, mogę zejść do 11-12 litrów (mowa o wyliczeniach, nie na komputerze). Jesli dynamicznie, spokojnie 13-15 (220 / 230 km na połowie baku :norty: ).

 

Chyba dam koledze od ekodrajwingu samochód, na tydzień.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moja 330d 184 KM po przejechaniu 550 km na oponach 18 225\40. Mozna powiedziec przy spokojnej jezdzie do 3 tys obr komp pokazał 8.1 l w rzeczywistości 8.6 Trasa: do roboty w jedna strone 3 km do dziewczyny w jedna strone 25 km , wypad na zakupy i takie rózne odcinki . Zero autostrad wiec co do spalania jestem zadowolony

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rano 7 do pracy 3km troszke świateł 15 powrót do domu i tak cały tydzień , popołudniami wyjazdy do lasu z psem i do rodziny w sobote i niedziele jakaś traska i e ten sposób średni na 55 litrach robię 600 - 640km, lekkiej nogi nie mam

W trasie pali gdzieś 7,5-8,5l zależy jak się pogoni, ale jeszcze nigdy ze średniego nie wyszło mi powyżej 10l

Zrób inny test zalej do pełna i jedź w oszczędną traske zrób 100km i wlej znów do pełna mi przy takiej próbie wyszło 6,7l jazda 90km/h pare wyprzedzań do 130km/h

Podkreślam że mam 5 biegóew i napęd na 4 łapy.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

204ps,manual kombi,opony 225 i 245...7 rano do pracy traska 12km,w trakcie pracy kilka wypadow na miasto(15tys mieszkancow),15 do domu 12km,czasami wypad do poznania 60km(nowy tomysl-pniewy poznan..dawna a2 pewnie znasz) a wiec zadna trasa tylko wyprzedzanie hamowanie...srednie spalanie 7.8-8.2l/100km liczone (na kompie 7.2) a delikatnej nogi nie mam

kiedys e36 316,325 coupe...pozniej e46 320d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img43.imageshack.us/img43/3527/zdjcie000ya.jpg

 

 

Zrobiłem 8 km wg licznika całkowitego , korki. Skasowałem średnie spalanie, starłem się jechać w miarę oszczędnie, ale bez przesady. Do tego należy dodać z 1 litr przekłamania.

Mam się stresować ?

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik M57N 2004 km.

 

Zasięg na baku 724 km spalanie 7,6 l/100 km :lol:

(licznikowe 5,8 l/100 km )

Trasa ok 200 km w odcinkach po ok 35 km. Reszta (80%) to dojazdy do pracy w Centrum Warszawy z Kampinosu czyli godziny szczytu w Warszawie i miejscowościach podmiejskich. Bez klimy.

Starałem się aby spalił jaknajmniej, tempomat, przewidywanie ruchu, odp biegi, mało wyprzedzanie itd.

 

Jazda swobodna (bez wyścigów) warunki jak poprzednio, 150 km trasy zasięg 620 km spalanie 8,9 l.

Czyli na oszczędzaniu wychodzi 1,3 l/100 km paliwa mniej i 100 km dalej na baku.

 

Warunki warszawskich korków 10,4-11.4 nawet w zimie nie widziałem więcej.

 

Szybka trasa, dużo przyspieszeń 10l.

 

Myślę, że przy 330d bez X można odjąć spokojnie 1l.

 

Wartości liczone, u mnie komp zaniża ok 1,5 l.

Edytowane przez Comret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

definitywie jest jakis problem z twoim autem kolega jesli TYLE az ci wciagnie. Pdjedz na diagnostyke do kogos lub niech dobry mechanik obejzy autko od strony mechanicznej.
.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chce zweryfikować moje wyniki. Tak wyglada mój dzień.

- 8 rano, trasa 5 kilometrów z synem do szkoły, korki. Powrót do domu 5 km, bez korków, ale światła

-10 rano , trasa 2 kilometry do firmy, światła, skrzyżowania.

- 13-14, trasa 7 kilometrów , do szkoły po syna, korki, powrót do domu 5 km, korki

- 17-18 , 2 kilometry do firmy, potem powrót, również 2 km.

 

Jesli jade spokojnie, mogę zejść do 11-12 litrów (mowa o wyliczeniach, nie na komputerze). Jesli dynamicznie, spokojnie 13-15 (220 / 230 km na połowie baku :norty: ).

 

Chyba dam koledze od ekodrajwingu samochód, na tydzień.

 

Nie potrzebne Ci ekopowożenie. Posłuchaj moich rad. Rano rower na dach i syna do szkoły. Auto pod szkołą i wracasz rowerem. Cały dzień na rowerze, wracasz autem tylko z synem. Zaoszczędzisz 18 km dziennie.

Myślę, że tajemnicą dużego spalania jest to,że cały czas Ci się sprzęgło ślizga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się ze to wina "sprzęgła"... auto sprawne, jedyne czego nie sprawdziłem to czy wtryski nie leją, ale znowu chodzi super i nie kopci.... widac ten egzemplarz tak ma ....

 

Nie leją, sprawdzalem Ci korekcje i są tip top. Moze klima zaczela wciagac paliwko ? Trzebaby tez pomierzyc przeplywke, moze sie rozjechala ? Ale wtedy by kopciła hmmm

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się z ciekawości spytam, ile powinna mierzyć przepływka na gazie wciśniętym do oporu, słyszałem że nawet 1000 jednostek czy to prawda??

 

To jeszcze kwestia obrotów silnika, bo inaczej bedzie przy 4 tys i pelnym bucie a inaczej przy 2tys i pelnym bucie :D co do jednostek to jest roznie - ostatnio mierzylem przeplywke co pokazywala 2700 jednostek na wolnych obrotach :D

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak 2700 To chyba się zepsuła. albo czegoś napiła :lol:

Chodzi mi o jazdę na wszystkich biegach i gaz w podłodze, jaka będzie największa wartość jaką wskarze przepływka, obojętnie jakie oroty i jaki bieg??

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie róbcie mi offuw topicu... :duh: Pogadajcie sobie na GG.

Myślałem że już się pogodziłeś z tym spalaniem.

Wracając do tematu wtryski jak leją to auto kopci, korekcje są rozjechane (wystarczy że jeden leje i na wszystkich wtryskach mogą być lipne korekcje).

Uważam że pokonujesz krótkie odcinki, wiecznie na zimnym i do tego automat.

Zrób jak napisałem pojedź w trasę spokojną jeśli po 100km będziesz miał spalanie mierzone 9l to masz problem/

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

204KM, automat, w mieście 10-11 litrów, jazda normalna.

M330d- myślę że wysokie spalanie u Ciebie to głównie efekt bardzo krótkich dystansów....

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

204 KM , automat .

Jazda tak 10 km z rana , postój tak z 8h . Czasami podjade tu i tu .

Ogólnie maszyneria sie nie rozgrzeje dobrze , noga ...hymm czasami mam zamiar zmienić na 1,3 jet fiata :( . Więc jadę spokojnie ...delikatnie lecz diabełek siedzi i mówi po cholere ci 3litry i 200km :)

I ten odjaz ala TGV :twisted:

Więc przy takiej jezdzie licze go 10 na 100-tkę i tak mi spala.

Jak jest ciepły i wiecej jazdy to pali mniej.

Trasa powiedzmy 100km , rozgrzany motor , droga typowa krajówka . Sprawne omijanie przeszkód jadacych 70-80 km/h .

Taka jazda to max 8/100km

Trasa do niemiec autobany jazda 120-140 czsami 180 czasami 200 .

Taka jazda zdarzyła mi się dwukrotnie , ropa lana pod korek. Spalanie raz 6,1 l/100km i 6,2 l/100km

Mysle ze poniżej 6 l mozna by było zejść , tyle ze trzaby było tak miedzy 90-100 .............tyle ze ten diabełek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.