Skocz do zawartości

[E46] Montaż kierownicy multifunkcyjnej (zdjęcia)/ PREMIER


premier

Rekomendowane odpowiedzi

MFL założone. :)

 

Mając zestaw z ASO , jest to bardzo proste. Więcej rozkręcania niż samego montażu.

Można też smiało pokuśić się o stworzenie instalacji samemu. Całość sterują 3 kabelki.

 

W razie pytań piszcie na PW, lub tutaj.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 558
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie jest już sterownie radiem ale nie mam podłączonego tempomatu. PIN27 w 40 pinowej kostce jest pusty.

Moje bmw to 320d 1999rok. Zgodnie z opisem z oryginalnej instrukcji bmw nie musi tam być kabla bo nawet końcówka która tam wchodzi jest bez rozgałęzienia, ale ciekawi mnie jak to było w u kolegów. Czy był tam już kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie szukać tempomatu w e46 320D z 2000r???

właśnie - ktoś wie jak sprawdzić czy u mnie jest tempomat? Mam także e46 320d 136kM ...

 

Inne pytanie - czy ktoś może zamieścić zdjęcie gdzie dokładnie wpiąć się w komputerze z tym dodatkowym kablem właśnie w naszym modelu samochodu / silnika ?

Z góry dziękuje z informacje.

rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam M47 wiec i inny komputer a premier sadzi ze kabel powinien juz tam być:

czesc

powinien byc juz kabel, mozesz nie miec modulu tempomatu.

 

boje się podłączać żeby DDE nie spalić, chce opinie od kolego z 320d M47 jak mieli u siebie.

Zgodnie z oryginalna instrukcja BMW kabel chyba tam nie występuje bo w zestawie od nich nie ma takiej złączki do rozdzielenia sygnału dla tego pina. wiec sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozpętałem troszkę burzę z tym moim postem :). Widzę, że sporo osób ma poza mną wątpliwości gdzie wpiąć ten dodatkowy kabelek w DDE. Może ktoś kto posiada BMW 320d M47 (136 kM) mógłby strzelić fotkę wtyczką tak by jednoznacznie rozwiać nasze wątpliwości ;) ...
rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcie oryginalnego kabla BMW, przy komputerze (A6) ma byc włożony pin z kablem z nie dołączony kabel wiec jak to jest?? Ktos zakładał w M47

??

http://img35.imageshack.us/img35/6596/kabelo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo dobry.Też się przymierzam do zalożenia multi.Wczoraj sprawdziłem i u mnie we wtyczce pin37(M47N) jest już zajęty.Rozumiem że ten kabel już tam musi być i rozumiem że muszę do niego podłączyć kabelek od zielonej kostki.Pytam by się upewnić, bo niektórzy piszą że mają tam kabel inni że nie mają.Zanim zacznę gmerać proszę poprawcie mnie jesli się mylę:

dwa kabelki do włącznika swiateł i jeden do wtyczki przy kompie-Mimo że już tam jest zajęte miejsce dopinam się do tego kabla -TAK??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podpiąłem dziś multi pod włącznik świateł i działa sterowanie radiem.Czekam jednak z podpięciem tempomatu,bo jak pisałem wcześniej u mnie przy pinie 37 już jest jakiś kabel i nie wiem czy mam się pod niego podpiąć czy mam go wypiąć i wpiąć ten od kostki zielonej... :oops:

 

[BAD] ze mnie straszna :mad2: Źle policzyłem piny i mam wolne miejsce...jutro podpinam.A tak przy okazji:ma moze ktoś okrągłą poduszkę do sprzedania?

Edytowane przez krynek_2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze my sie zle zrozumielismy, ja chyba myslalem o calkiem innym temacie :duh: , kostka przy kompie MOZE i powinna byc pusta , w nia trzeba wpiac dodatkowy kabel.... dobrze sprawdz ktory to pin i wpinaj...

 

No i wpiolem, no i dziala !!!!!!!!!!!! Premier wielkie podziekowania.

Jak by ktos mial jakies problemy to moze pisac ale wiem jak to robilem tylko z 40pinowym kompem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po montażu.Czas pracy doslownie 30 minut.Ja użylem akuratnie pinów z instalacji od...Opla Corsy :mrgreen: taką miałem i piny idealnie pasowały do zielonej wtyczki.Do kompa już musiałem nieco go zmodyfikować.Wszystko działa jak należy.Tak więc jesli ktoś potrzebuje pomocy to również oferuję pomoc w montażu.Pozdrawiam :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Mam problem z podłączeniem przycisków od tempomatu i od sterowania radiem.

Kupiłem zaślepkę do poduszki i przyciski od E38. Rozebrałem swoją poduszkę i przełożyłem zaślepkę i założyłem przyciski. Poduszka nie działa i nie wyświetla błędu.

 

http://images46.fotosik.pl/194/15dea3ffd631979dm.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/190/b88bac1014fbc89fm.jpg

 

Elekt wyszedł całkiem niezły

 

http://images47.fotosik.pl/194/861671e6450e9f2am.jpg

 

Tylko niestety po podłączeniu wszystkiego według schematu radio przestaje działać. Wyświetla się napis -DISABLED-. Czy muszę podłączyć też komputer żeby działało wszystko.

Tempomatu jeszcze nie próbowałem podłączać. Jutro po pracy będę próbować.

 

http://images38.fotosik.pl/190/cb57cf643103b3b9m.jpg

 

Czy w tym gnieździe zaznaczonym kółkiem piny idą od lewej 1,2,3,4 ??

 

No i główne pytanie czy to może działać czy szukać przycisków od e46??

 

 

Pozdrawiam :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kostki sa dobrze opisane i ponumerowane, sprawdziles czy dobrze podlaczyles.

ostatnio podlaczylem w 2szt e46 w 320d 98r i moim 330ci wszystko dziala, czas podlaczenia 1 godz /1 samochod oczywiscie/

taka sugestia, nie trzeba sciagac oslony nad nogami, wystarczy odkrecic wlacznik swiatel i schowek pod wlacznikiem, oslona pod kolumna schodzi bez problemu /najlepiej regulacje zwolnic i przestawic ja gora-dol jak wam bedzie wygodnie/

 

po podlaczeniu przewodow do samego wlacznika swiatel dziala sterowanie radiem, po podlaczeniu ostatniego kabla pod kompa zaczyna dzialac trempomat

 

co do pinow, nie bralem karty dzwiekowej, najlepiej kupic przewd w serwisie taki jak w multifunkcji ktorym laczymy sie ze zwijaczem, koszt maly a piny oryginalne... najlepiej poszukac... jak patrzalem koszt kolo 15zl

jakby ktos potrzebowal :)

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Coupe/Europe/330Ci-M54/LHD/N/2001/may/browse/vehicle_electrical_system/pin_contacts_elo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też już podłączyłem wszystko ok podświetlenie działa , tempomat też tylko mam nieoryginalne radio i wiem że potrzebuje jakiegoś adaptera jeśli ktoś wie gdzie to dostać to proszę o link!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak jak pisałem wcześniej przyciski do sterownia radiem i tempomatem są od BMW serii 7 E38

i zapewne dlatego nie chcą mi zadziałać. (mają inne numery części niż w serii 3)

Po podłączeniu radio jest nieaktywne, kierunkowskazy i awaryjne nie działają no i brak podświetlenia wskaźników.

Połączenia kabli sprawdziłem miernikiem cyfrowym więc to raczej nie to.

 

Podejrzewam, że trzeba pobawić się z kombinacją pinów na wyjściu z przycisków.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam problem. Zamontowałem multifunkcję do mojej e46 318. Tempomatu nie mam jeszcze zamontowanego. Podpiąłem sie pod wszystkie piny tak jak w instrukcji montażu ale po złożeniu wszystkiego nic nie działa. Nie mam sterowania radia i kiera nie jest podświetlona.

Co mogłem zrobić nie tak?

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przeczytales calego tematu

 

"Po dluzszym czasie kombinowania udalo mi sie w koncu zalozyc tempomat do E46 z silnikiem M43.

Instrukcja ponizej.

 

http://mucha.pl/BMW%20E46%20M43%20-%20tempomat.pdf

 

"

 

Wiec w 318i chyba trzeba tempomat dolozyc zgodnie z instrukcjia z pdf-a. Poczytaj strony 5-6-7. I uwazaj zebys kompa nie zjaral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.