Skocz do zawartości

BMW 320D E46 spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Spalanie na wyświetlaczu BC (board computer) pokazuje mniej więcej prawidłowo, u mnie odchylenie +/- 0,5l. Wiadomo, że zaraz po wyzerowaniu komp będzie pokazywał duże wyniki, bo zlicza od momentu ruszenia, czyli dużej dawki paliwa przy rozpędzaniu auta. Im dłużej nie resetowany, tym wynik również mniej dokładny, bo cały czas się uśrednia.

Najlepiej zresetować i porównywać wynik przy tankowaniu. Ja wyjeżdżając ze stacji benzynowej zawsze resetuję spalanie na BC.

 

A jeśli chodzi o spalanie 320d, to u mnie teraz w zimie:

non stop miasto i same krzyżówki - 8,5l

ostatnio "polska" trasa w cztery osoby - 6,4l

Dane wg wskazań kompa, auto w sedanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moj znajomy ma takie auto ale on nie umie jezdzic normlanie (mysli ze ma wysokoobrotowego japońca :mrgreen: )

 

Z tego co wiem jego spalanie oscyluje 10+

 

Jednak w trasie potrafi zejsc do 7 litorw z tego co mowil....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Moja 320d w lato w mieście (często włączona klima, jazda dynamiczna) pali ok 7 litrów. W trasie prędkości 130-140 ok 6,2-6,3 L. Sprawdzane na dystrybutorze, nie na komputerze pokładowym. Paliwo prawie zawsze bp ultimate.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Więc tak , moja była z 2002r więc silnik mocniejszy i na CR w automacie miałem średnią 7,5-8 w trasie , raczej ciężka noga ale za to w mieście nie wiem czy udało by mi się zejść poniżej 10 litrów , raz w zimie nawet 12,5 miałem średniej z trasa 300km i miasta 200km w tym że auto już było schipowane , komputer zaniżał mi spalanie - realne w trasie 7,6 / lałem zawsze pod korek / a komp pokazywał 5,6 , to można w opcjach skorygować bo to wartość KVRB jest za to odpowiedzialna i można ją ustawić kombinacją w ukrytych funkcjach , poszukać na forum , drążyłem to jakieś 3 lata temu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ostatnio jechałem do Wrocławia i wyszło 5,3 litra średnio jechałem w nocy i cały czas jeżdżę na VP shella .. oczywiście według dystrybutora!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.