Skocz do zawartości

jak odczytać przebieg z modułu świateł mając dis/inpa


kameleon3000

Rekomendowane odpowiedzi

witam. ja kw temacie. wszyscy mówią ze można odczytać przebieg np z modułu świateł, ale jak to zrobić? dysponuję inpą i DIS-em. która to jest funkcja, gdzie jej szukać. oraz w inpie gdzie dokładnie się sprawdza UB czyli ilość przepracowanych godzin przez silnik?
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

No nie do konca macie racje. Bo jesli chodzi o E46 to mozna sprawdzic przebieg z modulu swiatel DISem - jest w Service Functions/Body/Light switch centre/Read out operating data, a nstepnie wybieramy test plan i wyskakuje vin i przebieg. W E39, o ile dobrze pamietam to tez jest, w innych modelach chyba juz nie, ale ze nie mam to sie nie wypowiadam.

 

Co do przepracowanych godzin to w DISie (dla E46 M47) jest w Control module functions/DDE/Diagnosis request/Operating-hour counter

W inpie godziny pokazuje podczas odczytu bledow (Quick lesen) w DDE (dla E46 M47).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic czy cos bylo grzebane przy przebiegu - stan licznika lub czy bylo cos grzebane - po lutach czy cos innego: kumpel chce kupic E46 z 2004 lub 2005 i ma problem.

jeszcze jedno pytanie: jak sprawdzic to samo w E61 z 2006 roku ? czy w nowej piatce tez tak latwo skrecic przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E6x póki co bardzo łatwo sprawdzić przebieg w modułach których żaden z "łachów" zajmujących się "usługą korygowania wskazań licznika drogowego", nie rusza, a z kolei one nie synchronizują się nigdy w dół z CAS czy LM.

W E46 w zależności od skilla kogoś kto to robi, ślad zostanie w ilości bądź w 1 module bądź wogóle. Z drugiej strony moje doświadczenie nie pamięta kogoś kto z taką zaciekłością zrobił samochód, i dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w E61 nie da sie cofnac licznika? jezeli sprawdze w wszystkich modulach i bedzie ten sam przebieg to znaczy ze nie byl cofany? mam na mysli silnik 2.0 lub 3.0 diesel z 2006 roku.

 

co do E46 to chodzi mi o 2.0 diesla z 2004 roku. czyli w tym wypadku jak ktos cofnie w wszystkich modulach lacznie z kluczykami to nie ma szansy na sprawdzenie, ze bylo cos grzebane?

 

na innym forum czytalem kiedys, ze jakies kosci wylutowuja czy cos takiego - czy po swiezych lutach nie mozna tego sprawdzic?

 

czy w serwisie sprawdza czy bylo cos grzebane - czy dysponuja wiedza i checia?

 

czy w warszawie albo okolicy jest jakis magik, ktory moze sprawdzic przebieg - ewentualnie czy bylo cos grzebane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wszystko, ale jak wcześniej wspomniałem mało kto będzie taki wściekły by zrobić 10 sterowników skoro najważniejsze jest co widać na zegarach...

Co do lutowania - jeżeli ktoś jest profesjonalistą - a profesjonaliści nie zajmują się takimi niecnymi procederami - to nie poznasz, że układ był podnoszony.

 

Z mojej strony EOT. Można uczciwie założyć, że w ASO nie dysponują ani wiedzą ani sprzętem niezbędnym do sprawdzenia przebiegu samochodu.

Lecz nie cyfry a stan pojazdu jest najważniejszy i tego się trzymaj :cool2: EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info. pimposh

 

z tego co znalazlem to w e46 sa 3 sterowniki plus przebieg w skrzyni automatycznej plus kluczyki.

 

w e61 jest az 10 sterownikow?

 

czy majac inpa albo disa - moge sprawdzic przebieg zalozmy w 20 min - albo co wazniejsze czy cos bylo grzebane?

oczywiscie stana auta jest najwazniejszy - ale najlepiej wybrac takie auto w kotrym nie bylo grzebane z licznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No nie do konca macie racje. Bo jesli chodzi o E46 to mozna sprawdzic przebieg z modulu swiatel DISem - jest w Service Functions/Body/Light switch centre/Read out operating data, a nstepnie wybieramy test plan i wyskakuje vin i przebieg. W E39, o ile dobrze pamietam to tez jest, w innych modelach chyba juz nie, ale ze nie mam to sie nie wypowiadam.

 

Sprawdziłem w E46 i działa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info. pimposh

 

z tego co znalazlem to w e46 sa 3 sterowniki plus przebieg w skrzyni automatycznej plus kluczyki.

 

w e61 jest az 10 sterownikow?

 

czy majac inpa albo disa - moge sprawdzic przebieg zalozmy w 20 min - albo co wazniejsze czy cos bylo grzebane?

oczywiscie stana auta jest najwazniejszy - ale najlepiej wybrac takie auto w kotrym nie bylo grzebane z licznikiem.

W E46 zapisuje się w 9 bądź 10 miejscach, w E6x zależy od wyposażenia, nawet do 15 sterowników :)

DIS czy INPA nic Ci nie powie, nie do tego to oprogramowanie powstało. Dlatego polecam oceniać inne rzeczy, bo bez czasu wiedzy i drogiego sprzętu nic się nie zdziała. EOT

Edytowane przez pimposh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie INPA. Oto jak:

 

Wchodzimy do LCM. Jest tam opcja zaczynajaca sie od "SII". Generalnie jest to to same miejsce w ktorym kasujemy inpa inspekcje olejowe itd. bedzie tam SII data read czy cos takiego. W kazdym razie sens tej opcji po angielsku to odczyt danych SII. Po wybraniu tej opcji pojawi sie kilka pozycji w tym przebieg wyrazony w jednostkach [100km] czyli majac np. 193543 km przebiegu bedzie to cyfra: 1935.

 

Przepraszam, ze tak lakonicznie, ale bez podpiecia do samochodu nie moge sie wbic do ekranow LCM w INPA. Jezeli ktos nie bedzie mogl znalezc, to moge wrzucic screenshoty.

 

Pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W disie też się da ale nie we wszystkich e46, bynajmniej w moim zczytał ze świateł.

 

A niby w jakich 10 miejscach w e46 zapisuje się przebieg. Pierwsze słysze.

 

Z moich wiadomości przebieg jest w :

1. Licznik

2.Moduł świateł

3.Kluczyk

 

Jestem ciekawy tych dodatkowych 7 miejsc, proszę mnie oświecić

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Przepraszam, ze tak lakonicznie, ale bez podpiecia do samochodu nie moge sie wbic do ekranow LCM w INPA. Jezeli ktos nie bedzie mogl znalezc, to moge wrzucic screenshoty.

 

Odczyt przebiegu z modulu swiatel E46 w INPA konkretnie krok po kroku wyglada tak (dla potomnosci):

1. wlaczyc INPA :wink:

2. wybrac 'E46'

3. wybrac 'Body'

4. wybrac 'Light switch center LSZ'

5. wybrac 'Coding data'

6. wybrac 'SII-data'

7. odczytac wartosc w linijce 'read trip-counter [100 km]' i pomnozyc x100

"Kiedy rozum śpi, budzą się demony" - Francisco Goya


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie co do tej liczby kilometrów w module świateł. Mi wyszła wartość:

read trip-counter [100km]: 3000

wiec wychodzi ze mam nalatane 300tyś ale intryguje mnie fakt, że jest to taka okrągła liczba niestety przez najbliższy czas nie będę miał dostępu do interfejsu wiec nie sprawdze czy ta wartość sie zmienia (rośnie).

napiszcie czy wartość ta zmienia sie co każdy kilometr czy jakoś inaczej bo jakoś mi sie nie chce wierzyć, że trafiłem tak idealnie w to 300tys i obawiam się, że u mnie ta wartość pozostanie niezmienna po wieki ale czy to możliwe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.