Skocz do zawartości

nr zestawu naprawczego do skrzyni biegow


chemik666

Rekomendowane odpowiedzi

zakladalem juz kilka watkow i nic zero reakcji.potrzebuje nr zestawu naprawczego do skrzyni biegow lewarek nie jest na srodku i 3 z 5 lubi sie pomylic.bylo opisywane ale w sumie nie podano nr.a w bmw jak im powiedzialem o co mi chodzi to powiedzili ze 1500zl..a ludzie pisal ize kupywali p o60 zl .prosze o pomoc.
Czuc respekt do Bmw nawet gdy je masz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladalem juz kilka watkow i nic zero reakcji.potrzebuje nr zestawu naprawczego do skrzyni biegow lewarek nie jest na srodku i 3 z 5 lubi sie pomylic.bylo opisywane ale w sumie nie podano nr.a w bmw jak im powiedzialem o co mi chodzi to powiedzili ze 1500zl..a ludzie pisal ize kupywali p o60 zl .prosze o pomoc.

 

Kolego odszukaj sobie moje posty.. już ktoś jakiś czas temu o tym pisał.

 

Druga sprawa to www.realoem.com i tam wszystko masz..

I NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK ZESTAW NAPRAWCZY DO SKRZYNI BIEGÓW :D

 

Naprawa wiąże się z wyjęciem i rozebraniem skrzyni więc lepiej sobie odpuść i przyzwyczaj się..

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie pomoge ci kolego z tym numerem, ale może zastanowil bys sie po prostu nad inna skrzynią?

Mialem problem w moim 330 d ze skrzynią- dochodzil jakis chalas.

Mechanik 2 razy wyciagal skrzynie cos dlubal i tak nic nie pomagalo.

W koncu sie wkurzylem i znalazlem na allegro skrzynie - 599 pln i po problemie.

Jezeli mialbys zaplacic 1500 za jakies czesci to chyba warto rozwazyc taka opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka inna skrzynia, opanujcie trochę te dzikie sugestie, bo jeszcze ktoś to sobie weźmie do serca.

 

Problem polega na blokujących się pinach 5 i wstecznego biegu. Pin pracuje w tulejce, w której powinien się swobodnie poruszać. Pin przy przesuwaniu dźwigni zmiany biegów w prawo jest wciskany, a za powrót dźwigni jest odpowiedzialna sprężyna, znajdująca się pod pinem.

Ze względu na rozszerzalność temperaturową tulejki i pinu, gdy jest zimno pin nie chodzi swobodnie w tulejce. Jak skrzynia, a tym samym tulejka się rozgrzeje, to tulejka "zrobi się luźniejsza" i problem z blokowaniem lewarka nie występuje lub występuje w mniejszym stopniu.

 

Zestaw naprawczy zawiera samą tulejkę, zawleczkę i kapselek :). Numer zestawu naprawczego to: 23 11 7 542 726.

 

Potrzebujesz dwie nowe tulejki, czyli dwa zestawy naprawcze, jeden dla wstecznego, jeden dla 5 biegu.

 

Jeżeli zdecydujesz się na usunięcie tej usterki możesz również kupić nowy pin i sprężynę.

 

Tulejki są takie same dla wstecznego i piątek biegu, ale piny są o innej długości także zamawiając musisz zwrócić na to uwagę.

 

Sama wymiana tulejek jest bardzo prosta i nie wymaga rozbierania skrzyni. Jedynym utrudnieniem jest słaby dostęp, który niestety, powoduje, że wymiana wymaga wyjęcia skrzyni z auta. Operację wymiany tulejek wykonuję się więc np przy okazji wymiany sprzęgła.

 

 

Z TIS:

opis problemu

 

wymiana pinów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

W końcu ktoś napisał jak naprawić :cool2:

Szukając 330tki trafiły się dwie z tym problemem. ASO, mimo że jest opis w TIS, mówiło, że nie zna takiego problemu.

Na forum ludzie pisali, że tak - mają u siebie, ale nie naprawiają, bo się przyzwyczaili, a to chyba dużo roboty...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ma ktos moze fotki tego zestawu albo instrukcje co i jak z obrakami??

 

Tu jest wszystko z obrazkami:-)

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=219285&highlight=shift+pin" target="_blank - nie dziękuj klickinj pomógł:D

 

Tutaj po polsku temat z konkurencyjnego forum (ps tam jest zdjęcie zestawu naprawczego i kilka fotek linków) postudiuj..

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=40981&postdays=0&postorder=asc&start=20

 

Pozdrawiam

P.s. Na temat tej usterki to doktorat zrobiłem Jeździłem od warsztatu do warsztatu różne ceny propozycje naprawy słysząc. Nawet w ASO byłem podałem nr zestawów naprawczych narzędzi nawet nr robocizny a oni i tak "pierwsze słysza":P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.