Skocz do zawartości

Ubywajacy plyn chlodniczy


Astray

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Otoz mam taki problemik. W mojej 740d ubywa plynu chlodniczego (okolo 0,5l na 500-600km) oraz sa sladowe ilosci oleju w plynie (olej na korku od wlewu i plamki oleju w plynie). Co moze byc przyczyna? Przypuszczm uszczelke pod glowica - ale jak to najlepiej zweryfikowac?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakas mozliwosc zweryfikowania, czy to sama uszczelka czy peknieta glowica (oby nie ;/ )? Bo nie wiem jak sie psychicznie i czasowo nastawiac na naprawe... Przy okazji moze orientujecie sie jaki jest ew. kosz naprawy glowicy (czy tylko wymiana?) orazy wymiany uszczelek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A jest jakas mozliwosc zweryfikowania, czy to sama uszczelka czy peknieta glowica (oby nie ;/ )? Bo nie wiem jak sie psychicznie i czasowo nastawiac na naprawe... Przy okazji moze orientujecie sie jaki jest ew. kosz naprawy glowicy (czy tylko wymiana?) orazy wymiany uszczelek?

 

 

100% weryfikację da tylko profesjonalne sprawdzenie szczelności głowicy, po jej wymontowaniu, w specjalistycznym zakładzie. Przy wymianie uszczelek pod głowicami pamiętaj o nowych śrubach głowic. Warto też przy okazji dotrzeć zawory i wymienić uszczelniacze zaworowe.

 

Uszczelka pod głowicę do 740d kosztuje około 400 zł. Uszczelki pod kolektor ssący 2x 150 zł. Uszczelki pod kolektor wydechowy 2 x 95 zł. Uszczelki pod pokrywy zaworów 2x 130 zł. Śruby głowic 2x 215 zł. Do tego dojdą uszczelki pod rozrząd, uszczelniacze zaworowe i 200-300 zł od jednej głowicy za sprawdzenie szczelności. Reszta to robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.