Skocz do zawartości

pisk podczas jazdy im wolniej tym lepiej słychać


fiedek100

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ! problem jak w temacie . Najgorsze , że nie wiem od jak dawna :duh: bo gdy mam zamknięte szyby (prawie zawsze) i włączoną muze (prawie zawsze) to nie słychać nic . ale gdy mam otwarte (właśnie dziś) i jade nie za szybko , albo nawet powolutku turlam sie do krawężnika na parkingu to pisk jest okropny . skąd to może być . coś w kołach , zdaje mi sie że to nie zawiecha bo nawet po płaskim podłożu - piszczy jak cholera , albo raczej popiskuje - ale tak mocno , że gdy otwarte są szyby i cicho - to aż głowa boli od tego piszczenia . co to może być ?? proszę o porade :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci popiskuje podczas jazdy to wduś sprzęgło i lekko przygazuj - jeśli pisk zniknie to pasek klinowy ślizga się. Albo podczas tego popiskiwania lekko przyhamuj (tak aby hamulec zadziałał, ale nie zatrzymał auta).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

A jesli piszczy tak, jakby klocki ocieraly o krzywa tarcze i wystepuje to sporadycznie, ale zawsze przy dodawaniu gazu, przy wcisnieciu sprzegla przestaje. Wystepuje to do 4 biegu do okolo 70km/h, potem cichnie lub znika calkowicie, po zwolnieniu i redukcji znowu sie pojawia, najczesciej nic sie nie dzieje i wszystko smiga dobrze, ale czasem sobie tak piszczy. Rownomiernie raz za razem pojedynczy wysoki pisk, w razie przyspieszania czestotliwosc pojedynczych piskow sie zwieksza. Zupelnie jak przy krzywej tarczy, ale dzwiek nie ustaje po nacisnieciu na hamulec, tylko pojawia sie gdy dodaje gazu, odpuszczam albo luz albo wciskam sprzeglo i cisza. Tak jakby tez cos chodzilo bez smarowania.

Nie mam pomyslu, co to, pewnie kilka rzeczy do sprawdzenia. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdz czy osłona termiczna nie ociera się o wał napędowy

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki i tarcze i okladziny postojowego wymienione 3 miesiace temu na noweczki bardzo dobrej jakosci. Reczny ustawiony wzorowo, moglbym podejzewac tarcze krzywa, ale jest to sporadyczne, a nie wystepujace ciagle. Sprawdze ta oslone jak tylko bede mial ku temu mozliwosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.