Skocz do zawartości

Potencjometr pedału gazu


Chris72

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możliwe ,że za delikatne szarpnięcia przy odejmowaniu gazu powoduje uszkodzony potencjometr od EML ?

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/k/v/21.png

nr 3 na rysunku

Kopułki,palce,świece i przewody WN wymienione.Przepływomierzy i sond jeszcze nie ruszałem.Silnik pracuje równo i wkręca się na obroty bez zastrzeżeń.

Żonę można mieć tylko jedną, a 850 dwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podbijam temat, bo wydaje mi się ze mam podobny dosyć problem. jest to mocno dziwne powiem Wam, i juz nie wiem co jest grane.

 

Pedał gazu przestał mieć opór (to znaczy ma ale mniejszy*) i samochód stracił jakby 1/3 mocy. Wszystko poza tym jest OK, w serwisie mówią ze jest OK, ale ja wiem swoje. Silnik w każdym razie był sprawdzany dwukrotnie, pali na wszystkie gary, pracuje równo, nawet dzisiaj na przeglądzie bylem z autkiem i do niczego się nie przyczepili - to tak btw :). Oględziny pedału gazu w serwisie tez wypadły pomyslnie, nikt nic nie wie, Co to moze byc ?? :) Pomocy bo jestem w desperacji już :)

 

Dzieki za jakiekolwiek wskazówki :)

 

*) może opiszę ten opór - normalnie pedał gazu chodzi dosyc ciężko prawda ? no... ale jak na przyklad jedzie się 180 i włączy sobie tempomat, (a przynajmniej u mnie oraz w 750 jaką kiedyś mialem), to do pewnego momentu pedał chodzi lekko az napotka normalny opór i wtedy tak na prawdę dodaje się gazu. No... to u mnie jest wlasnie taki brak tego oporu. :) moze to coś z tempomatem (poza tym tempomat dziala bardzo dobrze) :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku na pewno nie,poduszki sprawdzone trzymają jak należy,a objawy pojawiają się co jakiś czas-nie zawsze szarpie-bardziej jak się dobrze rozgrzeje w trasie.W przypadku poduszek szarpnięcia byłyby cały czas.
Żonę można mieć tylko jedną, a 850 dwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem w 735i E32 , przy puszczaniu gazu silnik jakby się dławił i szarpało autem, wymieniłem potencjometr gazu i mu przeszło.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EG21&mospid=47330&btnr=35_0146&hg=35&fg=15

Mam dużo części do BMW E21 E23 E24 E28 E30 E32 E34

Atrakcyjne ceny nr tel 501 869 036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.