Skocz do zawartości

Elektryczny szyber dach


coboss730d

Rekomendowane odpowiedzi

Problem następujący. gdy chcę zamknąć zatrzymuje się ok 2 cm za wcześnie. Gdy nacisnę przycisk uchylania najpierw się domknie do końca i tym samym płynnym ruchem zaczyna się uchylać... co mogło się stać?? przesunęła się jakoś linka która to ciągnie? (o ile tak to działa) na tą chwilę odłączyłem przycisk aby się nie zapomnieć bo nie mam ochoty za każdym razem sprawdzać czy jest dobrze domknięte... jak by mi się zalała jasna podsufitka to chyba bym zwarjował ://
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dosc podobna sytuacje. szyberdach przy probie zamkniecia (jedno nacisniecie przycisku), zamyka sie i ... uchyla na 2 centymetry. kiedy przytrzymam przycisk to sie zamyka prawidlowo. probowalem kiedys ten temat rozpracowac i otrzymalem 2 odpowiedzi:

a) jakis czujnik zgubil pozycje krancowe - otworzyc do konca i przytrzymac przycisk, zamknac do konca i przytrzymac przycisk (20 sek) - u mnie to nie dziala

b) po zdjeciu panelu z lampla oswietlenie rzekomo jest sruba do mechanicznej kalibracji - nie probowalem.

 

mi to przestalo przeszkadzac, po prostu zamykam przytrzymujac przycisk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji naprawy dachu elektrycznego piszą, żeby otworzyć dach do maksimum i przytrzymać przycisk przez ok 20-30 sek. jakby chciało się otwierać dalej. Następnie zrobić to samo z pozycją zamkniętą oraz uchyloną. To pozwala sterownikowi zapamiętać maksymalne wychylenia w każdej pozycji i powinno być dobrze. Nic nie kosztuje, a spróbować warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam czasu ale sprawdzę :) ogólnie jest jeszcze możliwość taka, że naduszę przycisk i poczekam aż się zatrzyma i w tedy dokręcę go do końca ręcznie przy pomocy kluczyka z zestawu w bagażniku (tzw. tryb awaryjnego zamykania) może ktoś coś grzebał w ten sposób i jest przestawione...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji naprawy dachu elektrycznego piszą, żeby otworzyć dach do maksimum i przytrzymać przycisk przez ok 20-30 sek. jakby chciało się otwierać dalej. Następnie zrobić to samo z pozycją zamkniętą oraz uchyloną. To pozwala sterownikowi zapamiętać maksymalne wychylenia w każdej pozycji i powinno być dobrze. Nic nie kosztuje, a spróbować warto.

 

No tak tylko w jaki sposób ty masz to rozwiązane? Bo ja mam tak że przesuwam taki wydłużony przycisk aby otworzyć lub zamknąć dach, lub mogę go wdusić aby dach się uchylił (do góry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po zabawie :D dzięki za pomoc.

 

Jest z tym tak. Otwierasz go do końca. Ponownie wciskasz guzik na otwieranie i trzymasz go tak jak pisałeś ok 20-30 sek. To wystarczy dach ładnie się zaprogramował. Elegancko się otwiera, zamyka i uchyla. Cieszę się, że jest ok THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.