Skocz do zawartości

330i, 330Ci - prośba do uzytkowników


Yacek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do użytkowników E46 330i lub 330Ci jeżdżących obecnie na kołach 17" o sprawdzenie elastyczności na IV biegu od 60 do 100 i od 80 do 120. Mam na myśli wykonanie testu w ten sposób, że jedziemy na prostej drodze i stabilizujemy predkość 60 km/h (80 km/h) i wciskamy pedał do podłogi. Wystarczy mi orientacyjny pomiar ze stopera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Mam prośbę do użytkowników E46 330i lub 330Ci jeżdżących obecnie na kołach 17" o sprawdzenie elastyczności na IV biegu od 60 do 100 i od 80 do 120.

Dziś udało mi się sprawdzić ale tylko 60-100 na IV biegu.

Wynik od 6,93 do 7,06.

 

Przy okazji zobaczyłem 60-120 na IV biegu - od 10,12 do 10,26.

 

Sprawdzane stoperem więc ideał to nie jest.

 

Ten test 80-120 też chcesz na IV biegu czy na V? Bo w tabelce jest na V...

co to za tabelka? (źródło?)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Strona fajna :wink:

Jak rozumiem nie jest to na danych fabrycznych, tylko testy gazet?

 

To moja jakoś delikatnie lepiej wyszła niż te 7,4...

Ale z tego co mi Yacek pisał to dostał na PW odpowiedzi i różnie to wychodzi... więc pewnie pies leży w pogodzie, aktualnym ciężarze auta, nawierzchni, oponach...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że pB 98 nie zwiększa mocy, a jedynie zmniejsza zużycie paliwa. W naszych autach są zamontowane mikrofony spalania stukowego i użycie paliwa o wyższej liczbie oktanowej powoduje przyspieszenie zapłonu. Uzyskujemy lepsze spalanie ale mniejszą moc. Użycie paliwa np V-pawer może sowodować odczuwalne zwiększenie mocy.Ale niewiele.

Ja stosuję pospolitą 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że pB 98 nie zwiększa mocy, a jedynie zmniejsza zużycie paliwa. W naszych autach są zamontowane mikrofony spalania stukowego i użycie paliwa o wyższej liczbie oktanowej powoduje przyspieszenie zapłonu. Uzyskujemy lepsze spalanie ale mniejszą moc. Użycie paliwa np V-pawer może sowodować odczuwalne zwiększenie mocy.Ale niewiele.

Ja stosuję pospolitą 95

 

 

Jak by u nas 95 to bylo 95 to rozumie :)

 

Kto tankowal w Niemczech wie o czym mowie.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: Mam kolege, polak zresztą, pracuje w Arabii Saudyjskiej w firmie zajmujacej sie technologią rafinacji paliwa. Uświadomił mnie że te wszystkie samochody hybrydowe, elekryczne i inne cuda to chwyt marketingowy dla głodnych ekologów. Tak naprawdę w samej ropie naftowej, co za tym idzie benzynie i ON jest taki potencjał, że doskonaląc sposób rafinacji można uzyskać doskonale kaloryczne paliwo. Spada spalanie, emisja CO2, sadz, siarki, węgla... Tylko komu zalezy żeby sprzedawać mniej ropy .. :norty:

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój silnik lubi BP ULTIMATE - jedzie na tym wyraźnie lepiej.

 

Pieszczoszek :)

 

Sam wiesz, że lubię mieć wszystko w aucie jak najlepiej :)

Muszę spróbować na zwykłej 98 i pomierzę stoperem.

 

Zwykłej 98 nie próbuj. Ultimate jest to to samo co V-pawer w Shellu.

Na zwyklej 98 zaoszczędzsz na paliwie i silnik będzie ciszej pracowal (mniej spalania stukowego) Nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.