Skocz do zawartości

M40, wymiana pompy wodnej


kml20

Rekomendowane odpowiedzi

Problemu z wymianą nie ma, ale zalecane jest spuszczenie płynu w układzie chłodzenia aby przy wymianie pompy po jej wyjęciu płyn nie polał się po bloku bo zalewa pasek rozrządu...

Aby wyjąć pompę wody musisz wkręcić dwie długie śruby w otwory u góry i u dołu pompyi systematycznie na zmianę wkręcać je a pompa wyjdzie sama po to są te otwory inaczej ciężko wyjąć pompę bo siedzi dość głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwsza rzecz,to pompa cieknie./wyrobione lozysko/

Inne objawy ,to rzezenie,dziwne odglosy i niewydolnosc ukladu chlodzenia

przy sprawnym visko i termostacie i przy prawidlowym odpowietrzeniu ukladu.

Odkrecasz sruby mocujace pompe i w otwory demontazowe wkrecasz sruby /nie wiem czy dluzsze/i na przemian tak jak napisal kolega ,wkrecasz eje a pompa sie z bloku wysuwa.

Oczywiscie musisz zdjac viscko,pasek klinowy napedzajacy pompe.

Co do wyboru pompy ,to chyba HEPU,albo zamiennik ale dobry z metalowymi skrzydelkami na wirniku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak masz możliwość kupić pompę z metalowymi skrzydełkami na wirniku to kup bo u mnie coś pukało w okolicy pompy i nie wiedziałem co jest a jak wyjąłem pomę to odrazu zauważyłem że jedna strona wirnika plastykowego czyli bok plastykowe koło odkleiło się i latało luźno obijając się o łopatki.... ale niestety nie miałem możliwości zakupu lepszej więc wymieniłem ją na nowa jednak mam nadzieję że te plastykowe łopatki wytrzymają troszkę dłużej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem gorszy problem bo łopatki do wyciągania pompy ze starości po prostu się oderwały przy próbie wyciągnięcia :duh: Dorobiłem sobie ściągacz który wkręciłem w gwint od visco a druga część ściągacza parła o blok silnika i jakoś poszło... nowa pompa wchodzi już lekko...

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.