Skocz do zawartości

DSC sie wyłączył - samochódd"ciągnie" w prawo


voodoochild

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pierwszy chyba powazny problem z moja nowa zabawka - 330d touring.

(troche za wczesnie jak na pare dni uzytkowania!!! :mad2: )

Samochod zacząl ciągnąć w prawo-caly czas musze go kontrowac, na dodatek swieca mi sie kontrolki dsc i hamulca.

Mysle ze zapalenie tej kontrolki jest wynikiem skrecania tego samochodu.(system sie poddal - mysli moze ze jade bokiem!)

Geometria jest ok. Poza tym samochod zaczal sie tak zachowywac z dnia na dzien -geometria sie przez noc nie przestawila!!!

Powietrze mam - opony nowe zalozylem, wachacz wymienilem, nic nie dziala!

Ja podejzewam ze moze komputer ma jakis bledny odczyt z przekladni kierowniczej-jezeli komputer w ogole w bmw ma wskazania z przekladni?)

Moze potraficie pomóc?

A może polecicie mi jakiegos mechenika kolo poznania co by cos czaił w tym klimacie?

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś prawą stronę do góry. Któreś koło na bank się blokuje. Miałem podobnie. Ktoś napchał smaru pod uszczelki cylinderków hamulcowych i się zapiekły. Zestaw gumek ok 20 zł na kolo. Nie podejrzewam żeby komputer wiedział czy samochód jedzie bokiem, a tym bardziej nie zczytuje danych z przekładni kierowniczej.

Pozdrawiam, Hary.

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis samochod powrócił do normy!

Ale dokupiłem nowe tarcze do przodu wiec zostawilem go u mechanika!

Kazałem mu sprawdzic te tłoczki bo to co mi napisaliscie wyglada dosc logicznie wiec jestem pelny nadziei ze to faktycznie tylko te tloczki!

Wielkie dzieki!

Po odebraniu napisze jakie efekty!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i po naprawie!

Chamuce byly w porzadku (tloczki chodza luzno) ale mogly sie juz klocki blokowac o zuzyte tarcze (oprogi na tarczach)

Poza tym wymienilem wahacz -bo mial luzy, no i okazalo sie ze zwrotnica byla lekko krzywa, wiec wszystko to razem po naprawie dalo jakis efekt!

Samochod jezdzi prosto!

Dzieki za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po naprawie!

 

hamuce byly w porzadku (tloczki chodza luzno) ale mogly sie juz klocki blokowac o zuzyte tarcze (oprogi na tarczach)

Poza tym wymienilem wahacz -bo mial luzy, no i okazalo sie ze zwrotnica byla lekko krzywa, wiec wszystko to razem po naprawie dalo jakis efekt!

Samochod jezdzi prosto!

Dzieki za porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.