Skocz do zawartości

Regulacja ksenonów


Spido

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

gdzie w E38 reguluje się swiatła mijania (ksenony)? Z tego co wiem, to na listwie po lewej stronie kierownicy powinno być cosik do regulacji a nie ma... A wydaje mi się, że swiatla swieca za nisko.

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksenony fabryczne same sie poziomuja dlatego na listwie po stronie kierowcy masz zaslepke :D

otworz maske i tam na reflektorze masz jakies pokretla - ja krecilem ale nie zauwazylem poprawy bo co wlacze swiatla to one same sie poziomuja. z przodu i z tylu na wachaczu jest czujnik poziomowania - moze jest uszkodzony.

jak wlaczasz swiatla to zaobserwuj snop swiatla i zobacz czy lampy sie poziomuja przy wlaczaniu.

czesto ludziom wydaje sie ze ksenony za nisko swieca ale one tak sa zrobione ze poziomuja sie na okreslona wysokosc ktora okreslil producent opierajac sie na jakichs tam wzgledach bezpieczenstwa w ruchu drogowym - zeby swiatla nie oslepialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

tak właśnie myślałem, że poziomują się same. Jutro stanę wieczorem przy jakieś ścianie i zaobserwuję, czy się podnoszą podczas włączania.

 

Pozdrawiam.

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "samopoziomowanie sie" to trzymanie pewnego poziomu ustawionego recznie na stacji diagnostycznej na podstawie odczytow z przedniego i tylnego prawego wachacza. Polecam kazdemu wizyte w takiej stacji i ustawienie swiatel jak nalezy - u mnie poprawa swiecenia byla zaskakujaca.

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.