Jakie dobre głośniki do E46?

Radio, głośniki, przewody, wygłuszenia, strojenie, dvd, ekrany lcd; wszystko co związane z odtwarzaniem dźwięku i obrazu w samochodzie.

Moderator: trzastek

Jakie dobre głośniki do E46?

Postprzez mspower » 06 Paź 2006 09:46

Witam. Przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Kupiłem E46 sedan bez głośników i teraz chciałbym założyc głośniki o przyzwoitym brzmieniu. Nie wiem jakiej średnicy(165mm?) i jakiej firmy kupić. Zostały w aucie głośniki wysokotonowe w drzwiach przednich i tylnych , natomiast brakuje głośników w tylnej półce, w przednich drzwiach i w słupkach przednich. Chcę wydać na głośniki około 1000 PLN. Co mogę za to kupić? I gdzie? Proszę o podpowiedzi i wyrozumiałość.
mspower

Dołączenie: 23 Maj 2006 10:21
Miejscowość: W-wa

Re: Jakie dobre głośniki do E46?

Postprzez e46 » 06 Paź 2006 13:00

mspower napisał(a):Witam. Przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Kupiłem E46 sedan bez głośników i teraz chciałbym założyc głośniki o przyzwoitym brzmieniu. Nie wiem jakiej średnicy(165mm?) i jakiej firmy kupić. Zostały w aucie głośniki wysokotonowe w drzwiach przednich i tylnych , natomiast brakuje głośników w tylnej półce, w przednich drzwiach i w słupkach przednich. Chcę wydać na głośniki około 1000 PLN. Co mogę za to kupić? I gdzie? Proszę o podpowiedzi i wyrozumiałość.

Montaz w e46 glosnikow 165mm jest najlepszym, ale troche trudnym zagadnieniem, bo oryginalne glosniki maja na oko 15cm, dziwne mocowanie i dosc mała glebokosc. Ja montowalem u siebie glosniki Rainbow SLX. Po malym przerobieniu mocowania pasuja pod oryginalne maskownice (na tym mi zalezalo). Wysokotonowce wejdą bez problemow. Pisze o drzwiach przednich. Nie napisales tylko czy to zwykla instalacja czy HK (3 drozna) dlatego ciezko cos doradzic. Rozpisz dokladnie z czym masz problem to pomozemy
e91 320d soft d3
KTM 525 EXC
MotoFan, Biker, NDT Testing
DVHK member
e46, e39, e53, e34, e36.
Awatar użytkownika
e46

Dołączenie: 17 Lut 2006 13:17
Miejscowość: Konin
Moje BMW: e91 320d, e39 530i, e53 3.0d, e46 2.0d, e46 325i

Postprzez mspower » 06 Paź 2006 13:39

A jak rozpoznać jaką mam instalację? Zwykłą czy HK (3 drozna)?
mspower

Postprzez mspower » 09 Paź 2006 08:08

A czy te głośniki Rainbow SLX fajnie grają? Możesz je polecić? Bo cena nie jest zbyt wysoka, patrzyłem w necie to coś około 450 PLN za komplet.
mspower

Postprzez Mike68 » 15 Gru 2006 19:47

mspower napisał(a):A jak rozpoznać jaką mam instalację? Zwykłą czy HK (3 drozna)?

Może by tak odświeżyc temat ? jak poznać jaka jest instalacja fabryczna ? chce zmienić wszystkie głośniki z przodu oraz z tyło / Touring / i nie wiem jaka średnica , mam oryginalne CD Profesional BMW
Mike68

Dołączenie: 26 Cze 2006 21:08
Miejscowość: małopolska
Moje BMW: VW Caravelle ;)

Postprzez Kuniś » 16 Gru 2006 12:51

Niestety nagłośnienie w e46 jest do bani, a w touringu to już zupełne nieporozumienie - kiepski przód + midbassy w bagażniku na dodatek skierowane do tyłu. Jeśli chcesz uzyska naprawdę dobre brzmienie to musisz zaczą od radyjka bo tutaj BMW tez sie nie popisało, jeśli nie masz '' audiofilskich'' aspiracji to mozesz pozostac przy oryginalnym radyjku i wymienic tylko głośniki. Ja jestem akurat świeżo po kompleksowej zmianie nagłośnienia w e46 touringu - mój sprzęcik to : alpine 9854, przód: morel pulse 6 (16,5 cm) wygłuszone drzwi - przy okazji zniknął problem trzeszczących szyb, subwoofer intertechnika (8 cali) zabudowany w boczku i to wszystko podpiete pod wzmacniacz u-dimension jr. 5,4 i nareszcie z przyjemnością slucham muzyki. Na początek polecam wymienic głośniki tylko z przodu( 16,5 cm wejdą bez problemu), wygłuszyc drzwi i najlepiej pogonic je na 2 kanałowym wzmacniaczu - na pewno będziesz mile zaskoczony:) Z głośników polecam Rainbowy wspomniane już wcześniej i oczywiście morele, dego, vify - po prosty przyjemne naturalne brzmienie. Wzmacniacz 2 kanałowy można tanio wyrwac na allegro, poszukaj starszych wersji Alpine V12 - za bardzo przystępną cenę uzyskasz naprawdę fajne brzmienie, a jeśli taki system nie będzie Ciebie zadowalał to zawsze można dorzuci suba do bagażnika, tutaj wystarczy 8 calowy głośnik ponieważ w touringu nie masz żadnej przegrody między bagażnikiem a reszta auta i tak mały subik da wystarczającą porcje basu, a przy tej wielkości będzie głośnikiem który da się b. dobrze kontrolowac i rowniez nie bedzie wymagajacy odnosnie mocy.
Kuniś

Dołączenie: 20 Cze 2006 11:05
Miejscowość: Sz-n
Moje BMW: F10 & STI

Postprzez Mike68 » 16 Gru 2006 13:03

nie chce zmieniać radyjka , nie wiem jak długo bedę jeżdził tym modelem - może rok , potem chce nowsze więc w grę wchodzi tylko zmiana głośników + dokładka wzmacniacza / blaupunkt 4100 + skrzynia / to ostatnie mam po Audi A4 Avant i tam naprawdę był dżwięk OK - to wszystko co chce zrobić , wzmacniacz i i skrzynia JBL leży bezużytecznie już pół roku :mad2:
Mike68

Postprzez Mike68 » 16 Gru 2006 13:06

Mike68 napisał(a):nie chce zmieniać radyjka , nie wiem jak długo bedę jeżdził tym modelem - może rok , potem chce nowsze więc w grę wchodzi tylko zmiana głośników + dokładka wzmacniacza / blaupunkt 4100 + skrzynia / to ostatnie mam po Audi A4 Avant i tam naprawdę był dżwięk OK - to wszystko co chce zrobić , wzmacniacz i i skrzynia JBL leży bezużytecznie już pół roku :mad2:

Acha , w tym tygodniu przedświątecznym jadę na chip a gdzie to sie zastanawiam dopiero więc jak będę coś z audio myślał to może w styczniu
Mike68

Re: Jakie dobre głośniki do E46?

Postprzez zaryl » 09 Sie 2007 10:20

e46 napisał(a):
mspower napisał(a):Witam. Przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Kupiłem E46 sedan bez głośników i teraz chciałbym założyc głośniki o przyzwoitym brzmieniu. Nie wiem jakiej średnicy(165mm?) i jakiej firmy kupić. Zostały w aucie głośniki wysokotonowe w drzwiach przednich i tylnych , natomiast brakuje głośników w tylnej półce, w przednich drzwiach i w słupkach przednich. Chcę wydać na głośniki około 1000 PLN. Co mogę za to kupić? I gdzie? Proszę o podpowiedzi i wyrozumiałość.

Montaz w e46 glosnikow 165mm jest najlepszym, ale troche trudnym zagadnieniem, bo oryginalne glosniki maja na oko 15cm, dziwne mocowanie i dosc mała glebokosc. Ja montowalem u siebie glosniki Rainbow SLX. Po malym przerobieniu mocowania pasuja pod oryginalne maskownice (na tym mi zalezalo). Wysokotonowce wejdą bez problemow. Pisze o drzwiach przednich. Nie napisales tylko czy to zwykla instalacja czy HK (3 drozna) dlatego ciezko cos doradzic. Rozpisz dokladnie z czym masz problem to pomozemy

...w E46 2002r z przodu są głośniki o średnicy 16 cm !!!, a nie 15
zaryl

Dołączenie: 02 Sie 2006 15:02
Miejscowość: Łódź
Moje BMW: E46 320d 2002

Postprzez majkeld69 » 07 Lip 2008 11:00

odświeże temat :norty:

tez mam problem z doborem głosnikow do swojej e46 (sedan)
z tyłu w ta półke dobrac cos to jest cięzki dramat :?
poki co załozylem głosniczki takie jakie mialem alpine 165mm ale to tak dłuzej byc nie moze poniewaz sa one w ogóle nie dokrecone do polki bo uchwyty sa calkiem do bani :(
czy zna ktos jakies głosniczki do tylu aby mi spokojnie wlazły i spasowały w fabryczne mocowania? bo ja szukam i szukam, kombinuje i stoje w miejscu :(
a z przodu w dzrwi z tego co wiem to sa 130mm ale znow mi lipnie graja i chcialbym przezucic do przodu te alpine 165 mm tylko czy one tam wejda bez jakis przerobek?

te alpine to są dokladnie te:
http://www.allegro.pl/item389122143_alp ... w_f_v.html

czy ktoś mogłby mi cos dobrac do tylniej półki zeby to jakos fajnie zagrało?

z góry dziekuje za pomoc

pozdrawiam!
majkeld69

Dołączenie: 09 Mar 2008 12:49
Miejscowość: Rzeszów\Mielec

Powróć do Sprzęt audio i video

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: arekmad18 oraz 5 gości