Skocz do zawartości

Skrzynia biegów


hornet17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy mieliście jakieś problemy z automatyczną skrzynią biegów? Słyszałem, ze w modelach po liftingu mogą się pojawić problemy z automatem.

Potwierdzm: skrzynie się sypią = czyli po +/- stówie zaczynają szarpać przy zmianie biegów, potem zaczyna się tryb awaryjny, no i remont albo wymiana.

 

BMW nie poleca wymiany oleju w aut. skrzyni biegów bo uważają że ten oryginalny jest "dożywotni"... Ale dla nich to "dożywocie'" to 150 tkm...

Tutaj (na tym Forum) się olej wymienia - poszukaj proszę opini o częstotliwości i o rodzaju oleju... (Szukaj -)

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macznik,

wymieniałeś już coś u siebie?

 

Ja mam przejechane 90 tys km i chyba bedę powoli przymierzał się do wymiany oleju.

Dzwoniłem do serwisu Auto Fus w Warszawie - koszt wymiany 900 zl. Znajomy wymieniał olej w skrzyni w A6 Allroad w serwisie specjalizującym się tylko w skrzyniach automatycznych i zapłacił 300 zl.

 

Więcej o skrzyniach:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=74758&highlight=asb

 

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macznik,

wymieniałeś już coś u siebie?

 

Ja mam przejechane 90 tys km i chyba bedę powoli przymierzał się do wymiany oleju.

Dzwoniłem do serwisu Auto Fus w Warszawie - koszt wymiany 900 zl. Znajomy wymieniał olej w skrzyni w A6 Allroad w serwisie specjalizującym się tylko w skrzyniach automatycznych i zapłacił 300 zl.

 

Pozdr.

 

Wymieniałem olej + filtr w skrzyni. Robiłem to w "Barankiewicz BMW" w Otwocku (ci sami ludzie :!: i taka sama gwarancja jak u Fusa ale o wiele taniej :wink: ). Jeśli potrzebujesz pomocy to na macznik@wp.pl

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Witam!

Posiadam X5 z 2004 roku po liftingu.Czy u mnie też pracuje ASB jak w temacie?

Mam ją od początku,czyli już 5 lat i kocham to auto ale przez ASB tracę cierpliowść.

W tym momencie przy 109 tkm przy dojeżdzaniu do świateł tak powiedzmy z 60-70 km/h i hamując do zera w skrzyni słychać wielkie duuup.Ma się wrażenie że zaraz wypadnie.

Czy to jej koniec? Może wystarczy wymienić olej i filtr.

Poza tym nie ma innych oznak.

 

a tracę cierpliwość ponieważ jest to moja "podobno" trzecia ASB.

Przy 20 tkm wymieniona w ASO na gwarancji (te same objawy) po 40 tkm i straszeniu sądami,(jadąc w Niemczech po takim duup został tylko jeden bieg 6,po ponownym odpaleniu wyszystko wróciło do normy) znowu wymiana i jedyne co zaroponował importer BMW Polska to przedłużona gwarancja na 4 lata lub 80 tkm.

I teraz to samo ale niestety gwarancji już nie ma.

Już nie wierzę tym z ASO.Co robić? Może polecicie jakiś dobry warsztat w okolicach Krakowa?

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po naprawie skrzyni. Pojechał na wakacje do Grecji i rozsypała się 10km przed domem w drodze powrotnej. Zapłaciłem za wszystko 5300pln. Mam cały karton części z tej skrzyni co poszły, sprzęgło pneumatycznie, kosze i tumult innych części. Skrzynia zmieniała biegi baaaardzo gładko nawet nie spodziewał się, że może się sypnąć. Moją oznaką było, że przy prędkości 60-80km skrzynia nie wiedziała co zrobić (zaczęło się na autostradzie) stale zmieniała biegi, gdy dałem na sekwencję - problem zniknął. Diagnostyka i naprawa 5300pln miesiąc bez samochodu. Wszystko zrobione w serwisie na licencji BMW. Ale cieszę się, że wróciłem z wakacji :) Gdyby to było inne auto, a nie BMW z pewnością klnąłbym na czym świat stoi. Miłość wszystko wybaczy :))
Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi facet w ASO powiedział że automat jest nie do zakatowania w E53 , ale widać że się mylił.

 

Jak narazie nie miałem problemu i mam nadzieję że jeszcze trochę pojeżdżę autem. Przebieg to 111kkm , skrzynia płynnie zmienia biegi. Mam E53 04

Gdy pytałem o wymianę oleju to w ASO powiedzieli mi że jest dożywotni i jeśli już , to wymienia się go gdy coś się dzieje ze skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - ja dzięki temu nie wymieniłem oleju w skrzyni, bo też w instrukcji i w ASO powiedzieli, że nie wymienia się, ale ... u mechanika na licencji BMW powiedzieli mi, że faktycznie nie wymienia się oleju, a ... całą skrzynię przy 200000km. :) Dlatego olej jak każdy inny przepracowuje się, gęstwieje, brudzi się i trzeba go wymienić. W ASO powiedzieli żebym nie wymieniał skrzyni 180tyś km. że się nie wymienia, a ja cudem wróciłem z wakacji - wykupiłem tak czy siak asistans, ale.... . Za ciężkie auto dla tej skrzyni.
Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz zregenerowaną skrzynię i jadę jutro na wymianę oleju ponieważ przy nowych częściach skrzynia (części) muszą się dotrzeć i trzeba po ok 500-1000km wymienić olej.
Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gdyby po wymianie oleju skrzynie się nie sypały to byłby to jakiś znak że jednak powinno się wymieniać, natomiast czy wymieniasz czy nie, to jak ma się sypnąć to się sypie. U mnie już 125kkm i nadal wszystko łądnie chodzi. Autem przejechałem 45kkm w tym roku i jeszcze na chipie jest ... tak więc zobaczymy czy wkońcu się sypnie czy też nie. Facet w ASO powiedział że przy wymianie oleju może dostać się jakiś brud i wtedy skrzynia może się sypnąć ... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Astro tak czy siak skrzynka padnie! Jestem wkurzony auto za ponad90tysi i taki szrot bo inaczej tego nie nazwe wielkie rozczarowanie.

Wymieniłem olej bo szarpała i przy stawaniu robiła kangurka po wymianie trochę przestało ale teraz znów.Niedługo jade na powturnaą wymianę poniewasz mechanik powiedział że tak trzeba po przejechaniu 3 do 5 tys km wymienić znów i potem się zobaczy ale ja zrobię to ale myślę że i tak padnie!Pozdrawiam i piszcie to ciekawy temat!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jeśli olej wymieniasz jak Ci już szarpie to nie licz że przejedziesz więcej niż 10tys. na tej skrzynce.

Olej nie naprawia skrzyni , olej spełnia rolę sprzęgła oraz smaruje skrzynkę jednocześnie chłodząc.

Na własne oczy widziałem auto tzn. E39 530d z tą samą skrzynką tj. A5S390R ( która występuje w E53 z silnikiem 184KM) z przebiegiem 500tys. skrzynia cały czas w oryginale olej wymieniany od 100tys co 80tys.

Sam posiadałem również taką E39 w automacie jak i również E53 w automacie.

Pomimo tego że kupuję auta używane wymieniam olej zawsze w skrzyni i jak dotąd nigdy mnie nie zawiodła a robię każdym z autek ok. 100tys.km!!!

Zresztą wątek o wymianie olei w skrzyniach jest w dziale serii 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
powiem wam że zwariowałem od tych tematów na temat wymiany oleju w skrzyni bądź nie :/ moja skrzynia pracuje idealnie mam przejechane 220 tys wątpie żeby kiedyś ten olej w skrzyni był wymieniany i teraz zastanawiam się nad wymianą boje się że po wymianie może się coś zacząć walić jak myślicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.