Skocz do zawartości

Pomocy z live data i bledami -INPA


wke2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeskanowalem swoje autko inpa i mam bledy :

1. ZKE1: ADV01 jam protection active i ADV02 ADV Relay, fuse ( tylko ten drugi jest chwilowy, oczywiscie chodzi o jakis bezpiecznik i przekaznik )nie wiem do czego sie to odnosi, w GT1 nie mam tego błedu;

 

Live data

 

1. Ignition angle -chodzi tu o kat zaplonu, gdy zalaczam stacyjke to kat jest juz 28! i czujniki stukowe pokazuja 0, a po odpaleniu samochodu 42!, knocking signal czyli sygnaly z czujnikow spalania stukowego skacza obydwa od 3 do 13- 14V, gdz sprawdzam na Gt1 to knock sensor jest na OFF.

Po odlaczeniu jedenego z czujnikow nadal wskazania w Inpie sa takie same czyli z obydwoch. gdy natomiast odlacze drugi to silnik nie odpala.

Czy jest jeszcze inny czujnik ktory odpowiada za kat zaplonu?

2. Adaption Value TEV - chodzi tu chyba o emisje spalin Transitional Emission Vehicle

ale nie jestem pewny i czemu ta wartosc jest tak wysoka

3. EMS – Voltage, moze tu chodzi o Engine Management System czyli system zarzadzania silnikiem, ale nie wiem czy to się kryje pod tym skrotem i z czym wiaze sie to napiecie, po odpaleniu samochodu skacze poza zakres

 

Proszę o ewentualna interpretacje tych wartosci i wskazanie co może być uszkodzone, to co znalazlem opisalem

Z gory dziekuje

Pozdro

 

 

 

http://images33.fotosik.pl/286/74de0f72d1a05f80.jpg

 

 

http://images29.fotosik.pl/230/319939b05302c72d.jpg

 

 

 

http://images27.fotosik.pl/229/942cb4990c778ea9.jpg

 

 

http://images23.fotosik.pl/229/943db3f3804ff57a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm lambda ?

 

co do błedów w ZKE to zaobserwowal kolega jakies wadliwe dzialanie centrala/alarmu/immo ?

 

Czasami mam problem gdy go zamykam lub otwieram z pilota to nie chce działać, musze odczekac troche, albo go z kluczyka otworzyc ( alarm jest jakis firmowy).

 

Jesli chodzi o sonde lambda , to na impie pokazuje mi błąd:

200 Lambda regulating limit

Error frequency: 45

Engine temperature 98.10 Grad

lambda probe voltage 4.74 V

Mixture limit lean ( Regulator + Adaption)

Foult stored after de-bouncing delay

Error not present

Sporadic error

 

 

Kasuje go, ale pojawia sie znowu znowu gdy przejade troche samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Cały czas walcze, i sprawdzilem sonde lambda, chodzi dobrze na benzynie, natomiast na gazie na biegu jałowym pokazuje cały czas 4.7 V, czyli ze mieszanka jest za uboga, wyglada na to ze wogole nie jest połaczona przy gazie, albo zle reaguje komputer od gazu.

Kasowałem adaptacje GT1, ale nie kasuje sie Adaption Value TEV .

 

Sprawdzałem oscyloskopem czujniki spalania stukowego ale one dzialaja poprawnie w przeciwieństwie do tego co pokazuje inpa ( napiecie nie skacze) takze czujnik połozenia wału korbowego i rozrzadu ( tylko troche ciezko owiedziec po wyniku pomiaru czy sa na 100% dobre).

 

Wydaje mi sie, że przyczyna leży w tym że przez gaz rozjechały sie mapy.

Spróbuje odlaczyc akumulator na kilka godzin zeby sie wszystko z ramu skasowało i rozłaczyc gaz i sprobowac jeszcze raz wystartowac na ustawieniach fabrycznych tylko na benzynie, obserwujac czy nadal jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wke2

Inpa kasuje adaptacje (w zakladce z bledami jest reset). To prawda, mapy mogly sie porozjezdzac. Skasuj adaptacje, przejedz na benzynie z 50km i sprawdz jeszcze raz czy sa jakies bledy w sterowniku, jak ich nie bedzie to znaczy ze sterowanie radzi sobie dobrze z silnikiem, jak beda to znaczy ze trzeba grzebac w samochodzie dlozej. Jak na PB samochod chodzi jak nalezy to wowczas dopiero mozna sie brac za regulacje gazu.

Witam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.