Skocz do zawartości

Jak odpowietrzyc chlodnice E39


Dzik 528

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chodzi o to ze nawet jak mam odkrecony korek od chlodnicy i zaworek niebieski na dole i na goze czarny i wlaczam silnikto po czasie wypycha mi wode na zewnatrz a w dwoch wezach ktore ida do termostatu sa puste nie ma obiegu.Pomocy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie rozumiem?

Masz w czasie odpowietrzania odkręcony niebieski zaworek na dole chłodnicy???? :shock:

Czy ja się mylę czy to jest korek spustowy?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe odpowietrzanie z odkręconym spustowym :duh: Nie dziwne ze nie ma obiegu! A co tam ma biegać??? Powietrze? Spust zakręc na zycher zalej płyn w wyrównawczy (auto zimne) odkręć odpowietrznik u góry chłodnicy i sam sie powinien odpowietrzyć jeśli wszystko jest ok. Podczas operacji we wnętrzy nawiew na ciepłe na max i pilnuj temperatury żeby nie zagotować. Uzupełniaj płyn bo będzie połykać. Wisco powinno wystartować po osiągnięciu przez silnik temperatury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi znajomy odpowietrzal tak ze:

 

dolal plyny do zbiornika, odkrecil obydwa odpowietrzniki i mocno dmuchal do wlewu plynu az zaczal zamiast powietrza wylatywac plyn z pod tych krokow i szybko zakrecalem ten odpowietrznik , pozniej drugi raz dmuchanie zeby z pierwszego wylecialo powietrze i zaczal leciec plyn i rowniez szybkie zakrecenie. Uzupelnienie plynu do poziomu OK zakrecenie korka i pozniej palenie auta z ogrzewaniem na fulla. TAk gdzies cala operacja trwala ok 15-20 minut.Autko zlapalo pion jeszcze chwile pochodzilo z ogrzewaniem , pozniej na sam koniec uzupelnie plynu i autko zostalo odpowietrzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.