Skocz do zawartości

E36 316 Jakiej szerokości onopy?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zakładaj kolego nic szerszego niż 205 bo odbije się na spalaniu i osiągach.

Na felgi 7 cali pakuj 205/55/16 i śmigaj.

PS. A jaką masz budę :?: Do coupe to szły 205 a do sedana to nawet 185 jeśli się nie mylę a jeśli się mylę to mnie poprawcie :mrgreen:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sedana powiem ci ze teraz mam 205 na 6-cio calowej stalówce i wozi mnie na zakrętach,w alu będzie 7 cali szerokości i ten rozmiar inaczej się naciągnie. 185 to wąska opona. 215 chyba będzia za szeroka. zostane przy 205 ale myślałem o profilu 50.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195 spokojnie wchodzi na felgę 7 cali. Opona jest prawie równo wtedy z felgą :wink:

Fakt 185 troszkę śmiesznie wygląda na E36 :D No a do tego jest za wąska na 7 cali felgę.

195/55 będzie ok. Przekłamanie będzie wynosic tylko 1%.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szerokości 195 i 7calowej feldze trzeba uważac przy dojeżdżaniu wzdłuz krawężnika żeby nie porysować felg ale pasują. Sądzę ,że 205 będzie lepsza,ładniejsza i stabilniejsza jazda ale nie szersza na ten silnik bo faktycznie odbije się na spalaniu i przyspieszeniu :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie znależć dlatego,że 205/50 wychodziła w większości na 15 cali(duży wybór) a 16 cali miało bmw w opcji 205/55/16. Wynika z tego,że cieżko bedzie z dużym wyborem a co za tym idzie to wyższe koszta opon 205/50/16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rada : pamiętaj żeby sprawdzić rok produkcji opony(w niemczech niemiecki TUV przewiduje żywotność opony na ok.4 lata) żeby utrzymać wartosci jezdne opony. Bo być może dłuższy czas leżały gdzieś na magazynie i sprzedający zrobi dobrą cene żeby się ich pozbyć. Na każdej oponie jest oznaczony otoczką który tydzień roku i rok produkcji razem np.1108 tzn. że opona jest z lutego 2008 roku. :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe szczegół. Mam 016 to czyba ze stycznia 2006. Tak? Tylko lip ajest teraz bo felgo były z dystansem i obcieraja mi o błotnik przy trzech obobach w środku. Czy jak wkręce gumy w spręrzynę to będzie troche twardziej i podniesie się auto? Wiem że najlepszym wyjściem jest zmiana spręrzyn ale to dopiero za miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie strasz. Ale PILOTY były promukowane w tym czasie? Jutro spojze dokładnie i poszukam moze jeszcze innej numeracji w otoczce. Ale one są z cyckami jeszcze to nie mogą być dwunastoletnie. Guma nie jest sparczała ani nie są popękane przy bierzniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były produkowane. Min michelin pilot hx albo pilot sport. Sam mam 1 szt takiej opony na kole zapasowym - wyglada super nie sparciała- nie spękała guma swiezutka. gdyby jeszcze istniała szansa dokupienia takiej drugiej to bym chetnie je załozył na tyl.

 

Jak kolega napisał jak masz trzy cyfry to bedzie to styczen 1996

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he kolego zastanawiasz sie nad oponkami - ja mam tez 316 coupe i u mnie fabrycznie wyszlo z szerszymi oponami, tj. 225/55/16 wiem ze to sa troszke za szerokie oponki dlatego mam zamiar je wymienic na 205/50/16 a najlepiej byloby wymienic cale alu na 17" lub nawet 18" dodam ze mam sportowe zawieszenie gwintowane wiec nie powinno byc zadnego problemu z wcisnieciem 18" pozdrawiam

Były:

Ford Fiesta XR2i

Opel Calibra 2.0 16v ECOTEC

BMW E36 316I Coupe '98

BMW E46 330D Sedan '00

BMW E36 318 IS '95

vauxhal omega 2.5 v6

BMW E39 540iA '98

vw passat 1.9tdi

e46 328i '00

E46 325Ci kabrio '04

E60 520i '04

E46 330D touring Indyvidual '02

Jest:

BMW E65 730D '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były produkowane. Min michelin pilot hx albo pilot sport. Sam mam 1 szt takiej opony na kole zapasowym - wyglada super nie sparciała- nie spękała guma swiezutka. gdyby jeszcze istniała szansa dokupienia takiej drugiej to bym chetnie je załozył na tyl.

 

Jak kolega napisał jak masz trzy cyfry to bedzie to styczen 1996

 

Dzisiaj razo sprawdziłem dokłądniei to nie jest 016 tylko 019pomyliłem sie. Mam PILON HX naprawde dobre gumy.

 

ozi, nie wiem jak zacytować drugą wiadomosć. Mi też weszły bez problemu. Są na równo z błotnikiem ładny wygląd, ale mam słebe sprężyny z tyłu. Wkręciłem gumy ale na większym dołku obciera. Czy jak chciał bym zamontować jakieś sportowe spręzyny to trzeba odrazu i takie same amortyzatory? Czy moze spręzynę o jakiejś klasie zielonej twardości. Podobno są mocniejsze od seryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy rozmiary w Was nie powinny być następujące: 205/55/16, 225/50/16, 235/40/17 ???? no mogą byc jeszcze 215/45/17

 

U mnie na wnece drzwi podane są rozmiary i w instrukcji również.

no chyba ze coupe ma inaczej.... ale zakłożenie innych opon np 225/55/16 bedzie przekłamywać osiagi na liczniku.

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/55/16 to może jeszcze tak nie są złymi oponami. Ale 225/50 są za szerokie do 1,6 :mad2: . Już o tym pisaliśmy wcześniej.205 są w sam raz a jesli się uprzesz to załuż sobie 215 ale jak nigdy nie jażdziełś na tak niskich kapciach a jeżdziesz po słabej drodzę to ja bym nie pojecał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste rozwiązanie:

Otwórz drzwi i zobacz jakie masz dopuszczalne rozmiary na naklejce znajdujacej sie na słupku. JA w swojej coupe mam dopuszczalne nawet 17" o 16 nic nie pisze...tylko 15" albo 17"

i tam masz tez jakie powinno być cisnienie w kołach.

Z racji tego, że spadł śnieg, przypominam, że piłowanie GOLFA na ręcznym, to nie DRIFT!!!!

***

Nie dyskutuj z idiotą , na początku sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

***

http://picasaweb.google.co.uk/kieltj/BMW - moje BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie Jarku na tej tabliczce wszystko jest napisane - sa 15" , 16" oraz 17" a ja i tak zapewne niedlugo wrzuce 17" albo 18" :D

 

 

a tu zdjecie omawianej tabliczki:

 

http://images32.fotosik.pl/212/ad00680da688438em.jpg

Były:

Ford Fiesta XR2i

Opel Calibra 2.0 16v ECOTEC

BMW E36 316I Coupe '98

BMW E46 330D Sedan '00

BMW E36 318 IS '95

vauxhal omega 2.5 v6

BMW E39 540iA '98

vw passat 1.9tdi

e46 328i '00

E46 325Ci kabrio '04

E60 520i '04

E46 330D touring Indyvidual '02

Jest:

BMW E65 730D '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji podepne sie pod temat i zapytam o takie coś:

http://images24.fotosik.pl/196/d12becca345bfd4f.jpg

 

jak myslicie czy to procentowe "przekłamanie" licznika mieści sie w jakieś normie ?? i jezeli tak/lub nie to jaka jest mniej wiecej norma (czy w ogóle taka jest)

Z racji tego, że spadł śnieg, przypominam, że piłowanie GOLFA na ręcznym, to nie DRIFT!!!!

***

Nie dyskutuj z idiotą , na początku sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

***

http://picasaweb.google.co.uk/kieltj/BMW - moje BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.