Skocz do zawartości

tarcze wentylowane


BMWauto

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wiekszość sedanów 318i w e36 posiada z przodu tarcze hamulcowe niewentylowane, widzialem jednak wersje z wentylowanymi. Wiecie od czego to zależało? Dodam ze widziałem akurat takie tarcze w e36 318i z 1996 po lifcie.Spotkaliscie sie także w 318i/ 316i z tarczami wentylowanymi?

Dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wygląda tak:

W 316i czy to z początku produkcji czy z końca, realoem podaje tlko jeden wymier tarcz 286x12, czyli tarcze niewentylowane.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA71&mospid=47435&btnr=34_0041&hg=34&fg=05

W 318i również cały okres produkcji były wentylowane i niewentylowane.

Wentylowane były (nie jestem mistrzem angielskiego :wink: ) For wehicles with payload increase. Musisz sobie przetłumaczyc :wink:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA91&mospid=47437&btnr=34_0041&hg=34&fg=05

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
payload - czyli ciężar użyteczny, czyli pewnie to samo co całkowita masa dopuszczalna, odnośnie różnych tarcz hamulcowych w bmw e36 318 chodzi pewnie o nadwozie kombi, dostosowane do przewożenia cięższego ładunku, w związku z tym pojawia się potrzeba wyhamowania większej masy - dlatego też pojawiają się efektywniejsze hamulce, to tylko moje domysły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Z tym ze ja właśnie widziałem je w sedanie e36 318i z 1996 roku, którym jeździł mój szef jak byłem w UK. Odkupił on te auto od swojego kolegi który pracował w bmw. pozatym przeglądając czesci w intercarsie w necie,(już dokładnie nie pamietam ale chyba tak) oferują tarcze wentylowane do sedana 318... Wiec rozumiem ze jesli nawet takie tarcze były to żadko spotykane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.