Skocz do zawartości

podswietlenie licznika i innych...


tomaszektomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

witam! w moim e34 czasem zgasalo podswietlenie licznika oraz pokretel itd... czasem pomagalo wylaczenie i wlaczenie ponowne swiatel mijania. teraz caly czas juz mi nie dziala podswietlenie. lampki w podsufitce dzialaja. kontrolka jak migacz jest wlaczony tez. co to moglo sie stac? jakie sa mozliwosci? ile szykowac siana na naprawe :D? pozdrawiam
e34 '94 m43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dzialaja ci prawidlowo - i sciemniaja sie po kreceniu pokretlem -: panel ogrzewania, przyciski swiatel i halogenow to masz popalone zarowki. zdejmuj kiere, wyjmij zegary, otworz je na pol (po przekreceniu czarnych zamkow) i zarowki masz na wierzchu. zarowki to W3W, kup od razu 3 zebys nie musial za tydzien ponownie tego robic. nie kupuj w5w - bo sa mocniejsze i potopia ci swiatlowody w srodku, moze i najpierw beda ladnie swiecic ale z czasem coraz gorzej.

 

p.s. jesli masz poduche to odepnij przed robota akumulator.

------------------

jesli pokretla tez gasna to pewnie przerywa ci sciemniacz, ewentualnie juz spalil sie bezpiecznik w srodku. poszukaj na szrocie uzywki, bedzie najtaniej - z e36 nie pasuje, inne wtyczki, ale jak sie uprzesz i podszlifujesz to dzialac bedzie. pisze o tym bo wygladaja niemal identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem podczes jazdy gasnie (po chwili ponownie działa) podświetlenie zegarów i środkowej konsoli - włacznik z potencjometr wymieniony, czytałem gdzięś że odpowiedzialny za to jest przełacznik kierunkowkazów ile w tym prawdy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelacznik kierunkow nie ma na 100% z tym nic wspolnego, napiecie sie musi tracic albo przed albo po regulatorze, moze jakies kable wam dyndaja i zwieraja sie na chwilke? macie orginalne wtyczki do radia? czy ktos cial kable i dorabial ISO? tam tez idzie podswietlanie i moze jest zle zaizolowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio było nowe wstawione przez poprzedniego właściciela, nie wiem jak wygląda spraw z wtyczką, ale jeżeli coć by tutaj było nie tak to i podświetlanie deski rozdzielczej równiez by gasło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w słuzbowym oplu - gasła tablica rozdzielcza, tylko pare kontrolek działało, ale inne podświetlenia działały. Później też przy gaśnięciu tablicy zamierały wskazówki.

Przyczyną tego była usterka immobiraissera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam immobiraissera a wskazowki dobrze dzialaja. ale cale podswietlenie licznikow i deski nie dziala. kontrolki i licznik dzialaja ale podswietlenie licznika nie. podswietlenie w podsufitce w lampkach dziala. tylko nie dziala podswietlenie licznika i deski... ciekawe czemu....
e34 '94 m43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wymieniał juz zarówkę w podświetleniu pokręteł ogrzewania. Nie chcialbym rozkręcać na darmo a realoem nie określa w sposób czytelny typu zarówki.

 

Nr 7 na rysunku:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HB51&mospid=47370&btnr=64_0134&hg=64&fg=20

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam immobiraissera a wskazowki dobrze dzialaja. ale cale podswietlenie licznikow i deski nie dziala. kontrolki i licznik dzialaja ale podswietlenie licznika nie. podswietlenie w podsufitce w lampkach dziala. tylko nie dziala podswietlenie licznika i deski... ciekawe czemu....

 

sprawdz przy wylaczniku swiatel i regulacji ostrosci /jasnosci/podswietlenia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam immobiraissera a wskazowki dobrze dzialaja. ale cale podswietlenie licznikow i deski nie dziala. kontrolki i licznik dzialaja ale podswietlenie licznika nie. podswietlenie w podsufitce w lampkach dziala. tylko nie dziala podswietlenie licznika i deski... ciekawe czemu....

 

sprawdz przy wylaczniku swiatel i regulacji ostrosci /jasnosci/podswietlenia :roll:

 

ja już wymieniłem na drugi i dokładnie to samo, czytałm gdzies na forum ze gośc miał identyczny problem i w końcu kompletnie padł mu przełzcznik od kierunków po wymianie wszystko wróciło do normy- przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wymieniles wlacznik :?: a regulator :?:

 

 

ja już wymieniłem na drugi i dokładnie to samo, czytałm gdzies na forum ze gośc miał identyczny problem i w końcu kompletnie padł mu przełzcznik od kierunków po wymianie wszystko wróciło do normy- przypadek?

 

dziwne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiedziałem i jeszcze na mocnym kacu to wymieniałem. skutki: brak regulacji na nogi, ale przynajmniej wszystko świeci :mrgreen:

 

I po bólu. Zarówka którą tam się montuje to zarówka całoszklana 1,2W. Przy okazji wyczyściłem spręzonym powietrzem wentylatoek w panelu. Operacja zakonczona powodzeniem. Zdemontowałem licznik i pochowałem kable od radia. Przy okazji sprawdziłem jakie idą zarówki do podswietlenia. W3W. Przy okazji jedna sięspaliła więc wymienię je wszytkiezeby znowu posłużyły kilkanascie lat :) Tym bardziej ze kost jest niewielki.

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale co moze byc u mnie za przyczyna ze nie swieci podswietlenie cale i deski i zegarow a raz po raz sie zapala i dziala wszystko ale ogolnie 95% czasu nie dziala zadne podswietlenie... mozliwe ze to regulator napiecia przy alternatorze?

 

albo kostka nie styka od licznika lub zimny lut....sprawdz probowka dokad dochodzi napiecie ...jak nie potrafisz to jedz do elektryka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.