Skocz do zawartości

Które kable to sygnał po wysokiej w e39 z navi?


ltCobigt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc, sprawa dotyczy e39 (styczeń 1998r.) z navi MKII i małym monitorkiem nawigacji. Mam nagłośnienie hifi 10 głośników, wzmacniacz i subwoofer, a chce podłączyć inny sub który napędzi nowy odseparowany zestaw przedni. Wiem że sygnał mogę znaleźć tylko po wysokiej i mam pytanko jak mogę zlokalizować ten sygnał w okolicach deski rozdzielczej, domyślam się że będzie to 8 przewodów, 4 na przednie głośniki prawe i lewe oraz 4 na tylne głośniki prawe i lewe. Czy kable te wychodzą z tyłu monitora od navi? Jeśli tak to które to są dokładnie, jakie mają kolory, jak je zlokalizować, będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu nie ma tych sygnałów, tylko z tyłu w podłodze bagaznika koło narzędzi i podnośnika, pod plastikową pokrywą. Kable do głośników są poskręcane parami i 2 kolorowe.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd one idą? Od wzmacniacza? Czyli panel sterujący z monitorem z przodu to tylko sterowanie? Nie ma tam sygnału? Teraz to już zgłupiałem :) Czyli jak będę chciał podłączyć osobny wzmacniacz (ma one wejście wysokoprądowe) to muszę złapać sygnał wychodzący już z wzmacniacza, który jest w bagażniku, czy może te sygnały są jeszcze przed wzmacniaczem ? Jeśli tak to skąd one idą?

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat, mam radio Prfessional+zmieniara+sub+10glos. czy mozna zastapic seryjne wzmacniacz innym? to seryjneo wzmacniacz wchodzi z radio po niskiej tak?

 

Oczywiscie chce wymienic tez glosniki i suba....

Bylo:

'98 728iA

'96 520i

'97 528i Touring

'02 X5 4.6is

'04 M3

jest:

'06 530xd

'07 118d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW radio jest zintegrowane ze wzmacniaczem, wszystkie sygnały przychodzą do radia i ono zajmuje się wzmocnieniem i wyborem źródła sygnału. Tak jak napisałem wcześniej - tam weźmiesz sygnał wysokoprądowy, nic więcej nie wykombinujesz, chyba, że dostaniesz się do elektroniki radia i z tamtąd sobie wyprowadzisz niskoprądowy. W Twoim przypadku (bo masz HiFi) jest jeszcze dodatkowy wzmacniacz rozdzielający na 10 głośników, ale on i tak korzysta z wysokoprądowych sygnałów.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, ale gdzie jest źródło tego sygnału wysokoprądowego? Pisałeś że:

 

tylko z tyłu w podłodze bagaznika koło narzędzi i podnośnika, pod plastikową pokrywą.

 

Ale skąd idą te przewody?

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW radio jest zintegrowane ze wzmacniaczem, wszystkie sygnały przychodzą do radia i ono zajmuje się wzmocnieniem i wyborem źródła sygnału. Tak jak napisałem wcześniej - tam weźmiesz sygnał wysokoprądowy, nic więcej nie wykombinujesz, chyba, że dostaniesz się do elektroniki radia i z tamtąd sobie wyprowadzisz niskoprądowy. W Twoim przypadku (bo masz HiFi) jest jeszcze dodatkowy wzmacniacz rozdzielający na 10 głośników, ale on i tak korzysta z wysokoprądowych sygnałów.

 

Tu to już się zagmatwałem, czyli jak to jest? Radio zintegrowane ze wzmacniaczem, oki, ale gdzie ono się znajduje, z przodu czy z tyłu? Czy ono jest wbudowane w ten panel sterujący od navi na konsoli przedniej? A to co znajduje się po lewej stronie za obudową bagażnika pod czytnikiem DVD i za zmieniarką to jest sam wzmacniacz tylko? Chce poprostu podłączyć nowy wzmacniacz 2-kanałowy i nowe głośniki na przód do niego, chce to tak zrobić żeby jednostka sterująca została seryjna (nie chce dodatkowego radia) i żeby nadal było słychać komendy z nawigacji w głośnikach i działał też zestaw głośnomówiący od fabrycznego telefonu.

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff ... :mad2: :mrgreen:

Radio jest z tyłu - w kombi w podłodze, w sedanie z boku koło światła. Radio jest zintegrowane ze wzmacniaczem i wychodzi oczywiście od razu sygnał "po wysokiej" (wysokoprądowy), jeżeli dany model ma lepsze nagłośnienie, to ten sygnał jeszcze idzie na dodatkowy wzmacniacz z boku po lewej stronie pod czytnikiem - jego głównym zadaniem jest rozdzielenie sygnału na więcej głośników i ich zasilenie.

Mówimy o systemie nagłośnienia w samochodzie z navi ! (bez navi, radio jest z przodu, a jeżeli jest dodatkowy wzmacniacz, to jest w tym samym miejscu jak w samochodzie z navi).

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff ... :mad2: :mrgreen:

Radio jest z tyłu - w kombi w podłodze, w sedanie z boku koło światła. Radio jest zintegrowane ze wzmacniaczem i wychodzi oczywiście od razu sygnał "po wysokiej" (wysokoprądowy), jeżeli dany model ma lepsze nagłośnienie, to ten sygnał jeszcze idzie na dodatkowy wzmacniacz z boku po lewej stronie pod czytnikiem - jego głównym zadaniem jest rozdzielenie sygnału na więcej głośników i ich zasilenie.

Mówimy o systemie nagłośnienia w samochodzie z navi ! (bez navi, radio jest z przodu, a jeżeli jest dodatkowy wzmacniacz, to jest w tym samym miejscu jak w samochodzie z navi).

 

No! Trzeba było tak odrazu :) Teraz już wiem co jest grane, dzięki za wyjaśnienie, myślałem że radio jest wbudowane w ten panel z navi z przodu. Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeśli wywalę ten wzmacniacz pod czytnikiem DVD i zastąpię go swoim to czy nie stracę jakiś funkcji takich jak komendy z navi, głośnomówiący? Chce poprostu wiedzieć czy jest to wzmacniacz tylko wzmacniający i rozdzielający sygnał na 10 głośników czy pełni jakieś inne funkcje? Rozumiem też że za regulacje balansu prawe - lewe oraz tylne - przednie głośniki on nie odpowiada?

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przeczytał dokładnie to byś odrazu zrozumiał :)

Trudno mi powiedzieć jak zareaguje system, przy HiFi, być może się to uda, z tego co pamiętam wzmacniacz HiFi, nie jest niczym sterowany (bo Top HiFi/DSP napewno tak ...)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.