Skocz do zawartości

320d jak sprawdzić przepływomierz


giepe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 320 d z 2000 r , jakoś dla mnie to on nie jedzie tak jak powinien .Zmieniłem termostat bo był niedogrzany silnik oraz filtr powietrza , kata już też nie mam ,ale i tak nie jest to rakieta no i łapie dziurę pomiędzy 2200 a 2500 obrotów . Mam podejrzenia że to przepływomierz , ale zanim go kupię to chciałbym mieć pewność że to on . Napiszcie gdzie on się dokładnie znajduje i jak go sprawdzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE ...podstawowy test przeplywki : pisalem juz o tym milion razy - jak na 4. biegu z gazem w podloge ekonomizer staje na 19 litrach to jest OK raczej przeplywka , a jak na 15-16 to przeplywka jest raczej do kitu ....nie slyszalem jeszcze zeby ten test sie nie sprawdzil .

 

Na moje oko to wlasnie przeplywka , dziury w obrotach one najczesciej powodowaly, polecam temat z linku w podpisie . :mrgreen:

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem dzisiaj próbę , staje na 15 l , a więc wymiana ,dzięki

 

sprawdz tu...http://www.przeplywomierz.pl/sklep,2474,,,01,,pl-pln,16344,0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Mike masz "chipa" wiem co on robi z ekomonizerem :lol: ..u mnie na 5. wychodzila wskazowka poza skale :lol: .

Lecz normalnie bez wgranego programu staje na 16 litrach .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ten test robiłem na 4-ce to się rozpędziłem do 130 bo nie mam tu w okolicy żadnej szerszej trasy , ale stał na 15l i koniec , jutro jeszcze posprawdzam te wszystkie rury gumowe od powietrza może gdzieś jest dziura , zbigniewst a Ty masz chipa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przed chipem tak ledwo ledwo na 4 biegu zamykałem, po chipie na 5 biegu lekko jakby poza skale wychodzi :-). Na 1 2 3 biegu różnicy w chipie czy niesprawnej przepływce tak nie widać.

PS- jak sie okaże ze jednak to nie przepływka nie ponoszę odpowiedzialności ...i kosztów :-)

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek masz chipa takze nie siej zamentu, w serii na 5 biegu staje na 15-16 litrach ze sprawna przeplywka .

 

Po chipie potwierdzam, na 5 biegu wskazowka wychodzi poza skale .

 

Giepe - to na bank przeplywka, nie masz co sprawdzac .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja wymienilem i co nadal nie dochodzi do 20l na 4 biegu. Problem moze byc soft. Co dziwne jesli bede trzymal silnik na wysokich obrotach to dojdzie do 19l/4 bieg i 15l/5.

 

Ale jak sie rozpedzam od dolu to nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
chcesz sprawdzić przeływke podłącz sie pod komp, jak miałem sprwną przepływke to na 6 biegu zamykał sie ekonomizer na ful a jak zaczeły sie problemy do 4-ki było oki według ekonomizera a auto i tak nie chodzio jak trzeba a 5 i 6 juz lipa, 15 czasem 17 pokazywało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja sprawdzenia przeplywki to test dynamiczny na disie lub carsofcie(troche wolno sie zmianiaja dane).Na 1000 wymaganych jednostek musi byc 1000 pokazanych przez przeplywke az do obrotów gdzie silnik ma moc max.Wszystko ponizej to uciekajace koniki bokiem :lol: Dla przykladu przeplywka mierzyla mi 860 jednostek i owszem przy 2500 obr przy pelnym obciazeniu(gaz w podlodze) ekonomizer pokazywal 15 a nawet cos kolo 16l ,lecz im dalej po obrotach wskazowka sie cofala i przy 4 tys robilo sie 12l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj możesz popatrzeć jak wygląda test w DIS przepływomierza po 2 filmy na jeden rodzaj testów. Pierwsze 2 pokazują wskazania kompa podczas jazdy, to czego oczekuje i to co zmierzył(stary wadliwy przepływomierz BOSCH ....314:

 

A tu masz już konkretny test przepływomierza, oczywiście przepływka niesprawna (nowa-zamiennik):

 

Miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.