Skocz do zawartości

[E39] zmieniarka cd i odtwarzanie mp3


vortex5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukalem na forum podobnego tematu ale nie znalazlem. Mam zmieniarke CD (do tego duzy wyswietlacz Navi i czytnik MK4, jesli to ma jakies znaczenie) i zastanawiam się, czy mozna jakos wymusic rowniez odczyt plikow mp3? Wiem, że w E60 aktualizacja softu pozwala na uzyskanie takiej możliwości, ale jak wygląda to w E39 z fabryczną zmieniarką? Soft mam najnowszy, ale mp3 jak nie czytalo tak nadal nie czyta. A moze w E39 jedynym wyjsciem jest zakup zmieniarki mp3?

 

Dzieki za odpowiedz, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtanszym wyjsciem jest zakup kasety z kabelkiem ktora pakujesz do odtwarzacza kaset kabelek podpinasz pod iPoda albo telefon i smiga jak ta lala :D jak to ladnie podlaczysz to wcale nie musza Ci wiesiec kable :)P tylko trzeba troche pomyslec.
NO BMW - NO FUN !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za odpowiedzi, widac wiec ze nie da sie tego zrobic manipulujac softem. Co do pomyslu z kasetą i kabelkiem to mi sie nie sprawdzi, bo mam duzy wyswietlacz navi a slot na wsuniecie kasety jest za nim, czyli musialbym non-stop jezdzic z odchylonym wyswietlaczem, co nie byloby zbyt praktyczne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub u mnie za 1450zł. :mrgreen: - ostatnia sztuka - z 2006r. ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam duza navi i nie jezdze z wysunietym. Ten kabelek jest cienki i ekran sie spokojnie zamyka bez zadnych zggrzytow czy zaciec. i kabelek wcale nie musi wisiec i przeszkadzac tylko mozna go ladnie pochowac :D
NO BMW - NO FUN !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm :mrgreen: jak to jest z ta zmieniarka mp3 ?? Wypinam CD i wkladam mp3 i wszystko smiga jak CD ?? tzn na ekraniku i wszystko pod reka ?? czy trzeba dokupywac jakies przejsciowki i duperele ? :norty: :shock:
NO BMW - NO FUN !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no opisane moze i jest ale nie po mojemu :D ...a ja nadal nie wiem czy trzeba jakies kable zeby zmienic na zmieniarke mp3 czy tylko wyciagam cd i wkladam mp3 ? :D i wszytsko chadzia jak ta lala ? :D :norty:
NO BMW - NO FUN !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie masz w zmieniaczu CD wyjscia audio SPDIF (cienki, czarny kabelek z okraglym, metalowym zlaczem), to bedzie chodzic bez zadnych ceregieli. Do zmieniacza powinny dochodzic tylko dwie wiazki przewodow. Urzadzenie wtedy jest Plug and Play. Wystarczy tylko srubokret i 10 miniut.

Klopot wystepuje, gdy jest DSP oraz instalacja jest, zdaje mi sie, sprzed 2001-2002 roku.

Sprawdz, po prostu, czy wystepuje u Ciebie ten czarny, pojedynczy przewod.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm :mrgreen: jak to jest z ta zmieniarka mp3 ?? Wypinam CD i wkladam mp3 i wszystko smiga jak CD ?? tzn na ekraniku i wszystko pod reka ?? czy trzeba dokupywac jakies przejsciowki i duperele ? :norty: :shock:

Tak - jeżeli zmieniarka jest oryginalna BMW, to wypina się stara zmieniarką, a wpina nową. Jak jest DSP, to fakt nie da się. A rocznik nie ma znaczenia.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczii, cos z Toba nie halo. Walisz wielkimi bukwami, nie wiadomo dlaczego. Co chcesz wykrzyczec? Pytasz drugi raz o to samo. Juz raz udzielilem Tobie odpowiedzi. Poszukaj na poprzedniej stronie, moze Ci sie uda....

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUKWY DLA MNIE SĄ WPORZĄDKU MOŻE MASZ JAKIEŚ KOMLEKSY NO ALE TO TWOJA SPRAWA. JESZCZE CHCIAŁEM ZAUWAŻYĆ ŻE W PIERWSZE PYTANIE RÓŻNIŁO SIĘ ZNACZNIE OD DRUGIEGO. POZDRAWIAM ARECKIEGO CZY JAKOŚ TAK.

Ale dla innych nie są w porządku, tak samo nie jest w porządku z net-ykietą.

Odpowiedź padła - do kupienia na eBay lub Allegro, a ja dodam, że ewentualnie też u mnie ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Musi być od : E39, E46, X3 lub X5, rocznik dowolny i tylko takie pasują.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy na pewno? Bo widziałem na allegro zmieniarki od X3 nowego które nie pasują do E39.

 

Znalazłem też coś w necie na temat zmieniarki Alpine CHAS634 (odtwarza MP3). Podobno pasuje do E39 a są dużo tańsze niż oryginały. Czy ktoś może sprawdzał lub ma taką w E39 i mu działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno, nowa X3 ma to samo co stara X5, chyba, że chodzi o nową X5, to nowa ma inną ...

Alpina nie pasuje, musi być tylko oryginał (pomijam za pośrednictwem interfejsów, ale to spore koszty ...)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dajcie jakies zdjecia jak podłączyć tą zmieniarke bo niemam pojecia jak to zrobic. na zdjeciach zmieniarka i to co mam radio i navi. radio profesional ale niema miejsca zeby podpiąć tam, wiec nie wiem o co chodzi. BMW 530 2002r

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img398.imageshack.us/img398/1103/cimg3321vl0.jpg

%5B640%3A20%5Dhttp%3A//img398.imageshack.us/img398/1103/cimg3321vl0.da8720c69e.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img110.imageshack.us/img110/3589/cimg3322oa5.jpg

%5B640%3A20%5Dhttp%3A//img110.imageshack.us/img110/3589/cimg3322oa5.fbc71cbe96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.