Skocz do zawartości

separator oleju - co ile się wymienia?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

czesc,

 

jakis czas temu czytalem o separatorze oleju, czytalem, ale nie doczytalem co ile sie go wymienia? sa na to jakies normy, tak jak w przypadku np. filtra paliwa?

 

zbliza mi sie serwis olejowy i zastanawiam sie czy od razu i tego nie wymienic...

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W E46 diesel wg książki serwisowej przy co trzeciej wymianie oleju. Ja wymieniałem go przy okazji II inspekcji, czyli jeśli dobrze liczę to była to 4.ta wymiana oleju ;)

 

Wg tej samej książki serwisowej, seria 5 z silnikiem diesla - wymiana na Przeglądzie II. Tylko nie wiem czy pod hasłem seria 5 kryje się jeszcze E39 czy już E60.

 

Adnotacja z książki serwisowej- "bliższy opis zakresu prac wyłożony jest w punktach doradztwa serwisowego". Myślę że zadzwoń do ASO i ich podpytaj.... :)

 

Jeszcze jedno- w książce serwisowej separator oleju nazywany jest tłumikiem szmerów ssania i jak pytałem się w ASO i w sklepie na Narbutta to na to hasło robili wielkie oczy i dopiero po chwili kojarzyli o co biega :duh: :duh: :duh:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo z wymiana roboty? w aso mi powiedzieli 170 zl za separator + ok. 170 zl wymiana

 

jak on wyglada ten seperator oleju..czy to nie filter odmy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Napisz Bono czy wymnieniałes ten separator.

Jeśli tak to ile kosztuje i czy można go samemu zmnienic.

W pewnym znajomym warsztacie gdzie robią tylko BMW powiedzieli mi

że dla bezpieczeństwa lepiej wymienic go co drugą wymiane oleju.

Zbagatelizowanie tego moze ponoc doprowadzic do poważnych awari.

Pozdrawiam.

BMW=Boss-Money-Women
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ano wymienilem, wymienialem w aso przy inspekcji, powiedzieli, ze wymieniac sie powinno co trzecia wymiane oleju

 

przed wymiana czasami widzialem we wstecznym lusterku przy mocnym wcisnieciu gazu troche dymu (szczegolnie, gdy jechalem rowno i nagle przyspieszalem), wydaje mi sie, ze teraz tego nie ma

 

wlasciwie to nie wiem, za co ta czesc jest odpowiedzialna, jesli ktos sie orientuje, to pls niech napisze, mi w aso powiedzieli, ze to cos zwiazane z recylkulacja spalin, ale nie do konca do mnie to przemawia

 

czy z technicznego punktu widzenia separator moze miec wplyw na dymienie?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Separator to poprostu odma silnika, troszke brdziej to tylko skomplikowane, na potrzeby normy EURO, i stąd recyrkulacja. Co do kopcenia to nie jestem pewien, ale myśle że skoro to odpowietrzenie silnika i bedzie zapchane to może przykapcać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dal satysfakcji wymienilem Filtr skrzyni korbowej zwany potocznie Odma .

Pomimo poglosek ewolucji tego filtra ja mam taki sam jak byl w Aucie i jest to druga jego wymiana , przy pierwszej wymiana widoczna byla tylko na Rachunku* przy 100tkm. tym razem zabrałem sie sam za wymianę jest dziecinnie prosta.

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//i5.photobucket.com/albums/y167/Elvishh/M5/11022008160.jpg

 

Co do Kopcenia spowodowanego zapchanym filtrem skrzyni Korbowej (odma) jest mało prawdopodobne , aczkolwiek możliwe ze jedynym miejscem gdzie olej może sie dostać do wydechu jest dolot powietrza i przepalony w komorze silnika daje efekt kopcenia , może i nawet przez łożysko turbiny ale ono jest smarowane bezpośrednio za pomocą pompy olejowej* mogę sie mylić ale innej wersji nie widzę , no chyba ze tak zwany zawor EGR temat dosc znany z TDS tylko nie wiem jak to sie ma do silnikow 3.0d. Wymianę filtra odmy zachęciła mnie chec poznania techniki 3.0d a jego cena 29,79 Euro . Jak widać profilaktyczne podejście do Auta po raz kolejny dało efekt iż filtr odmy należało już wymienić.

Edit

Zapchany filtr odmy zwieksza cisnienie skrzyni Korbowej efekt tego moze byc pocenie sie najslabszych elemetow uszczelnienia silnika , a najprawdopodobniej zapchany doszczetnie fitr moze pompowac olej przez bagnet*. W moim przypadku po wymianie zadnych zmien nie zaobserwowalem, silnik mialem suchy i nie kopcil . Lekkie pokopcywanie moze byc powodem zlej jakosci ON*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
30 eur powiadasz... nasze aso to ma dziwny przelicznik euro, 170 zl kosztuje taka czesc, drugie tyle wymiana... kierowca w polsce dlugo jeszcze bedzie dojna krowa

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie, efekt kopcenia moze w bardzo duzym stopniu zalezec od filtra(odmy), sam tak mialem, dymiło mi masakrycznie, zmianilem i jak ręka odjal. Pozdrawiam

Skoro tak twierdzisz to może wyjaśnisz na jakiej podstawie może kopcić*,

dym z z tłumika :

niebieski* - Olej/płyn chłodzący

czarny* - za bogata mieszanka

bialy* - para wodna

 

może powiesz na jaki kolor ci kopcił ??

olej może przedostawać sie do komory spalin albo przez pierścienie albo przez dolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie jestem extra mechanikiem. Ale w moim przypadku tak było, podjechałem do swojego mecha ze swoim kopcacym na siwo-niebiesko bmw i stwierdził ze odma, separatror, filtr czy jak to inaczej nazwiecie, przy mnie to wymienil i jak ręką odjął, nic innego nie robił wiec jestem pewien ze to pomogło, a co do technicznej sprawy mogę zapytać owego mechanika, dlaczego przy zuzytym filtrze wystepuje efekt kopcenia i w jaki sposob sie to dzieje. POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Potwierdzam! W moim przypadku bemka kobcila juz troche i gdy przeczysilem ten filtr kopcenie sie zmniejszylo. Teraz zamierzam wymienic go calkowicie. Powiedzcie mi czy wymieniajac ten filt nalezy uszczelke przesmarowac olejem tak jak to sie robi przy filtrze oleju? Czy na sucho go zalozyc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy ktos moglby podzielic sie doswiadczeniami z wymiany odmy (po lekturze forum nie jestem w stanie powiedziec ze to to samo co separator oleju). czy trzeba wiedziec cos "sekretnego" przy wymianie odmy bo po cenie za wymiane w ASO(170) wnosze ze nie jest to skomplikowane.

 

moze ktos wspomoze cennymi wskazowkami dot. wymiany

 

z gory dzieki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam Dzisiaj właśnie wymieniałem filtr odmy w 530d e 60 ku mojemu zdziwieniu okazało sie ze filtr który kupiłem w serwisie BMW jest całkowicie inny niz ten który właśnie wyjołem Ja miałem filcowy w kształci walca o dostałem sam plastik . okazało się że filcowe były montowane fabrycznie ale się zapychały i BMW wymieniła je na plastikowe . I faktycznie jest trochę roboty zajeło mi to ok 1 godziny ale warto Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzisiaj właśnie wymieniałem filtr odmy w 530d e 60 ku mojemu zdziwieniu okazało sie ze filtr który kupiłem w serwisie BMW jest całkowicie inny niz ten który właśnie wyjołem Ja miałem filcowy w kształci walca o dostałem sam plastik . okazało się że filcowe były montowane fabrycznie ale się zapychały i BMW wymieniła je na plastikowe . I faktycznie jest trochę roboty zajeło mi to ok 1 godziny ale warto Pozdrawiam

u mnie to samo było , miałem filcowy walec a dostałem jakieś plastikowe pudło w ASO no ale pasowało idealnie , teraz wymieniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dzwoniłem do ASO w Łodzi z pytaniem ile będzie kosztować OILSERVICE w e38 z silnikiem 2.8 z 1998r. Odpowiedzieli mi, że około 1500zł :jawdrop: . Czy to możliwe? Na moje pytanie czy za tą kwotę wymienią mi tylko olej i filtr oleju, odpowiedzielli, że w skład tej wymiany wchodzą również 2 mikrofiltry. Co to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dzwoniłem do ASO w Łodzi z pytaniem ile będzie kosztować OILSERVICE w e38 z silnikiem 2.8 z 1998r. Odpowiedzieli mi, że około 1500zł :jawdrop: . Czy to możliwe? Na moje pytanie czy za tą kwotę wymienią mi tylko olej i filtr oleju, odpowiedzielli, że w skład tej wymiany wchodzą również 2 mikrofiltry. Co to jest?

1 mikrofiltr to zapewne powietrza a drugi klimy :mrgreen: w cenie robocizna za 900zł :modlitwa: czyli tyle jest warty wpis a dla innych godzinka w kanale i nad nim i po wymianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.