Skocz do zawartości

Gdzie powinna znajdować się gaśnica ?


Pawel735

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsce na gaśnice jest pod siedzeniem kierowcy (od czoła fotela), niestety nie był on montowany w wyposażeniu standardowym, widocznie przepisy w niemczech sa inne niż w polsce, bo u nas gaśnice trzeba wozić w zasięgu ręki. Ja kiedyś omało nie dostałem mandatu za przechowywanie gaśnicy w bagażniku

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobraź sobie, że gaśnicę ładnie schowałeś w bagażniku obok koła zapasowego, przkryłeś pięcioma walizkami, kilkoma torbami i nagle wydobywa się dym z komory silnikowej. Gdzie wtedy chciałbyś mieć gaśnicę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobraź sobie, że gaśnicę ładnie schowałeś w bagażniku obok koła zapasowego, przkryłeś pięcioma walizkami, kilkoma torbami i nagle wydobywa się dym z komory silnikowej. Gdzie wtedy chciałbyś mieć gaśnicę?

 

Właśnie dlatego polskie przepisy mówią że gaśnica musi być w komoże pasażerskiej w zasięgu ręki

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie w e-34 jest miejsce w bagazniku po prawej stronie patrzac od tyl, ale tez jest faktem ze mozna mocowac przy fotelu kierowcy od czolowej strony, tylko trzeba dokupic takie mocowanko gasnicy i ladnie sobie ona jezdzi z fotelem,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w e23 mam pod siedzeniem kierowcy.. a druga woze w bagazniku...

 

ale jako ciekawostke powiem, ze polskie przepisy jesli chodzi o gasnice nie pozwalaja miec tej ktora mam pod reka.. a ta, ktora mam jest latwiejsza w uzyciu, z niemiec czy szwajcarii, juz nie pamietam.. ma 2 plastikowe przyciski pod kciukiem, najwiekszy idiota w panice by obsluzyl... i w sumie po to jakby sie czepneli mam druga, wg polskiej homologacji.. tyle ze w bagazniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet podnośnik sie nie mieści tylko muszę go wozić w bagażniku

 

A jaki Ty masz podnośnik??? Ja mam oryginalny i ma on swoje miejsce w tylnej burcie.

 

Z podnośnika jestem zadowolony i korzystałem kilka razy już (to tak gdyby ktoś chciał podnieść argument że oryginalny jest coś nie taki bo słyszałem takie teorie, ja jestem zadowolony)

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby oryginał mam.I jeśli on powinien się mieścić tam gdzie koło to u mnie chyba powodem braku miejsca jest felga 16 na zapasie z szeroką gumą.

 

A u CIebie Dennisek podnośnik wchodzi razem z kołem bo nie bardoz rozumiem co masz na myśli pod pojęciem tylna burta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby oryginał mam.I jeśli on powinien się mieścić tam gdzie koło to u mnie chyba powodem braku miejsca jest felga 16 na zapasie z szeroką gumą.

 

A u CIebie Dennisek podnośnik wchodzi razem z kołem bo nie bardoz rozumiem co masz na myśli pod pojęciem tylna burta.

 

http://img64.exs.cx/img64/6490/box6kq4ud.th.jpg to jest burta. Podnośnik powinienes miec po drugiej stronie.

 

P.S.

Saintman użyłem Twojego zdjęcia (nie napisałeś że wszytkie prawa zastrzeżone...). :wink: chyba nie masz nic przeciwko?

 

Pozdrawiam.

Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej e32 podnośnik i klucz do kół mieści się za tablicą rejestracyjną, dostęp oczywiiście od wewnątrz (odchylana tapicerka na całej długości, również w celu np wymiany żarówki).

 

A gaśnice wożę w bagażniku, z prawej strony za nadkolem jest plastikowy pojemnik obudowany tapicerką, mieści się w nim gaśnica, płyn do szyb i inne drobiazgi.

 

Jeżeli brak oryginalnego zaczepu i oczywiście oryginalnej (nowo nabitej) gaśnicy, to nie widzę możliwości mocowania jej pod siedzeniem kierowcy - przy niesprzyającym zbiegu okoliczności gaśnica mogłaby się dostać pod pedał hamulca :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest burta. Podnośnik powinienes miec po drugiej stronie.

 

Ja mam w tylnej burcie (a tylna to jest ta na której są lampy {też tylne})

 

Jest schowany pod tapicerką, jest przykręcany motylkiem żeby się nie obijał, i jest też klinik (klinik pod koło oczywiście, pozostałe kliniki trzymam w domciu ;) )

 

Jeśli bardzo chcecie to mogę zrobić zdjęcie i później wkleić, znaczy się jutro ;)

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.