Skocz do zawartości

WEJŚCIE LINIOWE DO REVERSE RDS <BECKER BE3250>


dyzio255

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=59445&highlight=

 

 

Zrobiłem i działa bezbłędnie :8) Teraz słucham muzy z discmana mp3 a radyjko zostało w oryginale :cool2:

Długo szukałem ale nic nie mogłem znałeźć po polsku.

Podaję link bo może się komuś przyda.

A jeśli to gdzieś było to :oops:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłbyś pokrótce opisać jak to zrobić, bo nie znam bułgarskiego ;) ? Linki do zdjęć z tego forum są faktycznie pomocne, ale jakiś krótki opis by się przydał (np co w te miejsca wlutować itp), bo nie chcę nić zepsuć. Chyba że oddam radio do jakiegoś elektronika... Dzięki z góry, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Już objaśniam :idea:

Trzeba wylutować te elementy

Trzeba to robić ostrożnie

Następnie trzeba nabyć dwa kondensatory ELEKTROLITYCZNE 2,2MIKRO FARADA

Kondensatory te mają dwie nóżki. Jedna z nich ma oznaczenie (-)

Trzeba teraz przylutować tak jak na zdjęciu. Na zdjęciu nie widać , która nóżka jest która. Ta oznaczona (-) idzie do kabelka a ta z + do płyty.

I cała filozofia.

Kabelek radzę wziąc od jakiegoś markowego sprzętu. Nie robić samemu bo nie zawsze robione dobrze wychodzą.

Dodam , że w radyjku musi siedzieć jakaś kaseta żeby działało.

No i jeszcze dodam , że to wejście liniowe więc nie podłączamy z wyjścia słchawkowego

Mam discmana z wyjściem liniowym :D

Aha!!! Już niejednego majstra prosiłem , żeby mi to zrobił i żaden nie chciał. Zrobiłem sam :D Wydałem na to 0,40pln

Nie jest to bardzo trudne. Nawet :mrgreen: da sobie z tym radę!!!

Powodzenia.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kaseta-adapter to naprawdę dalece nieprofesjonalne rozwiązanie :naughty:

Jakość odbioru jest słaba i często wysiada kabelek w tej kasecie.

Są jeszcze transmitery FM ale jakość może być jeszcze gorsza.

A to rozwiązanie daje jakość odbioru na naprawdę wysokim poziomie!

Jak ktoś troszkę pokombinuje to nie będzie widać żadnych kabli ani nic nie musi sterczeć z gniazda zapalniczki.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.studio24.prv.pl/

 

To jest fajna stronka o tych sprawach

Tam jest dział KABLOMANIA i jesli dobrze myślę to wynika z tego , że ten model radyjka ma gotowe LINE OUT. :norty:

Jest ono w tej małej złączce.

Ale zaznaczam , że osobiście nie sprawdzałem :(

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.studio24.prv.pl/

 

To jest fajna stronka o tych sprawach

Tam jest dział KABLOMANIA i jesli dobrze myślę to wynika z tego , że ten model radyjka ma gotowe LINE OUT. :norty:

Jest ono w tej małej złączce.

Ale zaznaczam , że osobiście nie sprawdzałem :(

 

Niestety :(

 

mam wersje która ma gotowe Line IN (ze zmieniary) ale line out brak :doh:

i tak jeździ w bagażniku nieużywany wzmak razem z subem ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wydaje mi się , że da się dorobić LINE OUT. Ale widziałem kiedyś na ALLEGRO taki "patent" , który pozwala podłączyć wzmacniacz poprzez wyjście głośnikowe

A jeśli chodzi o wzmacniacze to niektóre mają specjalne wejście do kabli głośnikowych radia.

Chyba , że to oryginalny wzmacniacz BMW to pewnie takiej opcji nie posiada.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak by się udało znaleźć schemat to był bym zainteresowany :wink:

Ale schematy ogólnie mile widziane :D

Dorabianie LINE OUT bym zaczął od określenia jaki jest zastosowany procesor dźwięku.

A jak już będzie wiadomo to można łatwo znaleźć , które nóżki wyprowadzają sygnał na końcówkę mocy. A to jest sygnał LINE OUT.

W BE3250 procesor dźwięku to TDA7310.

ALE TEGO JESZCZE NIE PRZERABIAŁEM WIĘC GŁOWY NIE DAM :nienie:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
troche to przydrogie zważywszy na fakt ze podobny efekt uzykamy poprzez zrobienie własnego AUXa przez sposob opisany przez dyzia. Jutro wezme sie za przerobke i opowiem jak z jakoscią dzwieku. Dotychczas używałem http://www.allegro.pl/item755406192_transmiter_fm_z_lcd_czytnikiem_kart_sd_mmc_pilot.html czegos takiego i dzwiek był w miare porównywalny z jakoscia dzwiku z radia fm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne uzywalem tego samego transmitera i z przykroscia twierdze ze to szmira inieda sie powiedziec o jakiejkolwiek jakosci dzwieku ,do radia mozna porównac ale fale dlugie a nie ukf ,hehe no dobra zobacz to moze drogie ale emuluje kompletna zmieniarke i jakosc dzwieku cd http://www.allegro.pl/item757811043_zmieniarka_sd_usb_bmw_e38_e39_e46_x3_x5_w_wa_raty.html

:cool2: :D :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze akurat moj jest z tajwanu a nie z chin :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

troche drogawe to jest.

Majac do wydania taka kase to pobawił bym sie z włóknem szklanym i wstawił http://www.allegro.pl/item755840717_nawigacja_trak_gps_550_5_transmiter_500mhz.html

lub poszukac radia na 2DIN bo takie powinno wejsc po usunieciu klapki oraz ramki metalowej ze srodka:D

 

 

lub takie cos http://www.allegro.pl/item772135290_pc_car_1_8ghz_samochodowy_carpc_wyprzedaz.html w miare przystepna cena jak za komputer tylko znajac zycie czas dostepu do aplikacji bedzie wydłuzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze dodam , że to wejście liniowe więc nie podłączamy z wyjścia słchawkowego

a czy jest sposób żeby móc korzystać z wyjścia słuchawkowego, kiedyś w innym aucie podłączałem iPoda zamiast zmieniarki właśnie wyjściem słuchawkowym i śmigało, czy można w ten sposób coś zepsuć?

www.nowak-motocykle.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawa z wlóknem szklanym chwila nieuwagi i zepsulbys wnetrze auta tym czyms podobnym do nawigacji ,lub kompiutera hehe ,bez urazy ale sprzet ma zostac tylko mielismy poprawic jakos dzwieku ,a moim zdaniem jest to cena ciekawa za te emulatory w porównaniu z orginalna zmieniarka odtwarzajaca tylko pliki normalne anie mp3 :mad2: :norty: :mrgreen: a propo cenie orginalnosc bo mozna by bylo wlozyc jakas mp3 sony i jakosc by sie poprawila za rozsadna cene pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zobacz ta aukcje z kompem, Tam jest zabudowane w e39 i czy to źle wyglada??? moim zdaniem lepiej zabudowac sie tego nie dało:) A wyglada duzo lepiej niż nawet fabrczne radio z z TV:)

Co do jakosci odnosnie wejscia liniowego: wczoraj to zrobiłem i podłaczyłem sobie mp3 i jakosc jest niestet słabsza niż z radia fm czy bezprzeodowego odtwarzacza o ktorym pisałem juz wczesniej:(((( Jakosc dokładie taka sama jaką uzyskujemy odtwarzajac taśme:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he kolego a wyobrazasz sobie podróz na pokladzie z systemem windows i grzebac w nim przy 130km/h,robic ustawienia,a tu zwiecha i reset systemu hm,porazka.to ma byc proste w obsludze ergonomiczne ,funkcjonalne,ma grac a kompa polecam w domku postawic jest bezpieczniej heheh :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pozdrawiam kolegów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeden z wiekszych minusów tego jest. Zanim sie system załaduje to minie czasu ale jesli uzywac tego na dłuzsze odcinki zapewne by sie sprawdziło:) ja poki co uzywam nawigacji z zainstalowanm playerem i zle nie jest:)Problemem jest to ze jak opuszczam samochod to navi leci do schowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja ta zmieniarka sd to chyba najlepsze rozwiązanie zważywszy że można wszystkim sterować z kierownicy

Tyle, ze rozwiązanie fajne ale do aut do 2000 roku - ze starą kostką w radio (z bolcami). Po 2000 roku była zmiana kostki i obecnie nie mają chłopaki tych zmieniarek pod tą kostkę. Jeśli tylko będzie taka wersja to na pewno ją łyknę bo urządzenie bardzo ciekawe.

No chyba,że ma ktoś fabrycznie instalację ze zmieniarką CD to jest jeszcze wersja tej zmieniarki USB SD do wpięcia w zmieniarkę CD auta.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.