Skocz do zawartości

Dlaczego paruja szyby w samochodzie ?


damianlg

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie - na zaparowane szyby należy wiać zimnym powietrzem to na pewno, jezeli chodzi o srodek to jest i trzyma około jednego tygodnia od chwili spryskania ale gdy jedziemy w nocy to po spryskaniu tym środkiem szyby widać na niej pod światło włąsnie takie mazy które pozostawia ten płyn a mnie to drażni strasznie i nie pryskam tym płynem (nazwy płynu nie pammiętam) ale to fakt ze w dzień jest skuteczny i szyby nie parują ale w nocy ten osad na szybie jest wkurzający.

Ja ma taki przypadek ze paruje mi bardziej prawa strona przedniej szyby (od strony pasażera) i nie wiem dlaczego pomimo ze na obie częsci szyby wieje z taką samą siłą i temperaturą, hmmmmm, dziwne troszku.

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja raczej dmucham ciepłym zeby sie szyba nagrzała bo na zimnym to sie para skrapla i paruje

sprawdz filtr kabinowy pewnie masz "troche" niedrozny lub nabrał wilgoci i słabo przepuszcza powietrze a przez to masz słaby nawiew i ci szyby parują

:D :D

pozdrawiam

POSPOLITUS MANIAKUS BEEMWUUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę się wtrącić ,na zaparowane szyby tylko gorące powietrze :roll2:

bo to powietrze jest suche, broń Boziu zamknięty obieg :roll2: i najlepiej uchylić okienko lub szyber

parowanie szyb to nic innego jak wilgoć , która jest w naszych samochodach , np z dywaników i z naszych butów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę się wtrącić ,na zaparowane szyby tylko gorące powietrze :roll2:

bo to powietrze jest suche, broń Boziu zamknięty obieg :roll2: i najlepiej uchylić okienko lub szyber

parowanie szyb to nic innego jak wilgoć , która jest w naszych samochodach , np z dywaników i z naszych butów

No dlaczego tak twierdzicie, na zaparowane szyby tylko zimne powietrze nawet jest takie pytanie z ciekawostek "a dlaczego na zaparowane szyby dmucha sie zimnym a nie ciepłym" ???

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam ten problem z parującymi szybami,musi być uchylone okno lub włączony nawiew powietrza,samochód jest garażowany?pół roku temu miałem samochód innej marki(też niemieckiej)warunki użytkowania,garażowania były te same a szyby nie parowały?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak chuchniesz na zimna szybe to ci zaparuje bo sie na niej skropli woda z powietrza

ciepłe i najlepiej włączona klima

No własnie a chuchasz jakim powietrzem - ciepłym co nie i stad ta para!! bo przecież nie chuchasz zimnym :) natomiast gdy byś chuchnął zimnym (co jest nie mozliwe no chyba ze z kompresora albo z wentylatora samochodu to nie było by śladu pary:)

Nie wiem skąd wy to bierzecie takie newsy ale na zaparowane szyby tylko zimne powietrze - łatwo mozecie to sprawdzić przezież.

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego szyby w autach nie paruja w lecie ??

bo są ciepłe szyby

:D

Dlatego ze temp. wewnatrz jest tak sam jak na zewnatrz auta a po za tym to szyby parują najbardziej w deszcz kiedy wilgotność powietrza jest duża. (w domu nie macie czsami zaparowanych okien ?? włąsnie dlatego ze nazewnątrz jest zimno a w srodku ciepło lecz gdybyscie nie ogrzewalio mieszkania to napewno nie były by zaparowane.

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja nierozumiem poco ludzie kupują auta z ogrzewaną przednią szybą :?:

Po to zeby odmrozić podczas zimy!!!!! Nigdy nie miałeś zaszronionych???

Jak kto woli tak niech dmucha ja nikogo nie zmuszam :):):):):):)

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej ale jak auto stoi zimne rano to nie jest zaparowane

wchodzi ciepły człowiek i paruja bo on wydziela ciepło a jak włączysz nawiew i zaczyna dmuchac ciepłym to szyby od razu odparowuja przynajmniej w moich samochodach które miałem wczesniej i aktualnie

zreszta w kazdym samochodzie jest narysowane w jakiej pozycji trzeba ustawic pokretła aby uzyskac ogrzewanie przedniej szyby i zawsze wszystko jest na maxa

POSPOLITUS MANIAKUS BEEMWUUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dmuchasz zimnym i szyba jest zimna wszystko jest ok ale jak tu wydychasz z siebie ciepłe powietrze to nagrzewasz powietrze wew samochodu i ciepłe pow styka sie z zimna szyba i skrapla sie na niej woda i masz zaparowqana szybe itd

szyba nie moze miec nizszej tmp niz tmp powietrza w samochodzie zeby sie na niej nie skraplała woda z powietrza !!

POSPOLITUS MANIAKUS BEEMWUUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak napisal kol

LUDZIE czytajcie instukcje

zreszta w kazdym samochodzie jest narysowane w jakiej pozycji trzeba ustawic pokretła aby uzyskac ogrzewanie przedniej szyby i zawsze wszystko jest na maxa
Edytowane przez gerro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, chyba znam już rozwiązanie ;-)

Na odparowanie szyb są dwa sposoby: dmuchanie ciepłym powietrzem lub włączenie klimatyzacji. Katar pisząc o tym że mu odparowuje przy zimnym powietrzu ma po części rację: po prostu gdy nastawia na zimne powietrze jednocześnie włącza automatycznie klimatyzację(u mnie tak jest), a jak już wiadomo włączona klima bardzo dobrze radzi sobie z zaparowanymi szybami :)

katar14:

po za tym to szyby parują najbardziej w deszcz kiedy wilgotność powietrza jest duża. (w domu nie macie czsami zaparowanych okien ??

Właśnie pada deszcz no a szyby w moim domu nie parują, zresztą jak zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.