Skocz do zawartości

nie chce zapalic jak zimny bmw e30 2,4td


montecarllo

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z odpaleniem zimnego auta(bmw e30 2.4td) dodam ze świece są ok filtr paliwa nowy i brak pęcherzyków powietrza

do tej pory wszystko było ok odpalał od sztrzału

wystarczy ze go odpale jak jest zimny(długie kręcenie rozrusznikiem) i pochodzi po tym kilka sekund i już będzie zapalał

jak jest ciepły to odpala od razu

czy to możliwe ze jest to wina złego paliwa tankowałem ostatnio na "lukoil"rope za 3,99zl

e36 318i kombi 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim stanie masz akumulator?!Miałem ten sam problem i założyłem wczoraj nowy aku i jest ok!Też nie chciał zapalić na zimnym,trzeba było długo kręcić.Jak juz zapalił to na ciepłym nie było problemu.Diesel ma to do siebie,ze potrzebuje naprawdę dobrego akumulatora w zimie.Wraz ze spadkiem temp. na zewnątrz akumulator traci swoją pojemnosć i prąd rozruchu jest też mniejszy.Do tego jak aku jest stary to juz nie ma tych nominalnych parametrów i nie trzyma prądu.Do tego silnik jest "wyziębiony" po nocy,olej zgęstniały,wiec przy rozruchu zimą trzeba dużo więcej energii zużyć.

U mnie rozrusznik kręcił wprawdzie,ale jak się okazało trochę za wolno.

Po wymianie aku,problemu już nie ma i pali od ręki.

Nie jest powiedziane,że u ciebie jest ten problem,bo przecież może byc inna przyczyna,ale warto sprawdzić.Weż aku do domu na noc, podładuj,podepnij rano i zobaczysz czy jest cos lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoi w garazu,paliwo jest rzadsze i jest ok.Natomiast na zewnatrz temperatura jest nizsza i automatycznie paliwo gestnieje-przy zapchanym smoku ma to duze znaczenie.Przekrec kluczyk w polozenie 2 i posluchaj czy pompa paliwa ci chodzi.Przy zapchanym smoku ma zabezpieczenie nie pozwalajace jej sie uruchomic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam ten sam problem. dzis wykonczylem aku i musalem pod prostownik podpiac a fura nadal nie odpala. Podejrzewam swiece zarowe bo jak jest cieplej to pali bez wiekszych problemow a dzis jak zrobilo sie zimniej to ni chu chu. z tego co wyczytalem to swiece maja jakas kontrolke ktora iformuje czy wszyskie sa sprawne. u mnie zapala sie kontrolka od grznia i taka na ktorej widnieje wtrysk(lub cos w podobie) i cos jeszcze co trudno mi opisac. obydwie gasna, najpierw od grzania potem ta druga. i teraz mam pytanko czy ta druga kontrolka to jest ta sprawdzajaca swiece czy moze jest jeszcze jakas inna kotrolka?jest jeszcze taka kontrolka na ktorej widnieje taka zawinieta sztrzalka ale ona to mi sie wogole ne zapala.informuje ze basie posiadam od bardzo niedawna i wciaaz ja poznaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.