Skocz do zawartości

silnik M57N vs M57


ttomaszz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Założyłem już podobny temat w dziale pytań i odpowiedzi wokół, jednak nie udało mi się uzyskać wszystkich informacji, więc, jako że interesują mnie te silniki wkładane do trójek, to zapytam jeszcze raz w tym dziale. Moderatorom obiecuję, że to już ostatni.

 

Więc: Zamierzam nabyć 330d z rocznika 2002-2004. Z tego co mi się udało zaobserwować, to w tym czasie montowano oba silniki (184 i 204 KM). Zastanawiam się, czym się one konstrukcyjnie różnią (z czego konkretnie ta różnica w mocy wynika)? Czy jest inna turbina, głowica czy cokolwiek innego, czy tylko program? Kolega Nurek napisał wcześniej, że jest inne ciśnienie wtrysku. Czy coś jeszcze?

Oczywiście wiadomo, że wolałbym mieć mocniejszą i nowszą wersję silnika, zastanawiam się tylko, czy różnica w chociażby eksploatacji czy awaryjności jest na tyle duża, że warto dołożyć te parę ojro i poszukać mocniejszego?

Czekam na info i Wasze opinie.

Poprawcie mnie, jeśli się mylę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Warto dołożyć.

 

W M57 był CR I a w M57N CRIII.

Nowsza niezowodniejsza konstrukcja.

 

A tak nawiasem mówiąc było już o tym, poszukaj bo było więcej szczegółów.

 

Co do różnic w turbo i generalnie w sprzęcie włóż troszkę swojej pracy i poszukaj na: http://www.realoem.com/bmw/select.do tam masz kopalnie wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Już szukałem i rzeczywiście pojawiło się kilka tematów o tych silnikach. Byłem ciekaw waszych opinii co do kupna Babci z którymś z nich.

 

A co do realoem to rzeczywiście można tam sobie obejrzeć turbiny czy inne elementy, ale ja na przykład poza nr seryjnym, nie wiele mogę z tego wywnioskować. Być może są jakieś ukryte dane o których nie wiem. Ale nie potrafię na podstawie tej strony stwierdzić, czym np różnią się turba w obu motorach.

Poprawcie mnie, jeśli się mylę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po numerach możesz poznać czy to jest ta sama czy nie.

Czym się różnioł to musi ktoś Ci powiedzieć kto "dotknął" tych turbin.

Badź odszukać jaka to jest turbina i poszukać na stronie producenta.

 

Jako tako różnic nie może być dużo, budowa jest podobna. Ewentualnie średnica wejścia/wyjścia, średnice wirników strony gorącej i zimnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zgadzasz się ze mną, że nie da się na podstawie realoem tak na prawdę nic wywnioskować.

A jeżeli chodzi o turbiny, to ważna jest informacja jakie ciśnienie pompują i czegoś takiego właśnie potrzebuję. Niestety nie wiem gdzie to znaleźć.

 

Tak czy inaczej, trochę jeszcze pogrzebałem i zdecydowałem się jednak szukać nowszego silnika. Ale jeśli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe informacje to niech się podzieli.

Pozdrawiam

Poprawcie mnie, jeśli się mylę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.