Skocz do zawartości

Chce kupić E38 pomocy


Kuba1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałbym kupić sobie moje pierwsze Bmw serii 7 Model E38 Mam na ten cel około 20tyś ale zamierzam pojechać do Niemiec bo tam są tańsze samochody. Chce kupić samochód oszczędny i eksplatacji. Dlatego mam do was czyli posiadaczy tego pięknego samochodu parę pytań:

 

- Ile spala 728 a ile 730 chodzi mi o cykl miajski,trasa i średni

 

- Jakie są ceny elementów zużywających się typu klocki,tarcze,amortyzatory itp.

 

- Co najczęściej psuje się w tych samochodach mam na myśli 728 i 730

 

- Czy opłaca zakładać się gaz do takiego samochodu

 

- Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie takiego samochodu czy

najlepiej jest dać 500zł i jechać do ASO BMW i tam mi sprawdzą

wszystko oraz czy samochód nie był bity

 

- Co możecie mi doradzić albo ostrzec przy zakupie takiego BMW

 

- Co myślicie o BMW E39 Bo tez rozważam taka opcje ale zależy mi na

wygodzie a te 5m długości robi samo za siebie

 

Proszę o szybką odpowiedz chętnie bym porozmawiał z posiadaczem takiego samochodu mój nr gg to 4068043 czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do niemiec nie opłaca się jechać po konkretny model samochodu bo trudno jest taki znaleźć w miejscu do któego się jedzie. Jesli myślisz o gazie lepiej kup w Polsce już zagazowaneauto, od razu beziesz mógł sprawdzić jak jeździ na gazie, unikniesz jeźdzenia na regulację przez miesiąc po instaliacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesięcznie robie jakieś 1500km jest to mało dlatego pozwalam sobie na taki samochód zarabiam 4tyś miesięcznie dlatego chce też w miarę oszczędny silnik dlatego myślę o 728 lub 730 jeżeli miałbym kupić E39 to nie będę już zakładał gazu. Tylko ile pali taki samochód i czy mam szanse kupić coś w dobrym stanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to 740.ona tez naprwade duzo nie pali tylko sie tak moze wydawac.jeśli kupisz 728iA to bez problemu 14-15 spali na mieście gazu a 740 spali o 2 max 3L wiecej ale masz 100KM wiecej no i silnik V8 :D

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, poszukaj na forum. Jest juz troche o kupowaniu E38.

Po drugie, 20 tys PLN to moim zdaniem za malo na egzemplarz w dobrym

stanie, niezaleznie od tego, czy kupujesz w Polsce, czy w Niemczech.

Kwota ok 25 tys i wiecej to minimum, od ktorego mozna zaczac szukac 730i z pierwszych lat produkcji z udokumentowanym, malym przebiegiem i bezwypadkowego.

Niemcy nie sprzedaja tanio samochodow w dobrym stanie, a przeciez dochodza jeszcze koszty rejestracji i transportu do Polski.

Po trzecie: samochod musisz obejrzec sam (dobrze, jezeli oprocz tego masz ze soba kogos, kto jest w stanie pobieznie sprawdzic stan techniczny, a przy tym nie 'napala sie' na konkretny egzemplarz), ale i tak przed podjeciem ostatecznej decyzji nalezy pojechac do ASO i zrobic przeglad.

Szczegolnie w wypadku tak skomplikowanego samochodu, jakim jest E38.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, poszukaj na forum. Jest juz troche o kupowaniu E38.

Po drugie, 20 tys PLN to moim zdaniem za malo na egzemplarz w dobrym

stanie, niezaleznie od tego, czy kupujesz w Polsce, czy w Niemczech.

Kwota ok 25 tys i wiecej to minimum, od ktorego mozna zaczac szukac 730i z pierwszych lat produkcji z udokumentowanym, malym przebiegiem i bezwypadkowego.

Niemcy nie sprzedaja tanio samochodow w dobrym stanie, a przeciez dochodza jeszcze koszty rejestracji i transportu do Polski.

Po trzecie: samochod musisz obejrzec sam (dobrze, jezeli oprocz tego masz ze soba kogos, kto jest w stanie pobieznie sprawdzic stan techniczny, a przy tym nie 'napala sie' na konkretny egzemplarz), ale i tak przed podjeciem ostatecznej decyzji nalezy pojechac do ASO i zrobic przeglad.

Szczegolnie w wypadku tak skomplikowanego samochodu, jakim jest E38.

 

Święte słowa, krótko i treściwie popieram w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając do dyspozycji 20 tys zł i dochody na poziomie 4 tys zł

zastanawiałbym się nad e32.

Idealny pieszczony egzemplarz z końca produkcji znajdziesz za 12 tys zł (3000E w de)

Za instalację dasz 4 tys zł

Sprowadzenie, opłaty, rejestracja, OC - 2tys zł

i rezerwowe 2 tys zł które włożysz w auto w przeciągu miesiąca/dwóch po zakupie, nawet w igłę!

Części do e32 są tańsze, jest to auto prostsze, używki są jeszcze tańsze.

Nie będziesz miał stresów, a auto nie będzie pozycja numer 1 w domowym budżecie :D

Wiem że zaraz się ktoś znajdzie kto napisze że za tyle to można miec "lekko bite" E67, ale rozważ moja radę :D

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając do dyspozycji 20 tys zł i dochody na poziomie 4 tys zł zastanawiałbym się nad e32.

 

Ja tam bym sie nie zastanawial, tylko kupil E32 ;).

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

730i spali wiecej bo to V8, 728i to 6R, wiecej cylindrow to wieksze zuzycie paliwa.

Dziwne masz podejscie, ze sugerujesz sie wielkoscia auta. 5m dlugosci serii 7 to tak, a 4,8m serii 5 to juz nie bardzo :?: Skup sie na stanie technicznym samochodu. Powinienes miec jeszcze dodatkowo min. 5 tys zl na wydatki zwiazane z konieczna wymiana po zakupie niektorych elementow: uklad kierowniczy, hamulce, zawieszenie, sprzeglo, rozrzad, olej, plyn chlodniczy, filtry itp, itd. Cudow nie ma, bedziesz musial cos wymieniac, a to kosztuje. Instalacja gazowa tylko sekwencja kolejne 4/5 tys zl.

E65/66/67 to najnowsza 7,

E38 poprzednia 7,

E32 jeszcze wczesniejszy model 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z całym szacunkiem ale E65 to nowa 7-ka E66 to po faceliftingu no ale spoko nie będe sie kłucił :jawdrop:

A co do kupna E67 to musiałbym znaleść idiote który sprzeda mi E67 troszke rozbitą za 20tyś

 

Jeżeli ktos takiego idio... zna to proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kupna E67 to musiałbym znaleść idiote który sprzeda mi E67 troszke rozbitą za 20tyś

 

Jeżeli ktos takiego idio... zna to proszę o kontakt

To był sarkazm, na to co niektórzy tu wypisuja czasem, że można tanio kupić nowe auto, ale lekko rozbite.

Np takie:

E65 za 35 tys zł

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1956806

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kupna E67 to musiałbym znaleść idiote który sprzeda mi E67 troszke rozbitą za 20tyś

 

Jeżeli ktos takiego idio... zna to proszę o kontakt

To był sarkazm, na to co niektórzy tu wypisuja czasem, że można tanio kupić nowe auto, ale lekko rozbite.

Np takie:

E65 za 35 tys zł

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1956806

 

:jawdrop: Kolego to jest auto lekko rozbite? hmm ..... :jawdrop: normalnie powaliłes mnię koszt naprawy tego to na oko z 50tyś a i tak potem wszystko będzie stukać

 

P.S to jest auto lekko rozbite

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3814995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.