Skocz do zawartości

nie swieca ringi od strony kierowcy!!!!


jacekkarasowski

Rekomendowane odpowiedzi

stalo sie,nie swieca..zamiast nich w pozycji postojowek swieci sie kierunek.

wszystko sprawdzone i wychodzi ze spalily sie te diody(zarowki) co je podswietlaja.mam wiec pytanko-co tam jest za dioda(zarowka)i co trzeba zrobic i rozebrac i jak zeby ja wymienic????

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
spalila ci sie pewnie zarowka, wymiana jest banalnie prosta (nawet ja sobie z tym poradzilem :mrgreen: ), zarowka znajduje sie mniej wiecej w srodkowej czesci lampy blizej jej gornej krawedzi (oczywiscie dostep z komory silnika)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i prosta, tylko ze ja jestem nauczony grzebac w klamotach a w lepszych autach nie pcham paluchów zeby nie zrobic jakiejs rzeżby z przyzwyczajenia.....

a tak powaznie to ktoredy sie tam dostac???i jaka jest tam zarowka???zebym od razu kupil i mial na stanie jak zdemontuje stara.

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i prosta, tylko ze ja jestem nauczony grzebac w klamotach a w lepszych autach nie pcham paluchów zeby nie zrobic jakiejs rzeżby z przyzwyczajenia.....

a tak powaznie to ktoredy sie tam dostac???i jaka jest tam zarowka???zebym od razu kupil i mial na stanie jak zdemontuje stara.

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/90782_p.png

 

Na tym obrrazku jest to dobrze zobrazowane. Żarówka, która Cię interesuje ma numer "4".

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne....

pewnie i tak cos popsuje moimi paluchami :norty:

 

u mnie objaw byl taki ze ringi w lampie lewej swiecily slabiej niz w prawej,swiecily coraz slabiej az w koncu przestaly

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne....

pewnie i tak cos popsuje moimi paluchami

 

 

Tak nie pisz. Ten element jest tak skonstruowany, aby każdy użytkownik potrafił zmienić żarówkę. Podstawa to nie używać zbyt wiele siły :norty:

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle sie wyrazilem, pewno wymienic zarowke razem z oprawka dam rade,ale jestem troszeczke nerwowy i nie lubie dlubaniny w stylu wydlubywanie zarowki z oprawki bo ponoc nie jest latwo to zrobic

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle sie wyrazilem, pewno wymienic zarowke razem z oprawka dam rade,ale jestem troszeczke nerwowy i nie lubie dlubaniny w stylu wydlubywanie zarowki z oprawki bo ponoc nie jest latwo to zrobic

 

Nie ma co się stresować za wczasu. Nie wiem dlaczego żarówka ma stawiać opór przy wyciąganiu. To raczej wymaga obejrzenia i przemyślenia przed wykonaniem :nienie:

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystajac z funkcji :search: w ktoryms z postow o ringach znalazlem informacje iz zarowka jest zalana czyms na stale w oprawce i ze trzeba troche kombinowac zeby ja wyjac stad moja obawa.

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystajac z funkcji :search: w ktoryms z postow o ringach znalazlem informacje iz zarowka jest zalana czyms na stale w oprawce i ze trzeba troche kombinowac zeby ja wyjac stad moja obawa.

 

Obstawiałbym, że zalanie jej czymkolwiek było próbą ratowania uszkodzonej oprawki. Jeśli byłoby inaczej to wymiana żarówki wiązałaby się z wymianą oprawki, lub dołączaniem tego "czegoś" do żarówki przy zakupie w ASO.

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=62744&highlight=%BFar%F3wki+ringach

 

w tym temacie jest wlasnie o tym ze zarowka jest czyms zalana

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Z tego co zauważyłem, to tylko jeden użytkownik napisał o fakcie "zalania" żarówki w oprawce co mogłoby potwierdzać postawioną przeze mnie tezę, iż nie jest to fabryczne rozwiązanie. Okaże się jak więcej użytkowników tego Forum się wypowie. Ja osobiście nie widzę powodu, dla którego producent miałby stosować takie rozwiązanie, a jak wszyscy wiemy zadaniem konstruktora jest upraszczac, nie komplikować.

pzdr

Dla jednych więcej niż marka.........

Dla innych skuteczne narzędzie do lansu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak komp pokazuje że spalona żarówka postojowych. U mnie też potrafił się zapalać na stałe kierunkowskaz kiedy ringi nie działały.

 

Jak wyciągniesz tą oprawkę to po środku są takie 2 łebki. One wchodzą w otworki w drugiej części oprawki i jest to zgrzane ze sobą. Ja je odciąłem ostrym nożem i udało się wtedy rozpołowić oprawkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarowka ma kosztowac 10 zl za sztuke.

zamowilem 3 sztuki, zmienie od razu dwie zeby nie bylo roznicy w swieceniu a jedna zostawie na zapas

maja byc dopiero jutro po poludniu

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

chłopy słuchajcie mnie bo rozgryzłem ten temat

 

jasność świecenia ringów zależy oczywiście od żarówek ale przede wszystkim od tego w jakiej odległości znajduje się koniec żarówki od tego okrągłego czegoś znajdującego się w reflektorze - to prawdopodobnie przewodzi światło do ringów

i tak jeśli już zniszczycie tą fabrycznie zaprasowaną objemke to potem trzeba znależć taki punkt w którym ringi świecą najjaśniej, oddalając i przybliżając żarówke ringi bardzo wyraźnie ciemnieją , nawet po znalezieniu tego punktu lekkie ruchy na boki objemką żarówki powodują zmiany świecenia

 

i dlatego nie bez powodu sprzedają to jako kompletny zestaw z nierozbieralną żarówką ponieważ jest ona tam bardzo precyzyjnie ustalona do najlepszego świecenia ringów

 

nie ma to jak germańska precyzja

 

powodzenia chłopy w szukaniu tego punktu G hehe

 

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.